, wtorek 23 lipca 2024
Chybie i Strumień: Odnowa na wsiach
W planach jest również budowa ogólnodostępnego boiska sportowego w Drogomyślu fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Chybie i Strumień: Odnowa na wsiach

MB
Remont chodników i budowa ogólnodostępnego boiska - takie inwestycje zostaną sfinansowane w gminach Chybie i Strumień w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi".

18 marca 2014 roku Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę operacji w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Na liście zakwalifikowanych do współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich znalazło się 70 wnioskodawców. Wsparcie dla wszystkich gmin w zaokrągleniu wynosi 18,5 mln zł.

Wsparcie dla gminy Chybie będzie polegać na przebudowie chodnika - pobocza pieszego w centrum miejscowości Zaborze przy ul. K. Miarki. Koszt operacji to ok. 111 tys. zł.

Wsparcie otrzyma także Strumień. Tam inwestycja będzie polegać na przebudowie chodnika wzdłuż ulicy Bielskiej w Zabłociu. Koszt remontu to 713 tys. zł. W planach jest również budowa ogólnodostępnego boiska sportowego w Drogomyślu za ok. 1 mln, 65 tys. zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama