, sobota 21 maja 2022
Cieszyn: Chirurgia dziecięca zamknięta, pediatria wznawia działalność
Rozmowy dotyczące możliwości zachowania oddziału nie przyniosły oczekiwanych skutków, czego efektem jest decyzja dyrekcji Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie o zakończeniu działalności oddziału chirurgicznego dla dzieci z dniem 15 sierpnia br.  fot: ARC GCDodaj do Facebook

Cieszyn: Chirurgia dziecięca zamknięta, pediatria wznawia działalność

MM
Cieszyn: Chirurgia dziecięca zamknięta, pediatria wznawia działalność

Okres zawieszenia działalności oddziału pediatrycznego wykorzystano na przeprowadzenie w nim niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych. fot. Urszula Markowska

Od 15 sierpnia swoją działalność zakończył oddział chirurgiczny dla dzieci w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Oświadczenie w tej sprawie pojawiło się na stronie internetowej szpitala.

O widmie zamknięcia szpitalnego oddziału chirurgicznego dla dzieci pisaliśmy w styczniu br., kiedy to dotarła do nas informacja, iż w związku z brakiem opieki medycznej rozpoczęto procedurę zawieszenia pracy oddziału chirurgicznego dla dzieci. Pierwsze doniesienia w tej sprawie wywołały lawinę komentarzy, które sprawiły, iż działalność zawieszonego z dniem 16 lutego br., oddziału chirurgi dziecięcej ZZOZ w Cieszynie nie była do końca przesądzona, a rozmowy dotyczące możliwości zachowania oddziału trwały. Niestety nie przyniosły one oczekiwanych skutków, czego efektem jest decyzja dyrekcji Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie o zakończeniu działalności oddziału chirurgicznego dla dzieci z dniem 15 sierpnia br.

W swoim oświadczeniu Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie podaje także najbliższe ośrodki realizujące świadczenia z zakresu chirurgii dziecięcej. Są to:

 • Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, ul. Sobieskiego 83
 • SP ZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, ul. Energetyków 46,
 • Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II SPSK nr 6 ŚUM w Katowicach, ul. Medyków 16

  W okresie oczekiwania na decyzję co do dalszego losu chirurgii dziecięcej w Cieszynie pojawiły się także pogłoski o planach zamknięcia oddziału pediatrycznego ZZOZ w Cieszynie. Co prawda oddział ten zaprzestał udzielania świadczeń zdrowotnych w dniach od 3 do 25 sierpnia br., jednak było to spowodowane remontem oddziału. Remont oddziału pediatrycznego dobiegł już końca, a jego funkcjonowanie zostało wznowione. - Okres zawieszenia działalności wykorzystano na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych. Obecnie Oddział pediatryczny zajmuje V piętro pawilonu łóżkowego (tak jak poprzednio), ale po zachodniej stronie budynku, tam gdzie do niedawna funkcjonował oddział chirurgiczny dla dzieci. Przeniesienie na nowe miejsce, o nieco większej powierzchni użytkowej pozwoliło znacząco poprawić komfort hospitalizacji dzieci i ich opiekunów: każda sala chorych mieści maksymalnie 2 łóżka, posiada oddzielny węzeł sanitarny, sale są monitorowane, wydzielono odcinek niemowlęcy - informuje Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie i dodaje, iż w przyszłości na korytarzach pojawi się reprodukcja murali wykonanych przez dzieci i młodzież cieszyńskich szkół pod kierunkiem Agnieszki Swobody.

  W najbliższym czasie, w osobnym materiale zaprezentujemy Państwu obszerny komentarz dotyczący zamknięcia oddziału chirurgicznego dla dzieci w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama