, piątek 24 marca 2023
W Skoczowie powstanie nowy komisariat policji. To już pewne!
Pierwsze plany dotyczące budowy komisariatu pojawiły się już w 2008 roku. fot: ARCDodaj do Facebook

W Skoczowie powstanie nowy komisariat policji. To już pewne!

JAKUB MARCJASZ
Zgodnie z treścią podpisanej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach umowy w Skoczowie wybudowany zostanie nowy komisariat policji. Inwestycja ma zakończyć się do maja 2013 roku. To wiadomość, na którą miejscowi funkcjonariusze czekali od lat.

Komisariat w Skoczowie: popękane ściany i sufit, odpadający tynk, nieszczelne okna i ogólna ciasnota. W jednostce, która jest największą w powiecie cieszyńskim, pracuje czterdziestu policjantów. - Ja i moi koledzy obawiamy się o własne zdrowie i życie, może dojść do tragedii - mówił przed rokiem anonimowo jeden z policjantów, z którym rozmawiał reporter Radia Zet.

O nowej siedzibie dla funkcjonariuszy ze Skoczowa mówiło się od lat. Pierwsze rozmowy w tej sprawie toczyły się już w 2008 roku. Z powodu kryzysu budowę trzeba było jednak odłożyć w czasie.

Teraz już nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, by komisariat w końcu został wybudowany. - W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach została podpisana w poniedziałek umowa z generalnym wykonawcą tej inwestycji - mówi mł. insp. Grzegorz Gładysz, komendant powiatowy policji w Cieszynie.

Nowy komisariat zostanie wybudowany na działce (przekazało ją miasto) w okolicach ronda łączącego ul. Górecką z ul. Bielską. Będzie to kompleks składający się z komisariatu oraz garażu dla policyjnych radiowozów. Łącznie 855 m. powierzchni użytkowej. Komisariat zostanie w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt. Będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko ma pochłonąć około 5 mln złotych. - To będzie obiekt spełniający wymogi XXI wieku - cieszy się Gładysz, który sam, przez siedem lat, pełnił funkcję skoczowskiego komendanta i zna problemy miejscowego komisariatu od podszewki.

Nowa jednostka, to nie tylko dobra wiadomości dla funkcjonariuszy, ale również mieszkańców Skoczowa. - Osoba przychodząca do takiej instytucji, jak policja, oczekuje przyjęcia w godziwych warunkach - podkreśla komendant.

Budowa nowego komisariatu w Skoczowie ma zakończyć się do maja 2013 roku.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To znaczy że pan komendant dumnie trzymający makietę powinien podziękować anonimowemu policjantowi oraz Radiu Zet.

jak na działalność skoczowskiej policji to mają dobre

A strażacy z Cieszyna? przecież ta ich strażnica to istna ruina pozakładowego Polifarbu, jako Komenda Powiatowa i JRG powinni mieć porządny budynek tym bardziej że mają tyle samochodów

Należy się. Nie ma w Skoczowie chyba bardziej obleśnej speluny niż komisariat.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama