, wtorek 23 kwietnia 2024
Koniec Improwizacji? Piwnica Stary Targ do zamknięcia!
Jakie czynniki wpłynęły na podjęcie decyzji o zamknięciu popularnej "targowej"? Kłopotliwa młodzież, a może wpływ konkurencji?  fot: Adam JaroszDodaj do Facebook

Koniec Improwizacji? Piwnica Stary Targ do zamknięcia!

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Muzycy z Cieszyna i okolic znów będą bezdomni. Cieszyńska "targowa" od 16 lat była miejscem spotkań nie tylko środowych jam session, ale również licznych koncertów i imprez o różnej tematyce. - W tym miejscu to definitywny koniec "targowej" - mówi Arkadiusz Tomica, właściciel lokalu. Dlaczego?

Współpraca ze studentami podczas imprez studenckich sprawiła, że piwnica Stary Targ, nazywana popularnie "targową" stała się miejscem, w którym młodzi ludzie mogli pokazać swoją twórczość. Był to jeden z nielicznych klubów, który w Cieszynie stale tętnił życiem.

Burmistrz odbiera koncesję na sprzedaż alkoholu. Co jest powodem?

- Przyczyną wszczęcia postępowania o cofnięcie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w Piwnicy Stary Targ były informacje od Straży Miejskiej oraz Policji o powtarzających się zakłóceniach porządku publicznego w okolicach tego lokalu - mówi Edyta Subocz rzeczniczka UM w Cieszynie. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi burmistrz rozpoczął postępowanie administracyjne w tej sprawie i 6 lipca wydał decyzję o cofnięciu zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalu. 20 lipca właściciel klubu złożył odwołanie w tej sprawie. Obecnie sprawą zajmuje się Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

27 marca br. mieszkanka Starego Targu zwróciła się do Straży Miejskiej z prośbą o wyeliminowanie zachowań i zakłócenia porządku w okolicy lokalu Stary Targ. 8 maja 2012 roku Straż Miejska złożyła wniosek do burmistrza Cieszyna o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu właścicielowi klubu. Burmistrz zwrócił się do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie z prośbą o udzielenie informacji, czy w ostatnim półroczu zgłaszane były do policji skargi na działalność lokalu i czy podejmowane były interwencje. Okazało się, że interwencji było sporo. W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2012 roku w rejonie Starego Targu i ulicy Głębokiej strażnicy miejscy odnotowali 143, a policjanci 63 interwencje porządkowe. W związku z interwencjami strażnicy miejscy ujawnili 2 przestępstwa, 117 wykroczeń, podczas których ukarali mandatami karnymi 80 osób, 30 pouczyli, wobec 30-tu wniesiono wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Cieszynie. Policjanci zanotowali 173 wykroczenia porządkowe, podczas których nałożyli 125 mandatów karnych, 43 osoby pouczono i skierowano 8 wniosków do sądu. Straż miejska przedstawiła również informację o jednej interwencji w klubie - czytamy w pismach wystosowanych do Mieczysława Szczurka, przez Straż Miejską oraz Komendę Powiatową Policji w Cieszynie.

Arkadiusz Tomica, właściciel lokalu tłumaczy powody zamknięcia klubu

- Wysoki czynsz, którego właściciel nie chce obniżyć, problem z koncesją i ciągłe ataki ze strony mieszkańców miasta, to powody zamknięcia klubu - mówi właściciel. - Nie wiem tylko dlaczego wśród wszystkich lokali, które są w centrum miasta, ciągłe skargi dotyczą tylko naszego. Obwiniają mnie za zachowanie ludzi, którzy po wyjściu z lokalu chodzą po ulicach i krzyczą. Przecież nie będę za wszystkimi chodzić i pilnować porządku w mieście, po opuszczeniu przez nich lokalu. Czuję się niesprawiedliwie oceniany. Myślę, że konkurencja też dała się we znaki. Będę próbował stworzyć coś nowego, w innym miejscu, ale przyszłość pokaże, czy uda się zrealizować plany - dodaje właściciel i zaprasza wszystkich na środową, pożegnalną imprezę w Starym Targu.

Niezadowoleni z faktu zamknięcia klubu są cieszyńscy muzycy. - Jestem bardzo zasmucony tą informacją. Miejsce obdarzam niezwykłym sentymentem oraz sympatią, gdyż żaden cieszyński klub nie był do tej pory (od kiedy działam czynnie jako muzyk) otwarty na żywe koncerty - mówi Sebastian Kret.

- Głodni dźwięków słuchacze pozostaną z pustką i hasłem na ustach "kiedyś to się w Cieszynie działo". Tyle czasu walczyliśmy, żeby dać wrażliwym ludziom, których w Cieszynie sporo, szansę na kontakt z wyrafinowaną muzyką graną na żywo, a adeptom sztuki muzycznej poligon doświadczalny. Ze względu na klimat Cieszyna i Starego Targu zjeżdżała się tu nierzadko śmietanka polskiego jazzu. Tradycja jam session w "targowej" jest przecież bardzo długa, grywały tu też sławy światowego formatu - mówi Grzegorz Żydek, muzyk, który grywał podczas spotkań w "targowej" i dodaje, że jamy w klubie to nie tylko jazz, często dochodziło do fuzji gatunków, pojawiali się hip-hop'owi nawijacze, wokaliści reggae, muzycy grający na co dzień mocniejsze klimaty, a nawet muzycy klasyczni. - Jestem w żałobie! - podsumowuje Żydek.

- Przyznaję, było głośno nie raz, ale wydaje mi się, że nie chodzi o sam klub, bo w środku nie było zapewne bijatyk i jakiś przykrych sytuacji. Chodzi bardziej o wychowanie dzisiejszej młodzieży. Można się żalić na zachowania ludzi, którzy wychodzą z takich klubów, nie tylko z "targowej", rzucają butelkami, krzyczą, rozbijają lusterka. Sam jednak chętnie wybierałem się posłuchać dobrej muzyki do Starego Targu, choć mam już swoje lata - mówi Krzysztof Dzida, mieszkaniec Cieszyna i dodaje, że teraz młodzieży pozostaną w Cieszynie tylko dyskoteki.

- To było do przewidzenia. Od 1997 roku, kiedy rozpoczęłam prowadzenie klubu, stale miałam kłopoty, toczyły się rozprawy sądowe, prowadzono wizje lokalne, ponieważ "zakłócaliśmy" porządek i spokój mieszkańców - mówi Alina Bańczyk, założycielka klubu. - Lokal zawsze był dla miasta, nie tylko po to by na siebie zarabiać. Przyjeżdżali tu muzycy specjalnie dla cieszyńskiej publiczności, a imprezy, które były organizowane miały swój niepowtarzalny klimat - dodaje Bańczyk.

Komentarze: (66)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Słabo mi się robi jak czytam te komentarze. Sami rozwaliliście Arkowi knajpę, a teraz wielce utyskujecie. Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Zabrali koncesje?? To trzeba było ją przepisać!! Podnieśli czynsz?? to trzeba było ponieść wlot! ale nieeee, bo oczywiście połowa z Was wchodziła na krzywy ryj, a druga połowa to fąfle od darmowej wódki!!! Młodzi dymili przed Targiem???? No to sorry, ale trzeba było ich do pionować, a nie mieć to gdzieś i zrobić z tego melinę z koksami na czele!!

Bardzo dobrze! Gratuluje burmistrzowi! Nie bać się takich decyzji. W mieście powinien panować porządek! Dość ćpuńskiej samowolki! Ten lokal to było siedlisko barabaszów!

Areczku trzymam kciuki otwieraj szybko nowy pub pozdrawiam i bardzo zaluje ze nie bylo mnie na pozegnalnie imprezie

Nie rozumie okreslenia chołoty ? Gralismy niedawno w tagowej Housowa impreze i towrzystwo w klubie to pełna kultura ....sa bezproblemowi i uprzejmi , Szkoda Klubu bo w cieszynie mało takich miejsc ..... a kazdy lokal poza targową to Electrodiscopolownia :/

HOŁOTA HOŁOTA HOŁOTA HOŁOTA - przepisz sto razy.

Skandal i żałoba narodowa

Ale k..wa lipa!!!!!!!!! :-(

No tak! Gołym okiem widać ze konkurencja i znajomości zrobiły swoje! Sztuka ginie gówno idzie do przodu! Bywałem w Cieszynie piekne miasto tylko nie pojadę tam tylko po to aby kamieniczki oglądać. Mam je na fotkach...

A kto każe zamykać knajpę? Została tylko cofnięta koncesja na alkohol!!! Jak wam tak zależy na muzyce to dalej możecie sobie robić koncerty nikt tego nie zabrania. No i nie pijąc alkoholu spora grupa melomanów pierwszy raz zapamiętała by cały koncert a nie tylko jego początek!!! ;-)

Brawo, ja też tak to widzę. Skoro była taka "kultura", to po co ten alkohol? Trzeba rozróżnić imprezy kulturalne od pijackich!

Bardzo ciekawe... W takim razie jak ma taka knajpa na siebie zarabiać? Sprzedając colę i biorąc 5 zł za koncert od czasu do czasu? Obiadów tam nie serwowali...

Dokładnie. Właśnie o tym mówię. Tak wielce broniona jest tu ponadczasowa muzyka. A to tylko mydlenie oczu. Gdyż nie więcej niż 10% ludzi, którzy do piwnicy przychodzili to melomani doceniający otoczkę kulturalną. Reszta to banda gówniarstwa. Smutne ale prawdziwe.
Dla kogo grali Ci wielcy muzycy? Dla bandy małolatów, którzy nawet artystów nie znają, przychodzą tylko po to by się napić. W wielu przypadkach na "nielegalu" niestety, bo w barze można było kupić piwko mając 16 i mniej lat!!!

Zgadzam się CSMK. Wiele lokali zwiedziłam i powiem, że muzyka i koncerty super, ale właściciel musi dbać co się dzieje w kanjpie jak i w jej okolicy. Targowa nigdy nie byla i nie będzie oaza kultowej rozrywki muzycznej. Za dużo małolatów i chołoty przychodziło a Arek nic z tym nie robił. Więc w cale się nie dziwie. W kraku czy we wrocku nie ma miejsca na taka improwizcje. Tam jest wszystko jak należy. Nie mówię nawet o zagranicznych klubach, gdzie taka chołota nie przychodzi, gdyż ludzie chcą słuchać muzyki, a nie interesuje ich alhokol i zadyma. Ja już dawno straciłam przyjemność przesiadywania w piwnicy właśnie przez ludzi jacy tam przychodzili.

Cieszyn UMIERA!!!
Życzę właścicielom wytrwałości we wdrażaniu nowego planu. I pociesze tym że za ich kadencji Targowa miała swój najlepszy renesans, więc gdziekolwiek się przeniesie będzie ok!!!

Ja tez cofam swoj głos na burmistrza.....moze wszyscy sie razem zbierzemy i cos z tym zrobimy!!!!"Przecież to my go wybieralismy i my mozemy go pozbawic stanowiska.......Kto jest za?

Tylko jak wybierzecie Swakonia czy Matuszka, to się nic nie zmieni. A współrządzące miastem PO nie ma pojęcia, co się w mieście dzieje (patrzcie na wpis radnego).

Przenieście Targową do Cz.Cieszyna z miła przyjemnością przywitamy tak fajny klub, klub z charakterem, historia i jako centrum spotkań nie tylko studentów, lecz wszystkich osób, których interesuje kultura i dobra muzyka.Poza tym niższe podatki to tak na zachęte ;-)))

Ci pijani osobnicy przechodzili z Czech !i zaklucali spokoj . Burmistrz powinien wypowiedziec wojne , a sstraz miejska najechac i okupowac Czeski cieszyn

Tak zgadzam sie, pojde walczyc w pierwszej lini.

Miasto chore w XXI wieku... nic tylko przenieść biznes zza granicę Areczku.

zlikwidować straż miejską

założe się ze za jakiś czas w tym samym miejscu pojawi się nowy lokal, gdzie nasz kochany burmistrz nie odmówi wydania koncesji komuś z rodziny

wszystko pozamykajcie, wybudujcie więcej kościołów- kolejnych po politykach złodziei

wole wydać na piwo z dobrym klubie niż dać na tace

zemścimy się przy najbliższych wyborach, urzędasy jesteście dla nas mieszkańców podobnie jak policajty i strażacy miejscy, ZAPAMIETAJCIE KIERUNEK WY DLA NAS nie odwrotnie!

Ciekawe od lat miszkamy na Srebrnej, nie raz zgłaszaliśmy interwencje zakłucenia spokoju pourywane lusterka od samochodów i rzucanie kublami i jakos lokal jest do dziś? Pachnie mi to bardziej walką o klienta bo panowie z okolicznych lokali juz sie ciesza ze cos upadlo to i moze paru klientow wiecej wpadnie, panie burmistrzu dzis zaluje choc jestem bestronna iz oddalam na pana glos wirzac ze miasto bedzie sie rozwijac kulturowo i rozrywkowo, przyciagniemy turystow a tu sie wiecej zamyka niz otwiera gdzie panskie spelnione obietnice ktore byly przed wyborami podczas debaty kandydatow na burmistrza, zal zal zal

W Targowej nie ma wyjścia przeciwpożarowego, na koncerty sala jest za mała i za ciasna ale to jedyny klub gdzie grali nawet rockową muzykę. Pamiętam zespoły Zorka 5 i wiele innych, ale to wina zasranej młodzieży która zafundowała nam teraz tylko popieprzoną muzykę w Zielone Trójce. Już od czasów "Gregorego" młodzież jak bandyci wychodzili po dyskotece na miasto i rozrabiali a tylko skupiono się na Targowej bo cieszyniacy to wsiarze, gdy jest coś innego niż to co jest w modzie to już jest złe. Jak w Targowej grali co innego niż na dyskotekach to już się na tym wieszać trzeba. To jest nie normalne miasto, zawsze było całkiem inne. Gdy by tu wam przywrócić zabytkowy tramwaj to przeszkadzał by wam jego hałas. Ciągle wam źle. Od czego jest Policja i Straż Miejska że interweniuje tylko na skargi mieszkańców, dlaczego nie przyjadą sobie pod Targową tuż przed zamknięciem i nie popilnują tych nie których pojebanych i naćpanych studentów. To przez nich teraz nie mamy nic a oni sobie pójdą gdzie indziej bo muzyka ich nie interesuje tylko zadyma. I DLACZEGO NIKT NIGDZIE NIE UCZY MŁODZIEŻY ŻE ZADYMA TO WIOCHA- TAK JAK JEST W MODZIE NIE PALENIE TAK DEBILOWATE ZACHOWANIE JEST ŻAŁOSNE. Ale nie!, w szkole najważniejsze są głupie książki Dziady, Lalka itd.

pozwolę sobie na małą dygresję. śmiem twierdzić, że akurat wymienione książki to te raczej niegłupie.

radny A.Wójtowicz czyni żałosne wysiłki aby poprawić wizerunek radnych PO. Czuję niesmak!

jedna wielka masakra, jak w ogóle mogło do czegoś takiego dojść. Przepraszam bardzo, to teraz młodzież będzie kupowała alkohol i piła z zakamarkach. Myślicie, że będzie lepiej zamykając Targową? No to pewnie już niedługo się dowiemy... Gdzie młodzi ludzie mają spędzać czas???? Pogratulować pomysłu, brawo !
Ps No to co nam zostało? Jama? Marna Zielona? A może jakże wspaniałe Retro?
Nie komentuję tego, na dodatek żal mi ludzi, którzy niejako promowali się w Targowej, studenci.... Ach... dużo by gadać.

W zamknietej sali zrobić dom modlitwy koła rózańcowego i wtedy bedzie spokój!!!!

Jak większość która się wypowiedziała, ja również jestem zbulwersowany faktem zamknięcia chyba ostatniego kultowego lokalu jakim jest a raczej już była - Piwnica Stary Targ. Jednak odnosząc się co do poniektórych wypowiedzi chciałbym tylko zaznaczyć, że decyzja jaką podjął Burmistrz nie należy do kompetencji Rady Miejskiej, a więc radni nie mieli żadnego wpływu na działanie Burmistrza w tej sprawie. Jestem przekonany, że większość radnych dowiedziała się o tym fakcie z tego artykułu. Tak więc za decyzję, której skutkiem jest zamknięcie lokalu w pełni odpowiedzialny jest Burmistrz., a nie radni.

Tak na marginesie, ciekawe czy ktoś wie o przyjętej uchwale (Nr VII/63/11), którą napisało i złożyło kilku radnych? Uchwale, która między innymi zezwala na otwarcie ogródków w piątki i soboty do 4:00, a w pozostałe dni do 2:00. Uchwale, która umożliwia działanie placówek przez 24h na dobę.

Link do uchwały: http://www.um.cieszyn.bip-gov.info.pl/zalacznik?idZalacznika=743002

Pozdrawiam

Jeszcze jedno. Cytuję: Jestem przekonany, że większość radnych dowiedziała się o tym fakcie z tego artykułu. Tak więc za decyzję, której skutkiem jest zamknięcie lokalu w pełni odpowiedzialny jest Burmistrz., a nie radni.

Gorszego świadectwa nie mógł Pan wystawić sobie i swoich kolegom i koleżankom.

Nie da się zarobić na alkoholu, to zamkniemy. Przecież tylko alkohol się liczy. Zamykają tylko przez ta licencję pewnie : D

W każdym większym mieście na starówkach są kluby a w nocy tętni tam życie! O północy przez Wrocław, Kraków, nawet Ostrawę przetaczają się grupki osób i jest pięknie - Cieszyn BRAWO, róbcie się "mieszczuchy" zaściankiem, nikt nie będzie tu przyjeżdżał bo i po co.

Wszystkie fajne klub w Cieszynie zamykają - najpierw "Dobrą Datę" teraz 'Targową"... Już nie będzie gdzie wyjść posiedzieć ze znajomymi :( Poza tym skąd wiadomo, że zadymy wszczynali ludzie z Targowej a nie ze sRetro???

Nie ważne skąd jest Szczurek, ważne że on i jego ludzie ewidentnie nie pozwalają się rozwijać miastu. Wszyscy wiecie jakie znaczenie dla studentów i wielu mieszkańców miasta miała Targowa, jej zamknięcie to jakaś totalna porażka. Podobnie sprawa ma się z innymi miejscami i przedsięwzięciami dzięki, którym kwitnie kultura w mieście. Ale widać, że "władzy" na tym nie zależy, wszyscy chyba wiemy dlaczego...

słyszał,że koncerty odbywać się będą na Rynku bo miasto zarobić musi za wynajem naszego publicznego placu,rynku,chodnika. Najłatwiej wcisnąć wszystko do jednego gara.Cieszyn kończy się na Rynku,reszta to wieś kultury nie potrzebuje.Menele też głównie biwakują w Rynku pod laubami.

wszystko podciągacie pod starych emerytów a to wcale nie oni wnoszą skargi to ludzie pracujący chcą się wyspać, dlaczego takie miejsca jak stary budynek na granicy nie przekształcić na rozrywkowy,boisko przy Łyska nie wykorzystać na imprezy masowe-przecież są to miejsca nie wykorzystane i odosobnione no idealne na rozrywkę. Wszystko można pogodzić tylko trzeba ruszyć głową. a największym i najtępszym niereformowalnym przykładem starego emeryta przyspawanego do stołka jest ten wieczny radny z"Banotówki" obślizły blondyn śliniący się na widok"laski"

To przekonaj ludzi, żeby nie głosowali na palantów ;) Spójrz na wybory mieszkańców Śląska Cieszyńskiego w ostatnich latach. T niemożliwe.

Zamknijcie cały Cieszyn,a co tam

Targau od lat była muzyczną mekką Cieszyna, przyjeżdżali tu najlepsi muzycy nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Pod względem kultury i atmosfery nie było w okolicy lepszego klubu. Przykro mi, że ci sami radni, którzy jeszcze nie tak dawno na wielu sesjach i konferencjach obiecywali otworzyć się na młodych i stworzyć im godziwe warunki rozwoju, przede wszystkim kulturalnego, zamykają epicentrum cieszyńskiej śmietanki muzycznej. Tam każdy mógł pochwalić się talentem i zorganizować świetną imprezę. Szkoda, że o przyszłości takich miejsc decydują zapyziałe, ksenofobiczne staruchy z rady miejskiej. Będzie im to zapamiętane [*]

jesli komus dokuczali ludzie pszepraszam kilku ludzi to niech wypXXdala z centrum - proste!!!

taaaaaaaaaaaaak 3 czy 4 osoby narąbane a reszta swietnie bawiacych sie osob to juz nie wazne..............cieszyn schodzi na psy przez na takie decyzje "władz"

jak dla mnie CHORE !!!! cn etrum ciut wiekszego miasta...ekipa ludzi KULTURALNIE bawiacych sie a tu cos takiego...tak niech niczego w cieszynie nie bedzie...wszystko zamknąć bo a noz to cos złego...przeciez to jakieś poronione jest.... a Ci którzy to zamknęli niech sie idą paść !!! TECHNO FOREVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;p

Cóż tutaj jeszcze dodać: Burmistrz Cieszyna jest prawicowym burakiem z mentalnością zaściankowego konserwatysty nie dbającego o przyszłość kultury i rozrywki w tym regionie. Burak ten znany jest ze złośliwości i przylizywanie się konserwatywnym emerytom już z niejednej akcji; budynek nad Olzą chciał zlikwidować, bo Krytyka Polityczna, teraz zamyka Targową, bo koncert metalowy. wystarczy niezadowolenie jednej, starej marudy, aby zlikwidować dobrze prosperującą knajpę bez zwracania uwagi na to, że stanowiło to źródło dochodu ich właścicieli, a cieszyńskiej młodzieży dawało ostatnią możliwość urządzania koncertów. Burak ów jest nieprzychylnym, sfrustrowanym dorobkiewiczem politycznym bez własnego zdania, zdominowanym przez staruchów - "radnych" przykutych do swoich stołków od kilkudziesięciu lat. Ów pozbawiony wiedzy na temat młodzieży, kultury i funkcjonowania życia towarzyskiego w mieście, zaślepiony swoim konserwatyzmem mieszkaniec podcieszyńskiej wioski nie tylko nie wywiązał się z ani jednej obietnicy wyborczej, ale od czasów początków swojej kadencji schrzanił wiele spraw zarówno pod kątem logistycznym jak i estetycznym. Cała cieszyńska młodzież oraz studenci mają wielką nadzieję, że ów bezmyślny, niewykształcony pod kątem kultury prymityw raczy następnym razem zwrócić uwagę na to, że pijane kmioty z jego własnej wiochy, które przyjeżdżają się urżnąć do Metra i innych dyskotek, po czym wydzierać się o wiele bardziej od ludzi wychodzących z Targowej (ciekawe jakim cudem przez 16 lat nikomu żadne hałasy nie przeszkadzały, a teraz jakaś starucha nagle odzyskała słuch i jej interwencja wystarczyła, aby podciąć skrzydła ostatniemu bastionowi wolnej muzyki w tym upadającym mieście) hałasują o wiele bardziej. Cieszyńska młodzież i studenci mają nadzieję, że ów prymitywny, wiejski burak przylepiony do stołka jak psia kupa do podeszwy pechowca nie będzie już wtrącał się w życie ludzi, do czego nie ma i nie powinien mieć najmniejszego prawa, bo się na tym nie zna, podobnie jak radni, którzy pod wpływem prawicowej sitwy od lat trzymającej wątpliwej jakości władzę w tym martwym już mieście dorżnęli kulturę, przez marudzenie kilku sfrustrowanych staruchów wypędzając najbardziej znamienite i dochodowe imprezy kulturalne. Tym wściekłym moralistom nie wystarczyło jednak dorżnięcie życia kulturalnego i roztrwanianie pieniędzy na śmierdzący gównem festiwal kiełbachy i piwa dla mieszkańców podcieszyńskich wiosek zwany niesłusznie Świętem Trzech Braci, którym nie jest już od wielu lat; teraz należało dobić ostatnie miejsce, gdzie młodzi mogli słuchać żywej muzyki. Miejmy nadzieję, że ów bezmyślny kretyn od miejsc parkingowych na rynku zachowa swój honor i jak najszybciej zrezygnuje z nie pisanego mu stanowiska, że jako oszust, który oszukał swoich wyborców zajmie się w życiu czymś innym, a od nie swoich spraw trzyma się jak najdalej. Miejmy też nadzieję, że jako persona non grata w nie swoim mieście przyjdzie po rozum do głowy i jednak zostawi Stary Targ w spokoju. W innym wypadku powinien być świadomy, że jest wielu ludzi, którzy zdołali zbudować w sobie antypatię do tego ciemnego typka wystarczająco mocną, aby raczej z obawami o siebie poruszał się po nie swoim mieście.

a może tak włączysz odrobinę samokrytyki, albo krytyki pod adresem pijanej (może naćpanej), wrzeszczącej po nocach hordy młodych ludzi - studentów (czy przyszłej inteligencji? - śmiem wątpić), miłośników (ale czy naprawdę?) owej kultury, której bronisz ! i nie nazywaj starszych ludzi "staruchami", bo to nie najlepiej o Twojej kulturze osobistej świadczy !!!

Gdyby byl prawicowcem jak piszesz , zacieralby rece ze sie
W lokalu dzieje ..vat /dochodowy/ wynajem itp

Sam jesteś burak. Likwidacja lokalu Krytyki Politycznej to świetny pomysł. Brawo Burmistrz.

Ale burmistrz Cieszyna jest z Cieszyna, więc mylisz go z kimś. Powiadasz burak? To może ktoś z naszych radnych/starostów/posłów/senatorów/europosłów?

Tak czy tak w ratuszu rządzą Swakoń z Matuszkiem, a to są ulubieńcy mieszkańców Cieszyna (zobaczcie ile głosów dostali).

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama