, wtorek 23 kwietnia 2024
Trwa wzmacnianie brzegu Olzy
Z racji wykorzystania ciężkiego sprzętu do prac budowlanych, częściowo zamknięty jest deptak wzdłuż Olzy po czeskiej stronie. fot: SMDodaj do Facebook

Trwa wzmacnianie brzegu Olzy

SM
Trwa wzmacnianie brzegu Olzy

Prace z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu budowlanego prowadzone są bezpośrednio w rzece i potrwają co najmniej do końca roku. fot. SM

Od kilku dni na lewobrzeżnej części Olzy, pomiędzy mostami Wolności i Przyjaźni, prowadzone są intensywne prace mające na celu wzmocnienie linii brzegowej. Prace z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu budowlanego prowadzone są bezpośrednio w rzece i potrwają co najmniej do końca roku.

- Remont umocnienia lewego brzegu rzeki Olzy w Czeskim Cieszynie na odcinku 37,250 - 37,622 km polega na wzmocnieniu linii brzegowej blokiem betonu wykończonym okładziną z kamienia. Na niego nawiązywać będzie wzmocnienie brzegu kamienną kostką brukową - wyjaśnia Čestmír Vlček z Povodí Odry - zarządcy wód dorzecza Odry po czeskiej stronie Śląska oraz na Morawach północno-wschodnich.

Prace mające na celu wzmocnienie brzegu Olzy i zabezpieczenie ich przed skutkami ewentualnej powodzi, potrwają co najmniej do końca roku. - Podobne prace były niedawno prowadzone również za mostem Przyjaźni na wysokości Hali Widowiskowo-Sportowej - dodaje Dorota Havlíková, rzeczniczka UM w Czeskim Cieszynie i dodaje, iż wykonane wzmocnienia przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo w trakcie powodzi. Po wyregulowaniu Olzy kamieniem po czeskiej stronie nie było bowiem większego problemu z rzeką w centrum miasta, a większe straty powodują mniejsze potoki przepływające przez Czeski Cieszyn.

Z racji wykorzystania ciężkiego sprzętu do prac budowlanych, częściowo zamknięty jest deptak wzdłuż Olzy po czeskiej stronie. Koszt inwestycji wynosi ponad 3,8 mln koron.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a my zrobimy sobie kongres mały .dizajn duży ,seminarium oplacu manewrowym/wchodzisz na własną odpowiedzialność/ a po drugiej stronie olzy konketna robota...........

nie przesadzaj, nnie jest tak źle
Czesi nie takie orły, my nie takie boroki
nie dalej jak rzut beretem mamy pięknie zrobiony teren nad Olzą z nowym mostem, w całym mieście wymienia się zabytkowa kanalizację, a polski Cieszyn jest o niebo ładniejszy i bardziej zadbany, odnowiony niż Czeski...

A co z naszymi brzegami ?????? Fajnie będzie popatrzeć z polskiej strony na ładnie uregulowany brzeg zaś na sasiedzi zza Olzy będą widokowo mieli gorzej. Szkoda tylko że jak wysoka woda odbije się od czeskiego umocnionego brzegu to prawdopodobnie wyrwie coś po naszej stronie. RZGW- obudź się !!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama