, czwartek 6 października 2022
Na S-1 w Międzyświeciu powstaje przejazd awaryjny. Konsekwencja karambolu z 2010 roku
W związku z pracami kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. fot: JMDodaj do Facebook

Na S-1 w Międzyświeciu powstaje przejazd awaryjny. Konsekwencja karambolu z 2010 roku

JM
Na S-1 w Międzyświeciu powstaje przejazd awaryjny. Konsekwencja karambolu z 2010 roku

Przejazd w Międzyświeciu jest ostatnim z zaplanowanych, a jego budowa ma zostać zakończona do 20 czerwca. fot. MK

W Międzyświeciu trwają prace związane z budową przejazdu awaryjnego w pasie dzielącym drogi S-1.

Wykonanie przejazdu jest konsekwencją wspólnych ustaleń pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a przedstawicielami policji na szczeblu wojewódzkim, powiatowymi i miejskim. - Przedmiotowe działania mają na celu ułatwienie działań ratowniczych na całym odcinku drogi krajowej nr S1 Bielsko-Biała - Cieszyn - informuje Marek Prusak z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach tych działań wybudowano pięć nowych przejazdów awaryjnych, a na dziewięciu istniejących zastosowano odpowiednie dla przejazdów awaryjnych bariery ochronne. Same przejazdy zostały również odpowiednio oznakowane. Przejazd w Międzyświeciu jest ostatnim z zaplanowanych, a jego budowa ma zostać zakończona do 20 czerwca.

Prace na S1 (nazywane przez drogowców "doposażaniem drogi w nowe elementy bezpieczeństwa") są skutkiem karambolu do jakiego doszło na drodze w 2010 roku. Wówczas pomiędzy Międzyświciem a Łączką zderzyło się kilkadziesiąt samochodów. Jedna osoba zginęła, pięć zostało rannych. Karambol miał około 3 km długości. Droga została zablokowana w obu kierunkach. Służby ratunkowe miały problem z dotarciem do poszkodowanych. Konieczny okazał się demontaż ekranów dźwiękochłonnych oraz barier. Stąd postulaty policji dotyczące budowy dodatkowych przejazdów. Pojawiły się też pomysły budowy dodatkowego zjazdu oraz lądowiska dla helikopterów.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a komu ten zjazd za Skoczowem potrzebny i to w takim miejscu Ci z Centrum jadą na Bielsko przez Pogórze a do Cieszyna starą drogą na Wilamowice nikomu nie chce się nadjeżdżać. Z Górnego Boru też na Wilamowice do Cieszyna starą drogą, jedynie akurat przydałby się w tym miejscu zjazd na Bielsko, bo Ci co jeżdżą z Wisły lub do Wisły z tego zjazdu mało korzystają

wolne żarty... walnąłeś jak gołąb o parapet
do Bielska stara droga jeździ chyba tylko ramol z alergią na nowe szybkie drogi
to samo do Cieszyna
oraz ruch w drugą stronę - z Cieszyna i Bielska do Skoczowa
prócz tego łącznik Skoczów - Ustroń z Skoczów - Brenna

zjazd jest 2 km dalej w Skoczowie, jaki problem?!...

W Międzyświeciu powinien być zjazd do Skoczowa, nie byłoby teraz problemów, kosztów i przebudów, a problem i tak zostaje.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama