, piątek 21 czerwca 2024
Cieszyn: Pracownicy z Boguszowic i Castoramy podają sobie dłoń
W miejscu obecnie działającej Castoramy w Cieszynie już od przyszłego roku będzie działała sieć Leroy Merlin, dlatego Castorama ma przenieść się według planów nowego inwestora na teren przejścia granicznego w Boguszowicach i być jednym z obiektów Cieszyńskiego Parku Handlowego.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: Pracownicy z Boguszowic i Castoramy podają sobie dłoń

MB
Cieszyn: Pracownicy z Boguszowic i Castoramy podają sobie dłoń

Pracownicy z Boguszowic przede wszystkim podkreślili, że nie są przeciwnikami inwestycji w Boguszowicach, popierają otwarcie Castoramy, a także odremontowanie granicy, fot. ARC SPOT


Cieszyn: Pracownicy z Boguszowic i Castoramy podają sobie dłoń

Pracownicy Castoramy apelują, że tylko szybkie i zgodne z planem inwestora przeniesienie Castoramy zapewni im ciągłość pracy i zarobków, fot. ARC SPOT


Cieszyn: Pracownicy z Boguszowic i Castoramy podają sobie dłoń

Obecny podczas wczorajszego spotkania radny VII kadencji, Czesław Banot zapewnił, że Rada Miasta pochyli się nad tym projektem uchwały tak szybko, jak to możliwe, fot. ARC SPOT


Cieszyn: Pracownicy z Boguszowic i Castoramy podają sobie dłoń

Wczorajsze spotkanie odbyło się w atmosferze merytorycznych uzgodnień i zapewnień, że należy usiąść do wspólnego stołu i dojść do kompromisu, fot. ARC SPOT

Wczoraj, 26 listopada, w Kamienicy Konczakowskich w Cieszynie odbyło się spotkanie burmistrza Cieszyna, Mieczysława Szczurka z pracownikami Castoramy w związku z planowaną inwestycją na przejściu granicznym w Boguszowicach. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele przedsiębiorców z granicy oraz radni.

W miejscu obecnie działającej Castoramy w Cieszynie już od przyszłego roku będzie działała sieć Leroy Merlin, dlatego Castorama ma przenieść się według planów nowego inwestora na teren przejścia granicznego w Boguszowicach i być jednym z obiektów Cieszyńskiego Parku Handlowego.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęła wypowiedź burmistrza Cieszyna, który przypomniał wszystkie procedury w ostatnim czasie, które przygotowywały teren w Boguszowicach pod nową inwestycję. Mieczysław Szczurek wskazał, że pomysł zwołania w ubiegłym tygodniu sesji nadzwyczajnej na sześć godzin przed wygaśnięciem mandatów radnych był karkołomną próbą dodatkowego przyspieszenia tej inwestycji.

Pracownicy Castoramy podczas spotkania zaapelowali, by radni jak najszybciej przegłosowali nowy projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru przejścia granicznego w Boguszowicach. Wskazali bowiem, że tylko szybkie i zgodne z planem inwestora przeniesienie Castoramy zapewni im ciągłość pracy i zarobków. Podkreślili, że na chwilę obecną w Castoramie pracuje w sumie ok. 200 osób, natomiast Cieszyński Park Handlowy według ich wyliczeń ma zapewnić nowe miejsca pracy dla dodatkowo 100 osób.

Podczas wczorajszego spotkania pracownicy Castoramy dopytywali burmistrza Mieczysława Szczurka, czy jeśli wygra wybory, będzie w przyszłości zabiegać o szybkie zrealizowanie tej inwestycji. Burmistrz odpowiedział, że robi to od samego początku i powołał się przy tym na minione pertraktacje, jakie prowadził już z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w celu skomunikowania przyszłego Cieszyńskiego Parku Handlowego z drogą S1. Przy okazji Mieczysław Szczurek dodał, że najbliższy termin, w którym nowa rada może pochylić się nad tym projektem uchwały, to 18 grudnia br. - na ten dzień zaplanowano bowiem sesję Rady Miasta VII kadencji.

Do wczorajszej debaty dołączyli też przedstawiciele pracowników i przedsiębiorców z przejścia granicznego w Boguszowicach. Przede wszystkim podkreślili, że nie są przeciwnikami inwestycji w Boguszowicach, popierają otwarcie Castoramy, a także odremontowanie granicy. Powiedzieli również, że liczą się z tym, iż po zakończeniu inwestycji wzrosną czynsze wynajmu powierzchni handlowych i nie widzą w tym niczego złego. Z kolei ich protesty dotyczą tego, że inwestor w projekcie Cieszyńskiego Parku Handlowego nie uwzględnił wszystkich warunków, na jakich działa obecne przejście graniczne, m.in.: nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla TIR-ów oraz nie ma skomunikowania po polskiej stronie granicy platformy północnej z południową przejścia granicznego.

Pracownicy z przejścia granicznego przekazali, że o te sprawy bezskutecznie walczą już od czerwca tego roku (czyli od momentu, gdy dowiedzieli się o inwestycji), z kolei ich wcześniejsze próby skontaktowania się z inwestorem spełzły na niczym. Dlatego też jedyne, o co walczą, to bezpośrednia rozmowa z inwestorem oraz uwzględnienie w projekcie inwestycji wszystkich warunków działania przejścia granicznego po wcześniejszych z nimi konsultacjach i uzgodnieniach. Te wyjaśnienia spotkały się ze zrozumieniem pracowników Castoramy. - My walczymy o spełnienie wszystkich warunków działania przejścia granicznego, tak samo jak wy walczycie o rozmiary przestrzeni handlowej w Castoramie - powiedziała przedstawicielka z Boguszowic.

Jak wskazali przedstawiciele z Boguszowic, plusem całego zamieszania w ostatnich dniach jest to, że inwestor na miejscu wreszcie prowadzi z nimi uzgodnienia. Są bowiem pewni, że w najbliższych latach liczba TIR-ów przejeżdżających przez granicę w Boguszowicach nie zmaleje, dlatego tak ważne, by inwestycja spełniała wszystkie warunki przejścia granicznego.

Z kolei jak podkreślili obecni na wczorajszym spotkaniu radni, Castorama na pewno zostanie wybudowana na przejściu granicznym, bo zezwala na to obecnie działający miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Na chwilę obecną plan nie zezwala tylko na wybudowanie większych obiektów handlowych. Radni podkreślili też, że nie są przeciwnikami Cieszyńskiego Parku Handlowego, a miniona sesja zakończyła się niepodjęciem uchwał tylko dlatego, że uważają, iż była zwołana niezgodnie z obowiązującym prawem. Obecny podczas wczorajszego spotkania radny VII kadencji, Czesław Banot zapewnił, że Rada Miasta pochyli się nad tym projektem uchwały tak szybko, jak to możliwe.

Na znak tego, że pracownicy Boguszowic i Castoramy nie mają wzajemnych roszczeń, przedstawiciele obu grup podali sobie ręce. Tym samym wczorajsze spotkanie odbyło się w atmosferze merytorycznych uzgodnień i zapewnień, że należy usiąść do wspólnego stołu i dojść do kompromisu. - Zabrakło wspólnych rozmów, ale spróbujmy to teraz jakoś odkręcić - zaapelował na koniec Mieczysław Szczurek.

Komentarze: (72)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

POWODZENIA! Panie Macura. Czekamy na Pana w cieszyńskim ratuszu.

Ludziska nie dajcie się zwariować i zmanipulować. To co się teraz dzieje to kampanijny piar. Szczurek robi z siebie włodarza zatroskanego o los każdego cieszyniaka . To bzdura. Wszystko co się nie udało stara się zwalić na Radę Miejską. W internecie pewna Pani wraz z chłopakiem walczą o swoje lepsze jutro, o pracę po znajomości, o zlecenia na organizację imprez w Cieszynie. To oni piszą te bzdury, że niby wszystkiemu są winni radni, a Szczurek jest the best. To oni obrzydliwymi wpisami atakują Pana Macurę. Nie mając nic na niego, obrali kierunek hejtowania najpodlejszy z najpodlejszych czyli wiarę w Boga. Zasypują nas kłamliwymi wpisami, nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością. Ciężko by wymieniać pod jakim pseudonimem piszą bo zmieniają nazwy jak skarpetki. Oczywiście o tym jak szczurek kłamie, manipuluje, konfabuluje, mataczy to nikt nie napisze. Więc ja napiszę jakie mnie doszły słuchy:
- podobno istnieje zdjęcie Szczurka napitego do nieprzytomności na oficjalnym spotkaniu,
- podobno Szczurek już przed pierwszą turą opowiadał pracownikom że jak wygra ktokolwiek inny, to WSZYSTKICH zwolni a on nie,
- podobno chodzi od plebani do plebani szukając poparcia, także wśród ewangelików,
- wszystkim obiecuje wszystko (pracę, miejsce w radzie nadzorczej, kontrakt na usługi dla miasta, i.t.d.)
- podobno jest już dogadany z PO i WDC, jak 4 lata temu. Oczywiście zapłatą za nie poparcie kontrkandydata będzie fotel vice.
Czy już zapomnieliśmy o:
- o sprzedaży PKS mimo że RM apelowała o zakup terenu i dworca PKS,
- parkingu na rynku,
- skandalicznym pseudo konkursie na dyrektora COK Dom Narodowy,
- zero zmian w MOSiR (Niźnikiewicz), Straży Miejskiej (Pusa),
- zero zmian w spółkach miejskich ZGK i ZBM, poza wprowadzeniem swoich ludzi do Rad Nadzorczych,
- doprowadzenie do tego że w ZGK zlikwidowano dział śmieciowy bo ZGK nie wygrało konkursu a w spółce z prywatnym wymiękło,
- całkowitym braku nadzoru nad kanalizacją,
- i o wielu, wielu innych rzeczach jakie miały miejsce w Cieszynie przez ostatnie 4 lata.
Nie dajmy sobą manipulować. Nie dajmy wiary w te kłamstwa, oszczerstwa i działania pod publiczkę. Dość tej obłudy, pieniactwa i zastraszania.
Już w niedzielę możemy zmienić tego kłamcę na człowieka uczciwego, odpowiedzialnego, doświadczonego z zasadami. Na Pana Macurę historyka i prawnika.
Popieram tego kandydata i zachęcam do oddania głosu na Macurę. On naprawdę jest szansą na zmiany w Cieszynie.

Najlepiej pisać o manipulacji, samemu ją stosując i krytykując obrzydliwymi wpisami kontrkandydata.
To Pan Macura? Czy jego Syn kryje się pod anonimem?
Smutne to co się dzieje, aż trudno uwierzyć.

To prawda, czekają nas wielkie zmiany. Cieszyn będzie miastem kościelnym i żeby później nie było płaczu i zgrzytania zębami.

Straszne bzdury. Musi Pan/Pani być bardzo sfrustrowanym człowiekiem.

"...
Inwestycja stała się polityczną kością niezgody. Cieszyński Park Handlowy w Boguszowicach miał być prawdziwą szansą dla miasta i mieszkańców. Inwestor chciał włożyć w ten teren 70 milionów złotych, a pracę dać nawet 250 osobom z miasta. Wydaje się, że nie ma nad czym się zastanawiać, tymczasem przeciw budowie Centrum wystąpił kandydat na burmistrza z PiS Ryszard Macura oraz część cieszyńskich radnych."

http://natemat.pl/125469,w-cieszynie-granica-dzieli-ostra-walka-o-cieszy...

Mam już dość Waszych hejtów, narzekań i nienawiści. Do ciszy wyborczej zostało kilka godzin, a Cieszyniacy pokazują mentalność gimbazy. Ja nie będę hejtować. Głosuję na Burmistrza Szczurka, bo zrobił dużo więcej niż którykolwiek z burmistrzów przed nim. Głosuję na Burmistrza Szczurka, bo podjął się remontu kanalizacji chociaż wiedział jak będzie ciężko. Głosuję na Burmistrza Szczurka, bo chociaż przez kilka miesięcy sama na Niego przeklinałam za dziury, to teraz mam pod domem równą, nową drogę. Głosuję na Burmistrza Szczurka, bo wiem jak działa i czego można się po Nim spodziewać. I jeśli nie potraficie napisać nic więcej poza bezsensownych hejtem, to proszę, nie odpowiadajcie mi. To samo napisałam na OX i to wszystko, co miałam do powiedzenia.

Niczego się nie podjął bo pociąg już jechał .Dotację do kanalizacji już wcześniej za Pana Ficka przyznano, kredyty zostały podjęte usiadł więc na fotel ,dryfując przez kadencję, zagrożony plajta projektu i cofnięciem dotacji miotał się pod presją mieszkańców więc tuż przed wyborami gorliwości nabrał bardziej wykonawca robót niż burmistrz Cieszyna do sukcesu pierwszy od porażki inni tą manipulacją chce zaskarbić głosy bardziej żebranina niż godziwa pracą.

To byłby wstyd gdyby antagonista i manipulant nie otrzymał głosu od Ciebie. Trzymajcie się razem. Mam nadzieję, że jesteście w mniejszości.

Wiemy co po burmistrzu możemy się spodziewać sie jakie były dokonania pana Macury w Radzie Powiatu nie mogę się nigdzie doczytać

Jonku,na dyć czego się mogymy spodźywać po burmistrzu ,hulanki ,szklanki i kochanki. Przeca nikogo do rady nie wprowadził i je som jak palec w tym gremium. Za to chodzi i żebrze po domach o głosy to isto ich dostanie i beje na smyczy tych co sami żebrali. Powaga ,rozwaga ,jakość , przyzwoitość i godność ustąpiła żebraczej litości, kupczonej popularności ,rozmytej odpowiedzialności, cherlawej godności i lizusowskiej uprzejmości. Kolejne dryfowanie przez kolejną kadencję i składanie odpowiedzialności na mała frekwencję przez całą kadencję. Czy poradzicie się zmierzyć z tym marazmem bylejakości i podjąć wezwanie stawiając na jakość.?

27 listopada 21.38 - Mach pisze - p. Andrukiewicz- trzeba przyznać, że miał najlepszą kampanię wyborczą. Jednym z elementów tej kampanii było odwiedzanie przez kandydatów na radnych mieszkańców w ich domach. Chyba coś w tym odwiedzaniu i bezpośredniej rozmowie jest -niekoniecznie mieszkańcy odbierają to jako żebranie o litość. A jeżeli chodzi o pozostałe zarzuty - takie mamy czasy.

Aż tak bardzo pachnie Panu fotelik wice Panie Mach???? Podobno Pan Macura postawił dwa warunki dla przyszłego wice, że ma to być katolik i inżynier. Całe miasto już o tym huczy i o wskazaniu na Pana

Na cieszyńskim zawsze prawili - anonimowo się "plecie jak rzić w lecie".

Może to był żart ze strony radnych p. Andrukiewicza - chcą podziękować Machowi w s p e c j a l n y sposób.

jest tylko jeden inż katolik

Nie pomogą Mach-owi fale Wisły, bowiem jajka i ...jarka mu obwisły.

Chociaż ,Jadźka ,także rymuje
I Szczurkowi usługuje ,
i piersątka ma jak piłki,
Każdy wie ,że są to zgniłki.

do Mach: drogi użytkowniku przed znakami przestankowymi tj. np. kropka, przecinek, wykrzyknik NIE DAJEMY SPACJI TYLKO PO ZNAKU.
Zapamiętaj to sobie
to zdanie jest napisane dobrze:
Ala ma kota, ale nie ma psa.
A to jest źle:
Ala ma kota ,ale nie ma psa .

Pokornie dziękuję za wszelkie uwagi poprawnie pisze się mniam, mniam .

Oj MACHU Machu, już nawet psełdo poloniści nie dają rady prowadzić dyskusji merytorycznej na temat artykułu.. Biedacy prubują z dyskusji zrobic lekcje polskiego. Mnie uczono, najważniejsze, aby było na temat.
Niedość ,że zwraca uwagę , to jeszcze się slini. Przy dyskusji się nie je panie(ni) lingwisto.

Przypomnę jeszcze tylko:

1. Burmistrz Miasta, który przegrał pierwszą turę wyborów - szukający rozpaczliwie i za wszelką cenę jakiegokolwiek sukcesu na przestrzeni ostatnich 4 lat rządzenia
2. w ostatniej chwili zwołuje sesję Rady Miejskiej, której kadencja kończy się o północy
3. robi to na wniosek Starosty, który (co wynika z układu sił politycznych i nowego rozdania) nie będzie już starostą
4. ma podjąć decyzję w sprawie, o której WIADOMO, że będzie zakwestionowana, bo sprawy formalne i prawne się nie zgadzają - możliwość wnoszenia uwag
5. Radę zwołuje jej Przewodniczący, który przewodniczącym już nie będzie w nowej kadencji, bo wskazuje na to układ sił - poza tym tak nieudolnego człowieka na tym stanowisku, to chyba nikt nie będzie w nowej kadencji chciał
6. oczywiście nie ma wcale znaczenia, że obecny zastępca burmistrza Swakoń, jest urlopowanym pracownikiem Starostwa Powiatowego i odpowiedzialny był właśnie za budynki przejścia w Boguszowicach
7. tak samo bez znaczenia jest, że Przewodniczący RM pan Zemła, objął stanowisko po urlopowanym panu Swakoniu i aktualnie to on odpowiada za ten teren
8. nie ma znaczenia, że tryb i sposób przeprowadzenia jest skandaliczny
9. nie ma też znaczenia, iż zgodnie z oświadczeniem inwestora, SPRAWA MOGŁA BYĆ JUŻ DAWNO PROCEDOWANA

To czysta gra wyborcza i próba zrzucenia odpowiedzialności na RM za nieudolność obecnie urzędującego Burmistrza!

Zagranie wyborcze, pod publiczkę!
Pan Szczurek nie posiada żadnych zdolności koncyliacyjnych, co udowodnił w ciągu całej ubiegłej kadencji!
Miał naprawdę dużo czasu, żeby sprawę Boguszowic rozwiązać, co także wynika z zapomnianego już oświadczenia inwestora.
Pierwszy raz od 4 lat jest taki aktywny i otwarty na ludzi! Przez całą kadencję był w niemocy!
Najpierw poszczuł ludzi przeciw sobie, a teraz udaje negocjatora!
Czy Wy tego nie widzicie?!

Mach - Jesteś jak Jerzy Urban, masz Łysą pusta pałę, jesteś prostakiem, uwielbiasz obrażać wszystkich, ale nie daj Boże że o Tobie ktoś powie złe słowo, Panie chaM-ie!

To tylko barany i kangury nie łysieją.

Edzia daje czadu na komentach nie tylko na codziennej! Tyłek jej się pali, to walecznie broni Szczurka!

ale ŻAAAAL.. panie Szczurek.. wstydu oszczędź~! kampania trwa!!! odejdź, zanim wywiozą cie na taczkach !

Tak na marginesie to spotkanie wyborcze z pracownikami Castoramy to za pieniądze KW Pana Szczurka ,czy w ramach obowiązków służbowych wielmożnie panującego?

Machu ach Machu nie rób już sobie obciachu
I ludziom kitu do mózgu nie wtykaj!
Masz interes w wygraniu Macury
i dlatego pleciesz te bzdury

Każdy marny wierszo kleta
udaje ,że jest poeta,
i choć rymy wypisuje,
wie ,ze za swe czyny Pan Szczurek na dno pikuje.

Mach Ty masz talent, marnujesz się .

A Pan Mach robi babah
Nienawidzi Szczurka bo marzy mu się chałturka
Będzie Macurze kadził,
żeby on go gdzieś wsadził

Marny wierszo kleta nadal tu rymuje,
I Szczurkowi nadal tu "hejtuje."
Bawi nas tu wszystkich marna rymowanka;
bo już wszyscy wiedzą ,że Poeta kołuje
I Machowi wierszem do pięt nie dorównuje.
Tak więc dalej trwa ta przepychanka,
Choć Szczurkowi pozostała już tylko szklanka.

KasiaOkaza? Olkocieszynski? Edyta ;-) ?

-<>-

KasaOkasa też powinna się zgadzać. Tobie się zgadza? nowemu burmistrzowi też się powinno zgadzać.
Zdrowy rozsądek podpowiada mi coś za jedna" Lubię Pana Ryszarda prywatnie i bardzo szanuję" ale służbowo wolę Miecia.

Kandydaciku -karczmianą awanturę na własne życzenie sprowokował sam Pan Szczurek, który wiedząc czy nie ,ale mając do dyspozycji prawnika na etacie w urzędzie miejskim wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej panem B. Zemłą nie skonsultowali z radcą prawnym czy na nadzwyczajnej sesji są w stanie podjąć uchwałę w kwestii Przestrzennego Planu Zagospodarowania Boguszowic. Wymuszanie na radnych podejmowanie uchwał z naruszeniem trybu rozpatrywania w/w planu jest skandalem i takiej reakcji można się było spodziewać -za co ponoszą odpowiedzialność obaj panwie . Odczepcie się od pani Cichomskiej -jest niezwykle skuteczną radną czyli właściwą osobą na właściwym miejscu.

Skonsultowali a jakże , tylko są tak zadufani w swej "wierze" w wieczne rządzenie, że trzy głowy to mało, aby zrozumieć. Cieszyn jeszcze tak nie upadł, aby było wiadome, że KRÓL JEST NAGI. Wystarczyła skromna radna Pani Cichomska.

Tak Cichomska, Macura i będziemy mieli Cieszyn zabity dechami. Ich cudowne knucie pt. Jak utrudnić życie wszystkim ?. jak skutecznie przeszkadzać?. jak zniechęcić każdego inwestora? Jak burzyć zamiast budować? NIE O TAKI CHYBA CHODZI CIESZYN

Ptysiu masz umysł balbiny ,przez cała kadencję Twego guru ,utrudniano nam życie źle prowadzonymi inwestycjami, źle wyłonionymi wykonawcami ,i złym urzędowaniem. Czas na jakość -"dobre "ręce jak najdalej sypaną drużeczką od Cieszyna .

Kiełbasa przedwyborcza jeszcze panującego burmistrza Szczurka. Mógł takie potkanie zrobić dwa tygodnie wcześniej a nie obwiniać radnych. Mam nadzieję że wyborcy się zmobilizują i dadzą mu czerwoną kartkę. W Brennej też jest wójt szafarzem i to z PO i jakoś to mieszkańcom nie przeszkadza tylko w Cieszynie dyskryminacja co ma piernik do wiatraka. Wybiera się człowieka prawego uczciwego i wykształconego pod wszystkimi względami.

Sytuacja jak można było przewidzieć. Żabę musi zjeść Pan Macura, bo to jego nowa podopieczna, Pani Cichomska, była wodzem tej karczemnej awantury. Czy Pan wygra, czy nie, to już nie jest takie istotne. Oczywistym jest tylko Pana cichy (raczej odwrotnie?)patronat nad ratuszową hucpą. Szkoda, że nadal w "cieszyńskim podziemiu" są obywatele umiejący rozpatrywać sprawy merytorycznie i bez emocji. Zdrowia życzę Panie Ryszardzie. Pani Janinie tego samego. Myślę, że przemyślicie swoje "dokonania". Nie mam co prawda większych nadziei, ale w człowieka, podobno, wierzyć trzeba. Panie Andrzeju! Niech Pan wybaczy...już mnie w tym Cieszynie....

Wróciłam właśnie ze spotkania z Panem Macurą i chociaż wcześniej brałam Go pod uwagę to teraz już nie. Dużo pięknych planów, dużo idei ale żadnej konkretnej odpowiedzi nie usłyszałam. Prawie na wszystkie pytania Pan Ryszard odpowiadał że nie wie i sprawdzi jak będzie burmistrzem. Do mnie to nie przemawia bo widzę, że tak na prawdę nie ma rozwiązań tylko będzie sprawdzał, a to znaczy że wszystko w Cieszynie przesunie się o wiele miesięcy. Lubię Pana Ryszarda prywatnie i bardzo szanuję ale nie będzie dobrym burmistrzem. A skoro powiedział na spotkaniu że chciałby Castoramę w innym miejscu a nie w Boguszowicach, to tylko oznaka że mam rację. Bo gdzie? Takiej odpowiedzi już nie było. Pana Szczurka i jego sposób działania już zdążyłam poznać a Pan Ryszard jako burmistrz jest niewiadomą i to mi się nie podoba. Zdrowy rozsądek podpowiada żeby głosować na obecnego burmistrza i tak właśnie zrobię w niedzielę.

KasiuOkasiu, cóż jest złego w tym ,że kandydat na burmistrza Pan Macura oświadczył ,że na chwilę obecną nie wie ale sprawdzi jak będzie miał dostęp do materiałów źródłowych ,czyli jak zostanie wybranym -to uczciwa odpowiedź. Zauważ ,że ten ,który obecnie rządzi udaje ,że wie ,ale mając do dyspozycji cały urząd wraz z prawnikami w czasie swojej kadencji nie był w stanie zatwierdzić u wojewody choćby fragmentu Planu Zagospodarowania Boguszowic i zwoływał sesję nadzwyczajną w sprawie ,której nie był
władny podejmować uchwały -czy ten chaos organizacyjny ,a także widoczny każdego dnia chaos komunikacyjny w Cieszynie pod auspicjami urzędującego burmistrza pcha cię w stronę urny by nadal popierać ten styl rządzenia miastem -gratuluję zatem Edytko -wierność to też cnota.

Panie kandydacik Pani Cichomska jest radną p. Andrukiewicza. Radzę czytać, czytać ze zrozumieniem.

bzdury piszesz. P. cichomska startowała jako kandydatka CIS-u i P. MaAcury

była by dwunastą radną KWW MA. Radzę liczyć, liczyć też trzeba umieć.

Czyżby wódz się poddał?

Niesamowite, obecni najemcy z Boguszowic są za inwestycją, a nawet...... tolerują wzrost czynszów....... Protestują tylko!!! dlatego, że inwestor w projekcie Cieszyńskiego Parku Handlowego nie uwzględnił wszystkich warunków, na jakich działa obecne przejście graniczne, m.in.: nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla TIR-ów oraz nie ma skomunikowania platformy północnej z południową,
Inwestor od paru miesięcy próbuje uzgodnić z GDDKiA skomunikowanie Parku Handlowego z S1 i przedstawia np. Urzędowi Celnemu ilości miejsc parkingowych i przedstawiłby zapewne bez problemu także najemcom, ale oni nie zgłaszają się do inwestora tylko wolą robić zadymy.
Co za metamorfoza, w piątek 21.11 wyli, tupali i oklaskiwali każdego radnego, który torpedował jakąkolwiek rzeczową dyskusję nad planem, a już po 5 dniach zmiana o 180 stopni.
A ja na miejscu inwestora to pogoniłbym takich najemców i udostępnił nowe, wyremontowane lokale osobom nastawionym na współpracę i dialog, a nie na roszczenia, zbiorowe listy otwarte i manifestacje swojego niezadowolenia.
I jeszcze kłamią w żywe oczy, że próby skontaktowania się z inwestorem spełzły na niczym.

A z kolei radni cieszyńscy np. Pan Banot, (ciekawe kto tam jeszcze był) podkreślili, że Castorama na pewno zostanie wybudowana, bo zezwala na to obecnie działający miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.... no to przypominam, że obecnie można tam stawiać obiekty do 2.000 m kw., a taka Castorama to będzie miała ok 12.000 m kw - mówi to co nieco o skali kompetencji radnych!!! Radni podkreślili też, że nie są przeciwnikami Cieszyńskiego Parku Handlowego, a miniona sesja zakończyła się niepodjęciem uchwał tylko dlatego, że uważają, iż była zwołana niezgodnie z obowiązującym prawem. No właśnie - stojąc na straży PRAWA nie dopuścili do głosu, ani przedstawicieli powiatu, ani inwestora - no i mieli wtedy tłum za sobą, a teraz z kolei uczestnicy spotkania mieli inne oczekiwania - to i Radni zmienili front!!!

Ludzie fakty są takie -
Castorama celowo przegrała przetarg na dzierżawę obiektu na kolejne lata ponieważ dochodzi 10 lat i musiała by zacząć płacić podatki jak wszyscy normalni obywatele Polski. Wymyslili sobie zmiane miejsca i ulga jest na nowo !!!. Kto tu jest cwaniakiem - mydlenie oczu.
Dostali podobno propozycje na nową lokalizację - nie podobało się . A pro po miejsc pracy i nowej Galerii - to maja powstać nowe w miejscu starego dworca PKS-u w miejscu Bazy PKS-u i - Ludzie kto tam bedzie kupował ? Po co rozwalać miejsce które ma inne i to bardzo ważne znaczenie na terenie przejscia . A pieprzenie że obiekty są w złym stanie to już skandal . Mam nadzieję że kiedyś wyjdzie na jaw mega przekręt z sprzedażą boguszowic warszawce i że ktoś tu pracuje na "ich" zlecenie .
Dzisiaj w czasie rozmowy z jedną osoba - po stwierdzeniu żeby castorama wybudowała sobie ten market 1000m w strone czech usłyszałem - tam nie ma takich ulg - My jesteśmy narodem bogatym i dalej dajemy sie robić w konia .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama