, czwartek 20 czerwca 2024
Goleszów, Trzyniec i Powiat walczą o pieniądze
Wstępna szacunkowa wartość całości projektu we wszystkich gminach wynosi ok. 16 mln 300 tys. zł (3 mln 800 tys. euro). fot: WikipediaDodaj do Facebook

Goleszów, Trzyniec i Powiat walczą o pieniądze

RED.
Trzy partnerskie samorządy, w tym jeden z Republiki Czeskiej, wspólnie starają się o zdobycie zewnętrznego dofinansowania na remont przygranicznych dróg. Mają na tym skorzystać drogi gminne, a także powiatowa.

W ramach projektu „Zwiększenie dostępności do zasobów naturalnych i kulturowych pogranicza polsko-czeskiego w obrębie gmin Goleszów i Trzyniec” samorządy planują objąć pracami modernizacyjnymi następujące drogi: droga powiatowa Cieszyn-Dzięgielów (odcinek ok. 6 km - od granicy z miastem Cieszyn do skrzyżowania koło zamku w Dzięgielowie), ul. Kojkowicka w Puńcowie (odcinek ok. 2 km od mostu na Puńcówce do granicy z Republiką Czeską) oraz Trzyniec odcinki dróg gminnych sąsiadujących z ul. Kojkowicką (łącznie ok. 5 km).

Wstępna szacunkowa wartość całości projektu we wszystkich gminach wynosi ok. 16 mln 300 tys. zł (3 mln 800 tys. euro). Jeśli wniosek o dofinansowanie zostanie uznany, możliwe jest otrzymanie 85% dofinansowania powyższych kosztów. Dofinansowanie do realizacji tego projektu pochodziłoby z Programu  Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Po otrzymaniu funduszy możliwe będzie rozpoczęcie inwestycji, a jej zakończenie planuje się na 2017 rok.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A czterokilometrowy odcinek Dzięgielów Zamek - Cisownica Kamieciec? to przecież droga dojazdowa do granicy w Lesznej "wyremontowana" z dotatcji z UE kilka lat temu. Totalnie zniszczona przez samochody jeżdżące do kamieniołomu w Lesznej. Ostatni gruntowny remont zwęził tą drogę o kilkanaście centymetrów tak, że nie są wstanie minąć się dwie ciężarówki. Ostatnio próbowano uzupełniać po raz któryś pobocze czego efektem było mnóstwo kamieni na drodze. Podsypka jest niedokończona mimo łagodnej zimy. Myślę, że władze powiatowe i gminne zdecydowanie powinny nakłonić Kamieniołom w Lesznej do pokrycia kosztów naprawy. A jak się nie zgodzą to ograniczyć tonaż, ewentualnie niech sobie kamień transportują kolejką do Goleszowa. Tam już są szersze z lepszą podbudową drogi. Przy okazji uruchamiamy niezłą atrakcję turystyczną na którą penie znalazłyby się środki z UE.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama