, niedziela 14 lipca 2024
Ustroń: Darmowa atrakcja dla młodzieży
Sezonowe lodowiska cieszą się popularnością wśród dzieci i młodzieży, np. w Brennej. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Ustroń: Darmowa atrakcja dla młodzieży

MB
Już 15 stycznia w Ustroniu przy bulwarach wiślanych powstanie lodowisko. Dzieci i młodzież pojeżdżą na łyżwach bezpłatnie.

15 stycznia na terenie kortów tenisowych przy Alei Legionów w Ustroniu zostanie otwarte sztuczne lodowisko, które będzie miało 600 metrów kwadratowych. Obecnie skończyło się już postępowanie przetargowe na otwarcie lodowiska. W przetargu wzięły udział trzy firmy. Ostatecznie wygrała firma z Jastrzębia-Zdroju, która podobny obiekt prowadzi np. w Zebrzydowicach. Koszt wykonania lodowiska w Ustroniu to 61,5 tys. zł.

Okres funkcjonowania lodowiska to 2 miesiące - od 15 stycznia do 15 marca, otwarte będzie w godzinach od 8 do 21 w dni robocze i od 10 do 21 w soboty, niedziele i święta. Dorośli zapłacą 5 zł/h, koszt wynajmu łyżew to 4 zł/h, a ostrzenie łyżew – 4 zł. Z kolei dzieci i młodzież z terenu Ustronia skorzystają z atrakcji bezpłatnie w okresie ferii zimowych (od 31.01.2015 r. do 15.02.2015 r.), a ponadto: w każdą sobotę, niedzielę i święta w godz. 14.00 - 15.00 oraz w pozostałych dniach nauki szkolnej w godzinach zajęć lekcyjnych, t.j. w godz. 8.00 - 14.30.

Organizatorzy zapewniają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy raz na łyżwach będzie można pośmigać już 15 stycznia. Otwarcie lodowiska było jedną z pierwszych decyzji nowej Rady Miasta w Ustroniu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama