, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Skoczów: Dlaczego odwołano Roberta Orawskiego?
Odwołanie dotychczasowego dyrektora MCK "Integrator” nastąpiło zgodnie z prawem, w oparciu o szereg ustaw. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Skoczów: Dlaczego odwołano Roberta Orawskiego?

MB
Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko unika odpowiedzi na pytanie, jaki jest powód odwołania ze stanowiska Roberta Orawskiego, ujmując swoją wypowiedź bardzo ogólnikowo. Jednak jak dowiedzieliśmy się, po odwołaniu Orawski nie pożegnał się całkiem z MCK „Integrator”. - Dalej pozostaje pracownikiem MCK - stwierdza burmistrz.

- Wyczerpała się formuła współpracy z Robertem Orawskim jako dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury "Integrator”, pozostaje on natomiast pracownikiem MCK - taka jest pełna odpowiedź burmistrza Skoczowa na nasze pytanie o konkretne powody odwołania Roberta Orawskiego ze stanowiska dyrektora MCK "Integrator”.

Odwołanie dotychczasowego dyrektora MCK "Integrator” nastąpiło zgodnie z prawem, w oparciu o szereg ustaw, a także, jak czytamy w zarządzeniu burmistrza z dnia 31 sierpnia br., "po zasięgnięciu opinii stowarzyszeń zawodowych i twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję”. Zgodnie z zapisami ustaw odbyła się również procedura powołania nowego dyrektora MCK "Integrator”, Zbigniewa Abrahamowicza. Tym bardziej, że dnia 1 września burmistrz zmienił zarządzenie z dnia 31 sierpnia br., poprawiając błąd w imieniu zatrudnionego.

Zapytaliśmy jednak burmistrza o kryteria wyboru Zbigniewa Abrahamowicza na stanowisko nowego dyrektora "Integratora”. - Dyrektor Abrahamowicz został powołany na to stanowisko na okres trzech lat. Do sprawowania tej funkcji predysponuje go wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie kultury, w tym w zarządzaniu w placówkach działających w tej sferze i organizowaniu działań kulturalnych, oraz pomysły na funkcjonowanie i rozwój instytucji kultury - dostaliśmy odpowiedź Mirosława Sitko.

Dodatkowo jak poinformował burmistrz, nowy dyrektor MCK "Integrator” będzie decydował także o sprawach dalszych ewentualnych zwolnień i zatrudnień. - Należy to do jego kompetencji - zaznacza burmistrz Skoczowa.

Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

czyli znów zwiększyło się zatrudnienie w Urzędzie=[pozostając z szacunkiem dla dotychczasowej pracy Pana Orwaskiego

Bóg zapłać PiSiorowemu burmistrzowi za łaskawe miłosierdzie dla Orawskiego - mógł chłopa puścić z torbami na zasiłek - szkoda tylko, że to ZA NASZE PIENIĄDZE Sitko tę partyjniacką hucpę w Skoczowie uprawia.

Trzoda odklejana od żłobu jest najgłośniej awanturująca.

Mafia protestuje przeciw zmianom i tyle.

może Orawski do kościoła nie chodził?

Bo na pielgrzymki do Rzymu nie jeździ !!! I nie chce ludzi w obozach zamykać!!!

W Cieszynie było podobnie. Dyrektor Haręża stracił stanowisko na rzecz wybranej w niejasnych okolicznościach pani Płońskiej.
Biedny Haręża też zachował pracę, co prawda za biurkiem jako przystawka. Stracił tym samym nie tylko stanowisko ale także honor.
A klika i układy mają się dobrze.

Z tych o których wiemy, nie jest pierwszym. Tak samo zdegradowano komendanta Straży Miejskiej dla przywiezionego w teczce nowego. "Dziwnym trafem" obydwaj "przybysze" są z Bielska. Ciąg dalszy nastąpi. Idą wybory parlamentarne...

No tak...czyli kolejna odpowiedź z cyklu: Wiem, ale nie powiem...można się było tego spodziewać...(ładne sobie-wyczerpała się formuła współpracy - ale czad)...

"Od zawsze istniała niewypowiedziana umowa, że konkurs jest po to, by wygrywali "swoi". Wszyscy o tym wiedzieli, a media to często obficie relacjonowały. Na oczach i przy akceptacji kilkudziesięciu milionów obywateli w ten sposób obsadzane były posady w spółkach państwowych i samorządowych, w mediach publicznych, na uczelniach, w instytucjach kultury, służbie zdrowia, oświacie itp. itd. Do czasu pojawienia się facetów w kominiarkach. "
(Jacek Żakowski, wp.pl)

Człowiek stracił stanowisko, ale nie pracę - to ci historia! Czekamy z napięciem na następne odcinki serialu.

Teraz, k...a, my.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama