, niedziela 23 czerwca 2024
Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 13 czerwca
Ponad 60% większą frekwencję, podczas zeszłorocznej edycji Industriady odnotowało Muzeum Drukarstwa w Cieszynie. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 13 czerwca

SM
Organizatorzy Industriady czyli Święta Szlaku Zabytków Techniki potwierdzili termin tegorocznej edycji imprezy. Festiwal prezentujący dziedzictwo przemysłowe regionu odbędzie się w drugą sobotę czerwca tj. 13 czerwca.

Industriada to jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący dziedzictwo przemysłowe, a drugi pod względem wielkości w Europie w ogóle. To także coroczne święto unikatowego w tej części kontynentu Szlaku Zabytków Techniki, który zrzesza najciekawsze obiekty związane z przemysłowym dziedzictwem regionu. Po raz kolejny w święcie tym udział weźmie Muzeum Drukarstwa w Cieszynie oraz Muzeum Ustrońskie.

W organizację ubiegłorocznej Industriady włączyło się 530 podmiotów. Festiwal odbywał się w 24 miejscowościach całego województwa i przyciągnął ponad 77 000 osób. To o ponad 2.000 więcej niż dwa lata temu. Jak się okazało, równie atrakcyjne okazało się Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, które znalazło się wśród zabytków, które zanotowały największy wzrost frekwencji (o ponad 60%).

- Tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 13 czerwca. Tradycyjnie rezerwujemy dla Industriady drugą sobotę czerwca. W tym roku jest to jednak sobota wyjątkowa. 13 czerwca 1854 roku urodził się między innymi Charles Parsons, konstruktor turbiny parowej. Również 13 czerwca przyszedł na świat Jan Szczepanik, autor ponad 50 wynalazków i właściciel kilkuset patentów nazywany "polskim da Vinci". To znakomita okazja do świętowania dziedzictwa przemysłowego, które podczas VI edycji Industriady będzie miało wyjątkową formę - informuje Adam Hajduga, kierownik referatu promocji dziedzictwa industrialnego przy Wydziale Kultury Urzędu Marszałkowskiego, koordynator Święta Szlaku Zabytków Techniki.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama