, środa 19 czerwca 2024
Górnośląskie Centrum Medyczne uruchomi kardiologię w Szpitalu Śląskiem w Cieszynie
Zgodnie z deklaracjami, nowo utworzony oddział kardiologii oraz pracownia hemodynamiki zostanie wyposażony w wysokiej klasy sprzęt i aparaturę medyczną. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Górnośląskie Centrum Medyczne uruchomi kardiologię w Szpitalu Śląskiem w Cieszynie

JAKUB MARCJASZ
Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca w Katowicach stworzy w Szpitalu Śląskim w Cieszynie oddział kardiologii wraz pracownią hemodynamiki. Umowa pomiędzy dwoma placówkami obowiązywać będzie przez dziesięć lat.

Na jej mocy w cieszyńskim szpitalu możliwa będzie hospitalizacja pacjentów z chorobami układu krążenia oraz udzielenie im pomocy w trybach nagłych. - Na mocy podpisanej umowy Górnośląskie Centrum Medyczne wydzierżawiło od Szpitala Śląskiego w Cieszynie, niewykorzystywane aktualnie powierzchnie po byłej kardiologii oraz starym oddziale intensywnej terapii, które znajdują się na drugim piętrze Pawilonu Łóżkowego - mówi Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektorka Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.

Zgodnie z deklaracjami nowo utworzony oddział kardiologii oraz pracownia hemodynamiki zostanie wyposażony w wysokiej klasy sprzęt i aparaturę medyczną. W ramach podpisanej umowy Górnośląskie Centrum Medyczne we własnym zakresie wykona też remont pomieszczeń na potrzeby nowego oddziału. Zapewni również wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Dzięki temu w Cieszynie będzie możliwe wykonywanie dodatkowych zabiegów. Oprócz leczenia interwencyjnego, również dalszego leczenia. Jakie korzyści odniosą pacjenci? - Docelowo wykonywanie zabiegów kardiologii interwencyjnej w Cieszynie skróci czas do reperfuzji, czyli przywrócenia krążenia krwi pacjentów z zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, jak również pozwoli wdrożyć odpowiednie leczenie zgodnie ze standardami w tak zwanej "złotej godzinie". Górnośląskie Centrum Medyczne zapewni również pacjentom dostęp do procedur wszczepienia kardiowerterów-defibrylatorów oraz procedur kardiochirurgicznych i chirurgii naczyniowej, które są bardzo istotne w leczeniu pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym - odpowiada przedstawiciel Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

- Zainteresowanie naszym szpitalem ze strony publicznych jednostek medycznych jest dowodem ogromnej atrakcyjności naszej placówki. Wpłynęły na nią liczne działania podejmowane przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie, które poprzez dofinansowanie szpitala, sprawiło, iż placówki publiczne chcą dokonywać u nas inwestycji - podkreśla dyrektorka Szpitala Śląskiego w Cieszynie, która podkreśla, że dzięki temu placówka zwiększa kompleksowość świadczonych usług, które oprócz oczywistych korzyści dla pacjenta, dają placówce szansę utrzymania jej jako szpital kontraktowy. - Mam nadzieję, iż sam kontrakt z racji nawiązanej właśnie współpracy z Górnośląskim Centrum Medycznym, będzie dużo wyższy dla naszego szpitala - dodaje Anna Bednarska-Czerwińska.

Uruchomienie oddziału kardiologii wraz pracownią hemodynamiki w Szpitalu Śląskim w Cieszynie ma nastąpić na początku listopada.

Komentarze: (17)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kiedy i dlaczego zlikwidowala Pani dyrektor istniejący oddzial kardiologiczny? Czyzby szybko i po to, by umozliwic wynajęcie pomieszczeń dla spólki GCM? Bedzie tak jak wynajęcie pomieszczeń dla okulistyki?!!

Ciekaw jestem po co komu w promieniu 40 km trzy pracownie hemodynamiki ? !!!! Czy ktoś kontrolujeich powstawanie,ekonomię i korzyści dla chorych? Pani ABC chyba nie i nie ma o tym pojęcia. Po chucznych imieninach pani ABC na których w szpitalu zjawili się całe powiatowe PO z byłym starosta a obecnie posłem już podjęto decyzje jak zlikwidować dobrze działające i dochodowe pogotowie i podarować pani ABC w prezencie i włączyć do szpitala. Ludzie stracą prace i bedą mieli kłopoty co dalej robić ? Czy naprawdę nie ma mocnych i sprawiedliwości w stosunku do pani ABC. ? Słychać także ze podatki dla powiatu uciekła bo włodarze PAKS z siedziba w Ustroniu chcą przenieść firmę na znak protestu. Czy to wszystko jest warte kolesoistwu PO i pani ABC ? Może władze wojewódzkie PO się zainteresują ? Po ostatnich aferach i ukladzikach w PSL trzeba by zając się innymi .

jak sie dobrze wymieszo ,to się tak wymieszo w głowach, że ten co mieszo nie wie kaj mieszo i z kim mieszo.

Diagnostyka inwazyjna jest w Ustroniu, teraz ma być także w Cieszynie, a na kontrolę rozrusznika trzeba jeździć do Ochojca. Dla mnie to skandal.

A czy płucny i zakaźny już są w nowym budynku szpitala? Czy może nadal się mieszczą w "Elżbietankach"?

do końca stycznia z tego co słyszałam, będą u elżbietanek, potem zostaną przeniesione do śląskiego, przynajmniej wszystko w jednym miejscu będzie

ha ha do końca stycznia zostaną u Elżbietanek!!!!! ale nie napisano do którego roku!!! Jak wiem tu już to przeniesienie "groźi" Elżbietanką a właściwie pracownikom od lat. Jeszcze za kadencji dr Krzanowskiego mieli się przenosić!! A gdzie by było im tak dobrze? żadnej dyscypliny! ha ha.

om!

To bardzo dobra wiadomość! Tym bardziej, że oddział będzie tworzyć GCM

Czy świadczenia będą udzielane bezpłatnie?

Czyżby u nas tak to działała?

Jest dobrze , a będzie jeszcze lepiej... Tak się nowocześnie zarządza Szpitalem. I nie mają tu znaczenia problemy pojedyńczych pracowników.. Jest koncepcja, jest wizja i jest realizacja... A konkurencja w tej branży jest spora , a dostęp do tej samej puli pieniędzy ograniczony.. Kto lepszy ten wygra.. Jest sporo miast tej wielkości w których dobrze spełniają rolę takie oddziały. Cieszynowi też się należy
oby wszystko poszło dobrze z korzyścią dla mieszkańców.

Pytanie: czy chodzi o najem pomieszczeń przez GCM w Szpitalu Śląskim, czy o świadczenie usług przez Szpital Śląski w ramach podpisanego przez Szpital kontraktu z NFZ? To zasadnicza różnica. Czy ktoś może wie?

Kolejna prywata. Niedawno z hukiem likwidowaliśmy II Internę z super fachowcem dr Cienciała i otwieraliśmy kardiologię, a teraz dowiadujemy się, że są już tylko pomieszczenia po byłej kardiologii. A co z dopiero co zatrudnionym ordynatorem - również z Ochojca. Było tyle zapewnień, że jest to najwyższej klasy fachowiec. Czyżby nie pasował do "biznes planu"

Sam jesteś prywata. Publiczna jednostka będzie cie leczyć, ba jedna z lepszych w kraju, ale co tam to dla ciebie, ponarzekać trzeba, bo taka przecież panuje tendencja, gdybyś napisał coś dobrego to wyszedłbyś niebezpiecznie przed szereg. żal..

Dokładnie. Niedawno trąbiło się o utworzeniu kardiologii,ale widać jedno jest pewne, że nic nie jest pewne.

świetnie, gratuluję ! ale czy Pani Dyrektor myśli też czasami o chorych na tarczycę?, którzy od jakiegoś czasu nie mogą wykonywać podstawowego badania w Cieszynie, czyli scyntygrafii i zmuszeni są korzystać z innych placówek w Tychach, Gliwicach albo Katowicach, a wszyscy wiemy jak tam się teraz świetnie dojeżdża, kiedy nie ma PKS-u i PKP (o przepraszam, jest 1 połączenie do Katowic po południu, ale dla kogo ono jest? - nie wiem). Czekam na powrót SCYTYGRAFII do Cieszyna !!! (tyle przestrzeni w nowej części szpitala stoi pustych i się marnuje, a wystarczy 1 gabinet + 1 magazyn na izotopy).

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama