, niedziela 14 lipca 2024
Rokicki i Madzia wśród 12 wspaniałych
Dla Janusza Rokickiego w kalendarzu "Paraolimpijczycy 2016" zarezerwowany został miesiąc "styczeń". fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Rokicki i Madzia wśród 12 wspaniałych

SM
Rokicki i Madzia wśród 12 wspaniałych

Dla Mirosława Madzi w kalendarzu "Paraolimpijczycy 2016" zarezerwowany został miesiąc "wrzesień". fot. mat. pras.

Kilka dni temu ukazała się druga edycja kalendarza z niepełnosprawnymi sportowcami. Nie mogło w nim zabraknąć dwóch reprezentantów Śląska Cieszyńskiego: Janusza Rokickiego oraz Mirosława Madzi.

Dwunastu mistrzów paraolimpijskich wcieliło się w role modeli, a ich sportowe portrety złożyły się na niezwykły kalendarz "Paraolimpijczycy 2016". Celem tej akcji jest promocja sportu paraolimpijskiego, a także zebranie pieniędzy na zakup sprzętu sportowego, w tym zestawów do gry w boccię, dla uczniów z niepełnosprawnością Gimnazjum nr 9 i VI Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami integracyjnymi w Bielsku-Białej.

W kalendarzu zobaczymy dwunastu ucharakteryzowanych w wojenne barwy sportowców, którzy w dynamicznych pozycjach podkreślają swoją siłę, niepowtarzalność, a także atletyczność i wolę walki. W drugiej edycji kalendarza zaprezentowali się utytułowani paraolimpijczycy - mistrzowie olimpijscy, mistrzowie Polski, Europy oraz świata: Tomasz Hamerlak, Rafał Szumiec, Damian Kulig, Jakub Tokarz, Robert Studziżba, Patrycja Haręza, Karolina Pęk, Jacek Czech, Igor Sikorski, Agnieszka Harasim, a także reprezentanci Śląska Cieszyńskiego: Janusz Rokicki oraz Mirosław Madzia. - Głównym celem kalendarza jest promocja sportu paraolimpijskiego oraz pokazanie społeczeństwu, że jesteśmy równowartościowymi sportowcami. Kalendarz ma również wymiar edukacyjny, gdyż każda zaprezentowana dyscyplina została w nim opisana - komentuje Janusz Rokicki, który podczas niedawnych Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w Doha zdobył tytuł Mistrza Świata.

Organizatorem akcji jest Fundacja Avanti Katarzyny Rogowiec, mistrzyni paraolimpijskiej z Turynu i Vancouver. Kalendarze można wylicytować na charytatywnych aukcjach, do których bezpośrednie linki znajdziemy tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama