, czwartek 30 maja 2024
Cieszyn: Kiedy odbędzie się konkurs na dyrektora MOSiR?
Radny dopytuje, dlaczego do tej pory nie ogłoszono konkursu na dyrektora tej jednostki oraz kiedy odbędzie się konkurs na dyrektora MOSiR. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Kiedy odbędzie się konkurs na dyrektora MOSiR?

MB
Jeden z cieszyńskich radnych nie ustaje w wyliczaniu minusów zarządzania Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Cieszynie. W niedawnym zapytaniu do burmistrza radny pyta wprost, kiedy odbędzie się konkurs na dyrektora MOSiR. Podobne pytania zadawali Ryszardowi Macurze wyborcy podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej.

Dyrektor MOSiR, Zbigniew Niżnikiewicz pełni tę funkcję nieprzerwanie, począwszy od 2000 roku. Na to stanowisko został powołany w drodze przeprowadzonego wcześniej konkursu. Z tego co udało nam się ustalić, nie ma zapisu, który jednoznacznie wskazywałby na kadencyjność stanowiska dyrektora MOSiR Cieszyn, tak jak ma to na przykład miejsce w przypadku dyrektora COK Dom Narodowy. Jeszcze w kampanii wyborczej burmistrz Ryszard Macura obiecywał, że po zakończeniu kadencji dyrektorów poszczególnych instytucji miejskich będzie ogłaszał konkursy. Jednak stanowisko dyrektora MOSiR w Cieszynie nie jest kadencyjne.

Nie zmienia to faktu, że w mieście są osoby, które chcą ustąpienia ze stanowiska Zbigniewa Niżnikiewicza. Rozwiązania umowy z obecnym dyrektorem MOSiR chce cieszyński radny Czesław Banot. Jak stwierdza w rozmowie z naszą redakcją, udaje mu się powoli przekonywać do tego stanowiska także innych radnych. Niemniej nie można stwierdzić, że pomysł odwołania dyrektora Niżnikiewicza ma tylko jednego entuzjastę w postaci radnego Banota. Już podczas debat przedwyborczych Ryszarda Macury dość często pojawiały się pytania wyborców, czy jeśli wygra wybory, odwoła Zbigniewa Niżnikiewicza. Obecny burmistrz nigdy nie odpowiadał na te pytania w sposób jednoznaczny, ale stwierdzał, że będzie bacznie obserwował działania wszystkich dyrektorów i prezesów instytucji i spółek miejskich.

Na zajścia w MOSiR próbował niedawno zwrócić uwagę radny Czesław Banot. - Poważne naruszenie prawa pracy, trzy wyroki Sądu Pracy, koszty około 13 tys. zł, które poniosło miasto. Czy to nie są wystarczające powody do rozwiązania umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym z dyrektorem jednostki miejskiej? - pytał Banot w czerwcowym zapytaniu skierowanym do burmistrza Cieszyna. Radny w tym zapytaniu nawiązywał do zwolnienia jednego z pracowników MOSiR, który od tej decyzji dyrektora MOSiR odwołał się przed Sądem Pracy. Jak się potem okazało, według sędziego decyzje dyrektora Niżkiewicza o zwolnieniu były bezpodstawne, pracownik wygrał prawomocnym orzeczeniem sądu, przysługiwało mu więc odszkodowanie wypłacone z kasy miasta.

Jednak zdaniem Ryszarda Macury argumenty przedstawione przez Czesława Banota w związku z powyższą sprawą nie są podstawą do dyscyplinarnego zwolnienia dyrektora MOSiR. - Zapłata kwoty zasądzonej prawomocnym orzeczeniem sądu, co do zasady, nie stanowi naruszenia dyscypliny finansów publicznych - poinformował Macura. - Przypadek ten nie może także stanowić podstawy do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia (w tym tzw. dyscyplinarnego), gdyż przesłanką do takiego rozwiązania umowy musi być, między innymi, zawinione działanie pracownika - dodaje burmistrz, powołując się przy tej odpowiedzi na zapisy ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych i Kodeks pracy.

Radny Banot przyznaje, że powyższa odpowiedź go nie satysfakcjonuje. Zapytaniem do burmistrza z 24 lipca radny ponownie powrócił do tematu. - Od czasu powołania jednostki budżetowej MOSiR wielokrotnie wzrosły koszty zarządzania i administracji sportem i powierzonym mieniem. Jest to w dużej mierze wynikiem nieudolnego zarządzania i organizacji pracy (świadczą o tym ostatnie wyroki sądu) - stwierdza radny Czesław Banot. Dalej samorządowiec dopytuje, dlaczego do tej pory nie ogłoszono konkursu na dyrektora tej jednostki oraz kiedy odbędzie się konkurs na dyrektora MOSiR. Dodatkowo radnego interesuje, czy w projekcie budżetu na 2016 rok znajdzie się program restrukturyzacji MOSiR.

Do powyższych zapytań Czesława Banota odniesie się burmistrz Ryszard Macura. - Na stanowisko dyrektora MOSiR powinna być zatrudniona nowa osoba ze świeżymi i kreatywnymi pomysłami. Dajmy szansę młodym - stwierdza radny Banot w rozmowie z naszą redakcją.

Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pani redaktor MB! Pisze Pani o zajściach w MOSiR.Może Pani zechce nam przybliżyć jakie to zajścia miały miejsce w MOSiR.Z góry serdecznie dziękuje i liczę na Pani rzetelność dziennikarską i doczekam się odpowiedzi.

Niźnikiewiczu odejdż - wstydu oszczędź!!!!

Popieram w 100% P. Banota.

Panie Banot!Pisze pan , że wielokrotnie wzrosły koszty w MOSi-rze.A o ile wzrosła pańska dieta radnego w tym czsie?

Jeśli trzebabybyło kogoś z MOSiRu wyrzucić to może tego śpiącego królewicza (pożal się boże menadżera, albo ze dwie księgowe. Na BIP można zobaczyć jakie zatrudnienie jest w dziale księgowości. Zapewniam, że inne firmy, które zatrudniają ponad 100 osób nie mają takiej obsługi księgowej jak tam. Mam okazję czasem odbierać coś w kasie MOSiR i powiem szczerze nie widać żeby te 4 panie się przepracowywały.

Niezależnie od tego czy p.Banot coś zrobił czy nie pana dyrektora MOSIR trzeba zmienić ! Nic nie jest na wieki a tym bardziej takie stanowisko , sport w 40 tys mieście to dno ,na poziomie Koziej Wólki (bez obrazy Koziej) ,wystarczy porównać Cz.cieszyn ile tam się dzieje zwłaszcza dla dzieci i młodzieży .Zresztą P.Dyrektor chyba to widzi bo jest częstym gościem kraju po drugiej strony Olzy ! Lepiej się tam czuje ? A przy okazji Panią DYREKTOR zamku razem z nim na taczkach .....

Banot dyrektorem - wtedy największe dotacje pójdą do PIASTA, a i tak Zarząd wszystko rozkradnie, a potem i tak Niżnikiewicz będzie winny. Nie raz Pan Banot udowodnił, że nie ma spójnego zdania (tylko leci jak mu zawieje) - np. w jego wnioskach do Burmistrza mogliśmy nie raz przeczytać jak narzeka na zapuszczony stadion przy łyska, że powinni go wyremontować, bo to wstyd dla miasta i że to też wina dyrektora, że nic się z tym nie robi. A jako pierwszy podnosił sprzeciw, gdy były przedstawiane koncepcje przebudowy stadionu. Ludzie wystarczy zobaczyć jak Pan Radny przepycha oferty dla pewnego stowarzyszenia, które prowadzi zajęcia dla os. niepełnosprawnych na jego prywatnym basenie. Proszę o wytłumaczenie dlaczego? Czy ktos w ogóle widzi tu jakąś uczciwość z jego strony. Prowadzi prywatny obiekt i załatwia pieniądze z miasta na to by wynająć go stowarzyszeniu. Nie widzę tu zbytniej uczciwość?

Proponuję głosowanie na najlepszy pomysł Dyrektora Niśnikiewicza.
Nominacje
1. Mecze siatkarskiej młodzieży Jastrzębia w hali UŚ.
2.Popularyzacja curlingu.
3.Wykupienie koszykarzom z castoramy miejsca w II lidze.
Następne propozycje już niebawem.

Jak widać poniżej wielu ludzi jest uzależnionych od Zbycha. Są w stanie własnej matki się wyprzeć, byle na kolejną umowę zlecenia się załapać. Ten marazm długo już nie potrwa. Rada Sportu w obecnym składzie nie pozwoli Burmistrzowi utrzymywać dalej tego gniota.

"Rada Sportu w obecnym składzie nie pozwoli Burmistrzowi utrzymywać dalej tego gniota".
Takiego sformułowania mógł użyć tylko kompletny ignorant.

Kolego! Rada Sportu w obecnym składzie /nauczycielskim/ i z takim regulaminem działania nie jest w stanie nic zrobić.Poziom sportu w Cieszynie jest bardzo niski ale przecież to nie wina dyrektora MOSiRu.Winne są kluby ,stowarzyszenia ,które prowadzą działalność sportową. i tylko wyciągają rekę po pieniądze z budżetu.

Radny Banot na dyrektora MOSiRu.Wtedy dopiero Cieszyn będzie potęgą sportową!

Wnioski radnego Banota to żenada.Jeżelli są jakieś nieprawidłowości to od czego jest Komisja Rewizyjna.A może powołac komisję śledczą pod dowództwem nieocenionego Czesia.W trymiga upora się wtedy Banot z Niżnikiewiczem.

Kim jest Pan Czesław Banot, że uzurpuje sobie prawo do oceniania działalności dyrektora MOSiR? Jakie są Jego osiągnięcia? Moim zdaniem ten stary wyjadacz (Cz.B.) owinął sobie dookoła palca młodych radnych z Komisji Sportu i manipuluje nimi. Ciekawe czy radni to widzą, czy też są jak dzieci we mgle?!

a kiedy odbędzie się konkurs na dyrektora zamku?

Pan Banot ma racje trzeba wywalić Pana dyrektora

Wywalić to trzeba tego radnego Banota!

Pan Banot (SLD) był przez całe lata traktowany jako "osobliwe zjawisko" aż wreszcie doczekał się
odpowiedniego towarzystwa w KOKiS (trzech byłych kopaczy Piasta) i wykreowali się na
uzdrowicieli cieszyńskiego sportu. Dotacja dla tego klubu szybko poszybowała w górę a w efekcie
spadek do A-klasy. MOSiR z dyr. Niżnikiewiczem jest zaporą, którą trzeba pokonać by mógł nastąpić
powrót do "lat świetności" gdzie wszystkim dyktował swoje warunki wielosekcyjny klub sportowy
w rzeczywistości działacze piłkarscy. Koniec był żałosny.
Dyr. Niżnikiewiczowi być może można postawić jakieś zarzuty ale na pewno nie brak kompetencji.
Stawiam "dolary przeciw orzechom", że uzdrowiciele okażą się grabarzami.

Czy to pisze jakiś lizus Niźnikiewicza? Ja jestem też za odwołaniem pseudo dyrektora i zrobieniem porządku w MOSiR-ze. Sport leży w naszym mieście i to jest prawda.

A może radny Banot zainteresowałby się sytuacją w Piaście Cieszyn bo podobno jest tam finansowe bagno! Do roboty panie Banot!

Panie Banot! Jako radny od dłuższego czasu prowadzi pan wojnę podjazdową z dyrektorem MOSiR.Zarzuca pan niegospodarnośc , nadużycia , niekompetencje itd itp.Jeżeli były nadużycia , niegospodarność a ma pan na to dowody to powinien pan to zgłosić do prokuratury.Jeżeli nie to sam pan popełnia przestępstwo.A jeżeli to są tylko pobożne pana życzenia i wytwór chorej fantazji to też powinno się pociągnąć pana do odpowiedzialności.Co pan jako radny zrobił dla cieszyńskiego sportu przez te lata ,w których pan jest radnym.Nic ,kompletnie nic.Przyspawał się pan do stołka radnego i co? I nic pan n ie zrobił i nie zrobi dla sportu w Cieszynie bo się pan zna tylko na rozrabianiu i obrzucaniu ludzi błotem.Gratuluję ! A sobie pluję w brodę ,że na pana głosowałem.

Panie Czesławie ! Skąd u Pana tyle zawziętości i nienawiści do drugiego człowieka? Niech Pan spróbuje zrobić coś dobrego, pozytywnego - bo tylko to się w życiu liczy, tylko tyle po nas pozostanie!

Od 2000 r. przewinęło się kilku Burmistrzów, a w tym czasie Niżnikiewicz opanował do perfekcji ich urabianie. Dobro sportu cieszyńskiego to ostatnia rzecz jaka go interesuje.Manipulacje, intrygi, chamstwo, pomawianie to jego świat.
Nadzieja, że Pan Burmistrz Macura coś zmieni powoli gaśnie, zwłaszcza, że sposób działania, metody i "osiągnięcia" Zbycha są mu znane.

Bardzo chciałbym aby w końcu zwolnili obecnego, niekompetentnego i aroganckiego dyrektora.

Radny Banot to niedobry i fałszywy człowiek. Próbuje od wielu lat niszczyć dyrektora Niżnikiewicza odreagowując w ten sposób swoje niepowodzenia sportowe. Tragiczna sytuacja piłki nożnej w Cieszynie to rezultat pracy takich właśnie działaczy jak radny Czesław Banot.

Bzdurny komentarz. Kto broni Niźnikiewicza? Ten człowiek winien sam szybko odejść o ile ma choć za grosz honoru.

pan Banot nie jest fałszywy tylko trzeba wywalić pana dyrektora

Pan Banot działa w dobrej sprawie, jednak nieskutecznymi metodami, bez wsparcia ludzi podobnie myślących.
Tragiczna sytuacja piłki nożnej w Cieszynie to tylko i wyłącznie wina Zarządu Piasta. Więcej grosza nie powinien od miasta dostać ten klub, do czasu jak się nie "przewietrzy".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama