, poniedziałek 27 maja 2024
Remont drogi w Wiśle, zgodnie z harmonogramem
Droga wojewódzka, która przebiega przez Wisłę, będzie w tym roku remontowana ze znacznie większą intensyfikacją, a szczególnie położony zostanie nacisk na kończenie prac na poszczególnych odcinkach.  fot: FJDDodaj do Facebook

Remont drogi w Wiśle, zgodnie z harmonogramem

FJD
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 941 przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozpocznie się zgodne z umową i planowane jest na 1 kwietnia, co zapewne nastąpi po uzgodnieniu organizacji ruchu. Jest jednak duża szansa, że przy sprzyjającej pogodzie prace rozpoczną się już 15 marca.

Droga wojewódzka, która przebiega przez Wisłę, będzie w tym roku remontowana ze znacznie większą intensyfikacją, a szczególnie położony zostanie nacisk na kończenie prac na poszczególnych odcinkach. Ma to na celu zwolnienie mieszkańców z utrudnień, z którymi musieli się mierzyć w zeszłym roku. Burmistrz Wisły na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 18.02 w nowo otwartym hotelu Aries bardzo szczegółowo zapoznał media z planami tej przebudowy:
- Zakres robót, które ZDW planuje w tym roku z wykonawcą jest trochę szerszy niż w roku ubiegłym, ale mam nadzieję, że doświadczenia, które nabyło ZDW i my sami również, pozwolą nam jeszcze szybciej reagować na zaistniałe problemy. Inwestycja drogowa ma ruszyć nie wcześniej niż 15 marca, w tej chwili są procedowane decyzje organizacji ruchu i uzgodnienia harmonogramu robót z inwestorem jakim jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Planowanie rozpoczęcia robót zgodnie z umową ma się rozpocząć 1 kwietnia, ale jeżeli uda się uzgodnić organizację ruchu i wszystkie dokumenty będą aktualne, to wtedy jest szansa, że wykonawca wejdzie na teren budowy wcześniej , do czego my również zachęcamy, bo szybsze rozpoczęcie pozwoli na szybsze ukończenie całego kontraktu. W niektórych miejscach trwają już cząstkowe roboty, które są przygotowaniem do tych właściwych i najtrudniejszych prac. Jeden obiekt mostowy jest już prawie na ukończeniu, a drugi na wysokości hotelu Gołębiewski ma być przebudowywany, będzie więc funkcjonował most zastępczy- podkreśla burmistrz Wisły.

Oba wiślańskie mosty były w takim stanie, że gdyby nie ich remont, miastu groziłby paraliż komunikacyjny, z powodu ograniczenia obciążenia drogowego do 12 t. Taki dyskomfort odczułaby Istebna i inne miejscowości, które nie posiadają innego połączenia drogowego. Osobnym tematem transportowym dla miasta Wisły jest także przebudowa, a właściwie remont linii kolejowej, która ma potrwać 2 lata. W tym czasie przewóz osób będzie prowadzony autobusami, które niewątpliwie dodatkowo utrudnią ruch na obecnie remontowanych odcinkach drogi. Jak to się stało, że remont tego odcinka kolei zbiegł się z remontem drogi wojewódzkiej nr 941, zostanie zapewne jeszcze przez długi czas tajemnicą. Turyści i mieszkańcy naszego regionu na pewno muszą uzbroić się w cierpliwość.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama