, wtorek 28 maja 2024
Ruszył konkurs na prezesa i wiceprezesa zarządu ZGK w Cieszynie
Etap składania niezbędnych dokumentów i oświadczeń trwa do 10 czerwca. fot: Krzysztof Maria Różański/wikimedia commonsDodaj do Facebook

Ruszył konkurs na prezesa i wiceprezesa zarządu ZGK w Cieszynie

SM
Rada Nadzorcza Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa i wiceprezesa zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.

W pierwszym etapie postępowania konkursowego kandydaci muszą spełnić szereg wymagań kwalifikacyjnych takich jak m.in. wykształcenie wyższe, pełna zdolność do czynności prawnych, niekaralność oraz minimum pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni staż pacy na stanowisku kierowniczym. Etap składania niezbędnych dokumentów i oświadczeń trwa do 10 czerwca. Dzień później wybrani kandydaci zaproszeni zostaną na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której zadawane będą pytania związane z zasadami funkcjonowania spółek handlowych, zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, doświadczeniem niezbędnym do wykonywania funkcji członka zarządu, znajomością zasad ekonomii, planowania, analizy finansowej i rachunkowości zarządczej, a z własną koncepcją zarządzania i rozwoju spółki.

Oceny kandydatów dokonają członkowie rady nadzorczej ZGK, w oparciu o ustalone przez siebie kryteria i skalę ocen. Jak czytamy w regulaminie konkursu, postępowanie kwalifikacyjne może być także prowadzone z udziałem pełnomocnych przedstawicieli Zgromadzenia Wspólników, czyli w tym wypadku burmistrza Cieszyna.

Konkurs na członków zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie ma związek z wygaśnięciem 5-letniej kadencji dotychczasowego prezesa oraz wiceprezesa spółki, które formalnie nastąpi po przyjęciu sprawozdania finansowego za rok 2014. Do tego czasu prezesem zarządu ZGK jest Józef Szyguda, a wiceprezesem Roman W. Barcz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama