, niedziela 23 czerwca 2024
Święto Trzech Braci także sportowe?
O tego typu sportowy akcent na Święcie Trzech Braci zabiega nie tylko strona polska w postaci cieszyńskich samorządowców, ale i strona czeska, gdyż pismo w tej sprawie do burmistrza Czeskiego Cieszyna niedawno przedstawił Viliam Šuňal - prezes Stowarzyszenia Trianon CZ. fot: cieszyn.plDodaj do Facebook

Święto Trzech Braci także sportowe?

MB
W Radzie Miejskiej Cieszyna zgłoszono pomysł, by w ramach tegorocznego Święta Trzech Braci odbył się także akcent sportowy łączący Cieszyn i Czeski Cieszyn, czyli tzw. akcja „Miasta pełne sportu”. Co na to burmistrz Cieszyna?

- Komisja Oświaty, Kultury i Sportu proponuje zorganizowanie w ramach Święta Trzech Braci wspólnej z przedstawicielami sportu Czeskiego Cieszyna akcji pn. „Miasta pełne sportu”. W ramach akcji przewiduje się zorganizowanie meczów piłki nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych na boiskach obu miast (trampkarze, juniorzy, seniorzy, kobiety, weterani). W przerwie meczów odbyłyby się gry i konkursy dla kibiców - proponują cieszyńscy radni. Tegoroczne Święto Trzech Braci odbędzie się nad Olzą w terminie 10 - 12 czerwca.

Jak wnoszą, inicjatywa mogłaby w przyszłości rozrastać się o inne dyscypliny sportowe, jednak póki co skupiałaby się tylko na futbolu. W ubiegłym roku pojawiła się już taka inicjatywa i odbył się mecz seniorów na boisku „Pod Wałką” o Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna. - Taka inicjatywa tworzy znajomości między dwoma partnerskimi miastami, tworzą się kontakty między klubami obu miast - argumentują radni. O tego typu sportowy akcent na Święcie Trzech Braci zabiega nie tylko strona polska w postaci cieszyńskich samorządowców, ale i strona czeska, gdyż pismo w tej sprawie do burmistrza Czeskiego Cieszyna niedawno przedstawił Viliam Šuňal - prezes Stowarzyszenia Trianon CZ.

Co na to burmistrz Cieszyna, Ryszard Macura? W piśmie z 12 maja burmistrz zauważa, że to dobry pomysł, ale inicjatywa zgłaszana jest trochę za późno, by mogła być zrealizowana w bieżącym roku. Zasugerował więc by dotyczyła już 2017 roku. Wszystko też pod warunkiem, jeśli pojawią się organizacje pozarządowe prowadzące działalność sportową zarówno w Cieszynie, jak i w Czeskim Cieszynie. - Inicjatywa w tej sprawie winna wypływać od zainteresowanych takimi wydarzeniami stowarzyszeń prowadzących działalność sportową - stwierdza burmistrz.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A w GC ciuchutko w sprawie audytu.Pani redaktor MB co Pani na to?

Myślę że ten bajzel w cieszynskim sporcie przerósł już najśmielsze oczekiwania..... A czas biegnie. Nikt za te defraudacje nie został narazie ukarany.... Cisza . Ale TS Piast wkrótce zakończy istnienie. Myślę że ratusz nie puści płazem tego piekiełka na kajakach....

Szanowni Panowie radni!
Organizację imprez sportowych zostawcie klubom, a wy zajmijcie się swoją pracą. Właśnie spadł na Was wynik audytu w MOSiR-ze i pora na zdecydowane kroki. (bajzel w TS Piast też coś przycichł)

Szanowni Panowie radni!
Organizację imprez sportowych zostawcie klubom, a wy zajmijcie się swoją pracą. Właśnie spadł na Was wynik audytu w MOSiR-ze i pora na zdecydowane kroki. (bajzel w TS Piast też coś przycichł)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama