, piątek 19 lipca 2024
Afromental, Kombii, Szpak i wielu innych na Święcie Trzech Braci!
Święto Trzech Braci w Cieszynie i Czeskim Cieszynie ma już 26. edycję. Rokrocznie na popularną imprezę nad Olzą ściągają gwiazdy polskiej i czeskiej estrady. Nie inaczej będzie w tym roku. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Afromental, Kombii, Szpak i wielu innych na Święcie Trzech Braci!

RED.
W tym roku jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez po obu stronach Olzy, czyli Święto Trzech Braci wystartuje w weekend 10-12 czerwca. Jakich gości muzycznych zaprosili organizatorzy tym razem?

Święto Trzech Braci w Cieszynie i Czeskim Cieszynie ma już 26. edycję. Rokrocznie na popularną imprezę nad Olzą ściągają gwiazdy polskiej i czeskiej estrady. Nie inaczej będzie w tym roku.

W Cieszynie, pierwszego dnia święta w piątek 10 czerwca wystąpią Afromental, zespół wykonujący muzykę z pogranicza R&B, hip-hopu i soulu, a także Marcelina, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Natomiast w sobotę, 11 czerwca na cieszyńskim rynku zaśpiewa Michał Szpak, 25-letni artysta szerszemu gronu odbiorów pierwszy raz zaprezentował się w programie X Factor, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału. Gwiazdą sobotniego wieczoru zaś będzie zespół Kombii, który powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty.

W ramach imprezy oprócz koncertów gwiazd estrady organizatorzy przewidzieli także inne wydarzenia. I tak na przykład w sobotę 11 czerwca odbędzie się kilka finałowych eventów, które mają być hucznie świętowane na cieszyńskim rynku: Finał Ligi Talentów 2016, a także występ zwycięzców w ramach „Olza Music Show”, czyli nowości na Święcie Trzech Braci, podczas której Czesi śpiewają polski repertuar, a Polacy - czeskie piosenki. Warto zarezerwować sobie także trochę czasu na niedzielę 12 czerwca, która zapowiada się bardziej regionalnie. Na scenie pokażą się m.in. Zespół Tańca Żydowskiego Klezmer, a także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Wieczorem planowana jest także transmisja meczu Polska -Irlandia w ramach Euro 2016.

Tradycyjnie Święto Trzech Braci rozpocznie spotkanie mieszkańców i władz miast na Moście Przyjaźni. Nie zabraknie inscenizacji legendy o założeniu miasta w wykonaniu aktorów Teatru Cieszyńskiego z Czeskiego Cieszyna. Wszystkie te wydarzenia zmieszczą się napiętym grafiku trzydniowego święta. Z programem w Cieszynie w ramach 26. Święta Trzech Braci można zapoznać tutaj.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Taaaaak...... Kombi powstał w 2003roku i z tej okazji świętuje w tym roku czterdziestolecie działalności....... pismaki... A wystarczyło dopisać "został reaktywowany"...

Pismaki,pismaki... a wystarczyło przeczytać dokładnie ze zrozumieniem tekstu. Kombii powstał w 2003 roku a Kombi obchodzi 40-te "urodziny"...

Szpak...uhm...fajnie...co leci w tedy w Tv? :P

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama