, sobota 18 maja 2024
Remonty zaplanowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
emont czeka również prawie 3,5 km odcinek DW 942 w Wiśle, od ronda bę­dą­ce­go skrzy­żo­wa­niem z DW 941 do skrzy­żo­wa­nia z drogą po­wia­tową w Wiśle Ma­lin­ce.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Remonty zaplanowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

Za­rząd Wo­je­wódz­twa Ślą­skie­go u­chwa­lił plan rze­czo­wo-fi­nan­so­wy dla Za­rządu Dróg Wo­je­wódz­kich w Katowicach, zakładających wydanie 42,6 mln zł na re­monty dróg oraz nieco ponad 124 mln zł na in­we­sty­cje dro­go­we w województwie śląskim.

W przyjętym pla­nie za­pi­sano m.in. szcze­gó­ło­wą listę przed­się­wzięć, które zostaną zre­ali­zo­wane w 2015 roku. Obejmuje on kon­ty­nu­acja rozpoczę­tych in­we­sty­cji i re­montów, rozpoczęcie nowych remontów i in­we­sty­cji, a także przy­go­towa­nie do­ku­men­ta­cji pro­jek­towych planowanych dróg.

Wśród prac objętych finansowaniem z budżetu województwa znalazło się do­koń­czenie bu­do­wy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 938 z drogą powiatową S2627 w Pruchnej. Zgodnie z założeniami remont w tym miejscu ma potrwać do końca maja br. Obecnie w tym miejscu obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Remont czeka również prawie 3,5 km odcinek DW 942 w Wiśle, od ronda bę­dą­ce­go skrzy­żo­wa­niem z DW 941 do skrzy­żo­wa­nia z drogą po­wia­tową w Wiśle Ma­lin­ce.

Kontynuowane będą także prace nad budową ob­wod­ni­cy Paw­ło­wic, które zapoczątkowane zostały pod koniec ubiegłego roku. W ciągu drogi wojewódzkiej nr 938 wyre­montowany zostanie także od­ci­nek drogi bie­gną­cy gro­blą na dłu­go­ści 510 m.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kiedy ktoś wpadnie, aby zrobić pas do skrętu w prawą stronę dla samochodów jadących od strony Ustronia i włączających się do ulicy Bielskiej ... w kierunku ekspresówki ... ( skrzyżowanie obok lotosu ) ...

Tam aż się prosi o zrobienie ronda, bo od dawna tworzą się zatory (szczególnie od strony Ustronia), a miejsca jest przecież dosyć... Ale Bielska i Wiślańska to zdaje się są drogi powiatowe i to powiat powinien się tym zająć, a nie województwo...

może kolejne rondo na Oazie w kier.Malinki ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama