, czwartek 25 kwietnia 2024
Czy pandemia jest szansą na nowy początek? Rozmowa z Edwinem Bendykiem
O tym, czy możemy mówić już dzisiaj o nowym początku, o problemach pracowników transgranicznych, mitach pandemii, samorządach i problemach seniorów, rozmawialiśmy z Edwinem Bendykiem, prezesem fundacji „Batory”, dziennikarzem i publicystą. fot: arch. LokalsiDodaj do Facebook

Czy pandemia jest szansą na nowy początek? Rozmowa z Edwinem Bendykiem

UM
„Czy pandemia może być nowym początkiem?”, to temat, który zdominował piątkową debatę w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Jednak jest to temat, który może, a nawet powinien rozpocząć dyskurs społeczny. Obecnie próbujemy na nowo zaistnieć w życiu społecznym i wrócić do „normalności” po pandemicznej izolacji. O tym, czy możemy mówić już dzisiaj o nowym początku, o problemach pracowników transgranicznych, mitach pandemii, samorządach i problemach seniorów, rozmawialiśmy z Edwinem Bendykiem, prezesem fundacji „Batory”, dziennikarzem i publicystą.

Przed nami kryzys gospodarczy, który na długo zmieni naszą rzeczywistość i zweryfikuje wiele naszych planów. Czy możemy więc patrzeć w przyszłość bez obaw na powrót tej lub kolejnej pandemii?

Dzisiaj jak nigdy dotąd wiemy już, że nic nie jest dane nam na zawsze, a przyszłość może być zupełnie inna niż ta, której chcemy i której oczekujemy. Po zniesieniu obostrzeń i pozornym powrocie do normalności, możemy powoli zacząć społeczną dyskusję na temat podjętych bardziej lub mniej błędnych decyzji. Możemy również, a nawet musimy zweryfikować prace samorządów i podjąć kroki by uniknąć podobnych problemów. Tutaj w Cieszynie, mieście granicznym, odczuliśmy pandemię wyjątkowo mocno. Zamknięte granice przełożyły się na kryzysy gospodarczy i problemy pracowników transgranicznych. Jednak przede wszystkim utraciliśmy relacje, które budowaliśmy przez lata. Jak długo będziemy je odbudowywać? Dzisiaj trudno na to pytanie odpowiedzieć, ale to dobry czas na społeczną dyskusję i konkretne działania.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama