, piątek 23 luty 2024
Castorama gotowa na ponowne otwarcie!
- To pierwszy tak udany transfer do nowego miejsca - podkreślał podczas konferencji prasowej Sławomir Rogowiec (pierwszy z prawej), dyrektor ds. komunikacji, Castorama Polska. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Castorama gotowa na ponowne otwarcie!

STEFAN MAŃKA
Zakończyła się kilkumiesięczna nieobecność Castoramy w Cieszynie. W środę, 16 września na miejscu byłego przejścia granicznego w Cieszynie Boguszowicach otwarty zostanie budowlany market, który dotychczas działał w centrum miasta. - To pierwszy tak udany transfer do nowego miejsca - podkreślał podczas konferencji prasowej Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. komunikacji, Castorama Polska.

Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, iż nowa siedziba Castoramy jest znacznie większa od tej zlokalizowanej dotychczas przy ul. Liburnia 10. Na powierzchni handlowej przekraczającej 10 tys. metrów kwadratowych udało się przenieść dotychczasowy asortyment sklepu, a także wzbogacić go o nowe produkty. Obok zwiększonej liczby produktów, dostępne będzie również wiele usług. - Od ręki będzie można uzyskać poradę architekta i wsparcie w przygotowaniu projektu wnętrza kuchni, czy łazienki. Do dyspozycji klientów będą też usługi krawieckie, obszywanie wykładzin i dywanów, mieszanie farb i tynków. Nowością będzie usługa Click&Collect (zamów i odbierz), czyli możliwość zamówienia produktów przez stronę internetową i ich szybki odbiór w sklepie. Klienci będą mieli do dyspozycji również specjalny autobus, zapewniający sprawne połączenie z centrum Cieszyna do sklepu - wyjaśniają przedstawiciele i pracownicy Castoramy.

Podczas konferencji prasowej ogromny nacisk kładziony był na zaangażowanie pracowników, którzy w najtrudniejszym dla przyszłości nowej inwestycji momencie, postanowili walczyć o utrzymanie swoich miejsc pracy. - Nowy sklep otwieramy z tym samym zespołem, co 10 lat temu. Ponad 120-osobowa ekipa wywalczyła to, że sklep ten właśnie otwieramy - mówił podczas konferencji prasowej Rafał Matoga, dyrektor cieszyńskiej Castoramy, dodając w trakcie rozmowy, iż zwiększenie przestrzeni handlowej przełożyło się także na powiększenie załogi, która obecnie liczy nieco ponad 150 osób.

Nowa lokalizacja, będąca w bezpośrednim sąsiedztwie z granicą polską-czeską to oczywiście spory ukłon w stronę czeskiego klienta. Jak się okazuje w nowym sklepie gestów tych będzie jeszcze więcej. Na język czeski przetłumaczone zostały bowiem wszystkie opisy alejek handlowych, a także gazetka reklamowa. Dodatkowo w sklepie będzie można płacić zarówno w złotówkach, jak i w czeskich koronach. Podobnie jak w przypadku poprzedniego sklepu swoje miejsce w markecie znalazł również kantor wymiany walut. Oficjalne otwarcie Castoramy w Cieszynie nastąpi w środę, 16 września o godz. 7.00. Market czynny będzie w godzinach: poniedziałek - piątek: 7.00-21.00, sobota: 8.00 - 20.00, niedziela: 10.00 - 19.00.

Market budowlany to jednak nie jedyna inwestycja jaka powstaje na terenie byłego przejścia granicznego w Cieszynie Boguszowicach. Po drugiej stronie drogi ekspresowej S1 trwają bowiem intensywne prace nad budową pozostałych elementów Cieszyńskiego Parku Handlowego, w ramach którego powstaną m.in. sklepy, punkty gastronomiczne i usługowe związane z obsługą podróżnych. Obecnie wyburzone zostały pozostałości po dawnym przejściu granicznym, tak by w ciągu najbliższego miesiąca możliwe było postawienie konstrukcji budynku, który według planów inwestora miałby być połączony z Castoramą kładką dla pieszych.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

LM podpier***a plany reklamowe Castoramy :)

Pracowałem w Castoramie, wszystko ładnie wygląda tylko na obrazku i z opisów. W prawdzie jest to jeden wielki syf i wyzysk człowieka. A jak sprawa się sypnie bo ma przyjechać wizytacja to wszyscy dostają po dupie bez względu na to jakie decyzje podejmował wcześniej dyrektor. Dużo można byłoby pisać na ten temat.

Jak mi ktoś ppisze, że gdzieś pracował, i że tam wyzysk człowieka, to w ciemno i na sto procent wiem, że to leń, cwaniak i obibok.

Leroy i casto to jedna firma. Zrobili nas na cacy.

Mylisz się, słoneczko.
LM i Casto to dwie różne i ostro konkurujące ze sobą firmy.

Ja tam nie tęsknię za Castoramą (zawsze było tam drogo), ale cieszę się, że 150 osób ma pracę... Ale ile innych miejsc pracy w okolicznych małych sklepikach i hurtowniach zniknęło to nikt nie policzy.....

nie zniknęły - przeniosły się - tak jak i Castorama się przeniosła

Brawo - już się stęskniłem, zakupy w Casto to zawsze była przyjemność - najlepsza ekipa z jaką się spotkałem :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama