, sobota 25 maja 2024
Anna Bednarska-Czerwińska odwołana z funkcji dyrektorki Szpitala Śląskiego w Cieszynie
Anna Bednarska-Czerwińska była dyrektorką Szpitala Śląskiego w Cieszynie od 2008 roku.  fot: Katarzyna SiewkoDodaj do Facebook

Anna Bednarska-Czerwińska odwołana z funkcji dyrektorki Szpitala Śląskiego w Cieszynie

JM
Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektorka Szpitala Śląskiego w Cieszynie, została odwołana z zajmowanego stanowiska - taką decyzję podjął w piątek Zarząd Powiatu Cieszyńskiego.

Informację tę potwierdził w rozmowie z portalem gazetacodzienna.pl Jerzy Malik, członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, oraz sama Anna Bednarska-Czerwińska. Nie udało się nam skontaktować ze starostą cieszyńskim Jerzym Nogowczykiem. W głosowaniu wzięło udział czterech członków zarządu. Malik przyznaje, że chociaż był obecny, nie głosował. - Podjąłem taką decyzję po przemyśleniach związanych z wczorajszą nadzwyczajną sesją - tłumaczy.

Odwołana dyrektorka szpitala mówi, że forma zwolnienia jest dla niej kompletnie niezrozumiała, bo na obrady Zarządu Powiatu nie została zaproszona, a o zwolnieniu dowiedziała się z pisma. - Przez pięć lat włożyłam ogrom pracy w ten szpital, a o zwolnieniu dowiedziałam się z pisma, które wpłynęło do kancelarii podawczej - zdradza Anna Bednarska-Czerwińska, odwołana dyrektorka Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, która dodaje, że z dniem 19 lipca cofnięto jej wszelkie uprawnienia związane z kierowaniem jednostką.

Formalne rozwiązanie umowy, która ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia, na nastąpić z dniem 31 października. Od 22 lipca do 8 sierpnia odwołana dyrektorka jest na urlopie, którego jak sama przyznaje, nie planowała. Co dalej? Nie wiadomo. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora kierowanie jednostką ma przejąć zastępca Bednarskiej-Czerwińskiej.

- To na pewno nie koniec sprawy. Na razie zamierzam odpocząć, przemyśleć kilka spraw, a zawodowo na pewno sobie poradzę - mówi na zakończenie.

Anna Bednarska-Czerwińska była dyrektorką Szpitala Śląskiego w Cieszynie od 2008 roku.

Komentarze: (67)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

w 2011 roku moja 48 letnia siostra po 10 letniej przerwie chciała powrócić do pracy w szpitalu i od Pani Dyrektor usłyszła słowa przekazane z ironią: proszę Pani ja wtym wieku zwalniam a nie zatrudniam ludzi. widzę, że na sprawiedliwość nie trzeba było długo czekać

Jestem zaskoczona mową Pani Danusi, oddziałowej z neurologii, ktora w Starostwie tak wychwalala panią Dyrektor.Pani Danusiu,zrobila Pani tak od siebie, czy z polecenia.Przecież Pani jest cicha, wycofana, na zebraniach oddzialoewych się Pani nie odzywa, boi się Pani zająć jakieś stanowisko.... A tu hymny pochwalne.Czy Pani sama towymyśliła?

http://www.youtube.com/watch?v=Dyql0dCkrgg -nie taki anioł z pani dyrektor, nie taki anioł. Już nie musicie się bać, już nie trzeba jej wchodzić w 4 litery bez mydła

Siostro trafiłaś z tym komentarzem jak kulą w płot...na zebraniach mówię podobno za dużo a mowę ułożyłam bez niczyjej pomocy i bez nacisków. Takie mam zdanie i nie wstydzę się go.

Mach w piach a bude tu klid !

Zapewne pani ABC bronią ci, których do tego zmusiła lub zobowiązała .Pozostali pracownicy ą.Byli tak zastraszani zwolnieniemi, przesunięciami,że sie nie odzywali.Dziwią mnie związki zawodowe, które reprezentują tych szykanowanych.Zdumiewa mnie to,ze popierają panią ABC- powinny teraz powiedzieć, co obiecano im w zamian za to podlizywanie się..Brzydzę się wami, lizusowskie związki!! Tylko jeden miał odwagę powiedzieć to, co wy cichaczem mówicie poza budynkiem dyrekcji.

Z tego co wiem, za ABC stanęła murem cała kadra kierownicza, czyli ci którzy mieli mieli częsty bezpośredni kontakt z dyrekcją i wiedzą ile energii wkładała w rozwój szpitala. Chcesz powiedzieć, że ABC chodziła z oddziału na odział i zastraszała każdego lekarza, pielęgniarkę, technika etc. by się nie odzywali? Związki zawodowe też może zastraszyła? Może zdarzały się jakieś jednostki niezadowolone ale większość pracowników jest zadowolona z rządów ABC. Oczywiście, jak ktoś był nierób to miał pod górkę i miał powód do narzekania.

Teraz mianujcie jakiegoś miejscowego Kidlera. Zresztą to i tak" Szpital na Perypetiach" i "Daleko od Noszy" a personel tego Szpitala niech lepiej milczy.Przydał by się wam doktor Wstrząs i Siostra Basen. Konowałyyyyyyyyyyyyyyy!!!

Asia! Ty nie badź taka mądrala, łaskawie sprzątaj po Twoim kundelku jego odchody pod naszym blokiem, wszystkie stołki kiedyś się załamują.
Pozdrawiam - sąsiadka z IX pietra.

Na innym portalu społecznościowym przeczytałem cyt. Dyrekcja szpitala śl.odwołana..... tak tylko pytam z ciekawości czy dyr. Stanieczek rownież ? Bo jak dyrekcja to zn. wszyscy.

Tyle ile zrobiła dla szpitala pani ABC to by tysiąc Kawuloków przez sto lat nie zrobiło !!!!!!!!!!!!!!!

Święta prawda.

Co do formy zwolnienia to P. Dyrektor opanowała ją do perfekcji. W zasadzie powinna się cieszyć, że to nie dyscyplinarka.

Do Pana AdamS ...... Pani ABC nie mogła dostać dyscyplinarki z prostego powodu - nie była zatrudniona na umowe o pracę. Około 2-3 lata temu pod naciskiem /......../ Gluza odwołał ją ze stanowiska ,czyli zwolnił by na drugi dzień ja przyjąć na umowę tzw. Śmieciową,co nie wszystkim jak widzę jest wiadome. Dlaczego rozwiązano umowę o pracę? - prowadziła działalność gospodarczą czym naruszyła ustawę antykorupcyjną

Brawo starosta, odważna decyzja!!!

Asia nie wymiękkaj! Bądź dzielna! Jesteśmy z Tobą B&B&S.

Powinno być :-) Jesteśmy z Tobą ABC

Pani Asiu' co pani taka aktywna czyżby coś nie tak?' Trzęsą się łydki?

Ale mnie rozbawiliście... Widzę, że mój nick jest tu od wczoraj najpopularniejszy. Pozdrawiam piszących, którzy się podpięli pod mojego nicka ; )

No to paszła won na sz czaw i mirabelki.od pięciu lat czekałem na taką kolej żeczy.Teraz weżmiemy się za przetargi.

Jasne, przetargi muszą być nasze, nie jakieś tam śląkie.

Słychać łabędzi śpiew co poniektórych.

Szacunek dla Starosty, że podjął tak niepopularną dla niektórych, decyzję. It was high time, high time.

A co ze spółkami, spółeczkami i firemkami, które wrosły na dobre w krajobraz szpitala? Co z okulistyką, która oferuje chorym płatne usługi, a dopiero po naciskach przyznaje, że można na kontrakt? Co ze słynnym outsourcingiem: laboratorium, stołówką, pralnią? Ile jeszcze tych pytań?

Okulistyce trzeba się przyjrzeć :) szczególnie spółce GLOBOS MED z Katowic..... której prezesuje p. PLECH...a udziałowcem jest syn ABC/// czyli wszystko w rodzinie. Pokrętne umowy miedzy szpitalem a GLOBOS MED.... może teraz ktoś zrobi z tym porządek i ukróci rodzinne biznesy uknute na bazie szpitala sląskiego?

A może najwyższy czas odwołać radnych, zarząd starostwa / UM itd, miasto leży, ludzie bez pracy PKP/PKS roz..., teraz czas na szpital?

To jest właśnie arogancja naszych wybrańców. Teraz zacznie się kolesiostwo władzy. Nie zobaczycie mnie już na wyborach! Zauważyłem, że w tym jednym dniu jestem wam potrzebny.

To jest właśnie arogancja naszych wybrańców. Teraz zacznie się kolesiostwo władzy. Nie zobaczycie mnie już na wyborach! Zauważyłem, że w tym jednym dniu jestem wam potrzebny.

Czytam poniższe wpisy i zastanawiam się o co właściwie chodzi? Gro wpisów dotyczy relacji personalnych i trudno właściwie wyrobić sobie opinię jakim menagerem była odwołana dyrektorka. A dla właściwej oceny wystarczyło by podać -1)stopień zadłużenia szpitala(zwiększył się lub znacząco obniżył po zmianach personalnych,2) ilość zakupionego sprzętu specjalistycznego od momentu wprowadzenia Pani ABC do szpitala,3) Ilość pozyskanych nowych lekarzy specjalistów i ich stopień specjalizacji, nowe otwarte oddziały i ilość specjalistycznych zabiegów na pacjentach, inwestycje w infrastrukturę szpitala, opinie pacjentów oraz opinię personelu fachowego. Coś mi się wydaje ,że może być tak jak w owym przysłowiu- "szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego"

Ludzie boja sie o prace, sa rozsiewane plotki, że będą zwolnienia. ABC to byl nerwus i furiat ale konkretna z niej babka była

Czesław Gluza (PO) plus zarząd powołał i Jerzy Nogowczyk (PO) plus zarząd odwołał. Kontrola wykazała nieprawidłowości i zgodnie z prawem trzebabyło odwołać odpowiedzialną za te sprawy. KONIEC TEMATU

NIK, po każdej kontroli ,wykrywa nieprawidłowości w funkcjonowaniu instytucji podległych jej kontroli -przykład -koncert Madonny na stadionie narodowym - i jakoś nikt nie odwołuje rządu czy pani minister. Nieprawidłowości nie popełnia tylko ten co nic nie robi. Gdyby dotyczyło to zarzutów defraudacji to pośpieszne działanie było by uzasadnione. kiedy dowiemy się o drugim dnie tejże sprawy???!

Abecadło z pieca spadło!

Mozna narzekac na styl pracy, ale przez te 5 lat szpital ruszyl z miejsca. W koncu oddano do uzytku nowy pawilon na przyklad... Pewnie Platforma wrzuci szybko na to miejsce kogos swojego, byle by wyprzedzic fakt utraty wladzy który zbliza się nieuchronnie na szczescie.

Nowy Pawilon - Pani dyrektor go tylko otworzyła, a cała inwestycja ruszyła za poprzednika.

Inwestycja ruszyła za Georga! Wówczas zlecono projekt modernizacji i rozbudowy Szpitala Śląskiego, który kosztował 1 900 000 zł. Nie chrzańcie, że wszystko się zdarzyło w ostatnich pięciu latach.

stalby dalej nieruszony i straszylby kilkanascie lat pewnie, takiego mielismy poprzednika...

dokładnie! przy inwestycjach chcieć i móc to dwie różne sprawy! ABC chciała i zrobiła!

Jeśli masz na myśli inwestycję modernizacji i rozbudowy to ABC nic do tego nie miała. Niestety niektórzy nie rozumieją prostych pojęć. ABC miała to szczęście, że trafiła na zakończenie prac. Niektórzy rozsiewają pogłosk,i jakoby to ona zmieniła wizerunek szpitala. Inwestorem był powiat!!!

TAK! TAK! TAK!....................i cisza ja mak.

Jak mówi przysłowie: "dłużej klasztora niż przeora".
Pani dyrektor',personel już nie chce z Panią współpracować. Pora odejść.

Tak jak Pani o swoim odwolaniu dowiedziala sie z pisma, tak 5 lat temu zaloga szpitala zo Pani "powolaniu" dowiedziala sie dzięki OX.PL.Pan Gluza nie miala nawet odwagi przysłać pisma.
Nie powinna być Pani obca forma z jaka postąpiono z Pania, bowiem przez 5 lat pani rządow tak samo ( niekiedy gorzejp, bo bezczelniej ) postepowala Pani z innymi.Wtedy to byla cacy, teraz jest Pani oburzina. Przyszła kryska na Matyska.

"Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka!"

Z pisma dowiedziała się ,że jest odwołana i bardzo ją ta sytuacją zaskoczyła. Nie wiedziała nic o "spontanicznych" pielgrzymkach do starostwa lekarzy, związków i pielęgniarek, co więcej nie był jej wiadomy cel zwołania sesji nadzwyczajnej i późniejszego spotkania okraszonego prezentacją multimedialną. Co mogło tę panią zaskoczyć? Determinacja zarządu i fakt, że jej władza w Cieszynie dobiega końca. To boli.

Pani ABC tez "odoływalą",zeby nie powiedzieć wywalała wiele osób,mimo,ze forma z jaka to robila byla dla wielu z nich niezrozumiala.Dziś sama"kompletnie nie rozumie" swojego odwolania. Droda Pani-taki jak Pani innych - tak Panią teraz potraktowanoa. Przyszla kryska na Matyska. Noa więc papapapa Pani fermenciaro!!

Jak mówił ktoś ze starosta. Nieprawidłowości wykryte podczas kontroli zostały wysłane do rzecznika finansów publicznych. Tak więc nikt niczego nie ukrywa i sprawa ma swój dalszy bieg. Panie Grobelny proszę poczytać przepisy a potem wypowiadać się publicznie. Nie można nie przyznać komuś nagrody jak ma to zapisane w prawie. Jedynie może dostać mniej lub więcej. W tym przypadku było to raczej niższe premiowanie, bo maksymalnie może być 3 razy więcej. Jeśli szpital działa zgodnie z prawem to wiele informacji ma obowiązek publikować w BIP szpitala. Jak wygląda ta strona pod względem treści niech każdy sam oceni. Również raport z kontroli mają obowiązek tam opublikować. czemu tego nie zrobili ???? Wtedy każdy mógłby sobie wyrobić zdanie. Może o to chodzi żeby nie publikować tych wielu nieprawidłowości o których nawet tutaj pisali czytelnicy GC.

Ten sam zarząd, który ją teraz odwołał, w styczniu dał jej 12 tys. złotych NAGRODY za rok 2012.
Przez parę miesięcy aż tak się zmieniła?

O ile mi wiadomo to nagroda była jakieś pół roku temu, ale za rok 2011!

Czemu się Przyjacielu dziwisz? Coś Cię w takiej podwójnej paranoi zaskoczyło? Byłeś gdzieś lat kilka, że się dziwisz. Obudź się. Radzę szybciej niż wolniej, bo to nie koniec "cieszyn specjality de la'messon", czy jakoś tak. Prawdziwe "jaja" przyniesienie procedura wyłania nowego Bossa Szpitala "na peryferiach". Już "tajemnica poliszynela" podała, że Panowie J.K. oraz W.B. są w pełnej gotowości. Mam jednak nikłą, ale zawsze, nadzieję, że ani wskazani, ani pozostali na giełdzie Panie i Panowie, nie będą kłamali jak to Im leży na sercu "dobro publiczne" i że zmarszczki na twarzyczkach to tylko wyraz troski o naszą szczęśliwość i zdrowie. Wracając do Twojego pytania Przyjacielu, to przypomnę, że kobieta zmienną jest. Chwała kobietom za to. Cóż to było za ponuractwo, gdyby wokół wszyscy byli tak "stabilni" jak Miłościwie Nam Panujący Zarząd Powiatu! Zgroza! A tak Pani ABC zachowuje atrakcyjność, jakiej trudno szukać na ten przykład u Pana Malika, czy Staszka K., lubo młodszego ale równie ponurego Pana Starosty. Trochę uśmiechu Panowie, bo was a...a zeżre do cna. Myślę, że realnie będzie tak, że Pani ABC będzie już na równie atrakcyjnym stanowisku, a "nasi" będą jeszcze długo wybierać, wybierać, wybierać, w...

Ciekawe jak to jest, że jakaś wewnętrzna kontrola Starostwa coś tam niby znalazła. Mają obowiązek to zgłosić wyżej, ale tego nie zrobili. Dlaczego? Widocznie mają za słabe argumenty i boją się konfrontacji. To jest wyrok bez orzeczenia o winie. Ludzie jak łatwo dajecie sobą manipulować...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama