, poniedziałek 25 września 2023
Cieszyński Informatyczny System Oświatowy już działa
Głównym celem projektu jest poprawienie zarządzania cieszyńską oświatą. Ma nie tylko usprawnić i przyśpieszyć pracę urzędników, ale też pomóc rodzicom. fot. cieszyn.pl Dodaj do Facebook

Cieszyński Informatyczny System Oświatowy już działa

JM
Od teraz będzie łatwiej. Nie tylko dla urzędników zarządzających cieszyńską oświatą, ale i dla rodziców. Ci ostatni mogą już dziś zapisać swoje dziecko do przedszkola nie wychodząc z domu, a w przyszłości dzięki e-dziennikom poznać także postępy w nauce swoich pociech. Wystartował Cieszyński Informatyczny System Oświatowy.
Pomysł stworzenia Informatycznego Systemu Oświaty zrodził się jeszcze w głowach urzędników Wydziału Kultury i Edukacji Urzędu Miasta w Cieszynie przed rokiem. Dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej udało się go zrealizować.

Głównym celem projektu jest poprawienie zarządzania cieszyńską oświatą. Ma nie tylko usprawnić i przyśpieszyć pracę urzędników, ale też pomóc rodzicom.

Tym pierwszym pomoże przede wszystkim w kwestiach związanych z finansami, zatrudnieniem, płacami i przepływem informacji pomiędzy urzędem a podległymi mu placówkami. Jeszcze do niedawna pracowały one na różnych, nie powiązanych ze sobą programach. - Ujednolicenie systemu zarządzania oświatą sprawia, że możemy tworzyć między innymi daleko posunięte analizy - mówi Łukasz Kazimierowicz z Wydziału Kultury UM Cieszyn. Dzięki programowi jednym kliknięciem myszki będzie teraz można poznać na przykład edukacyjną drogę ucznia.


Cieszyński Informatyczny System Oświatowy daje również nowe możliwości rodzicom. Dzięki portalowi będą mogli między innymi poznać i porównać ofertę edukacyjną cieszyńskich szkół i przedszkoli oraz na bieżąco śledzić wydarzenia w każdej z placówek. W przyszłości dzięki CISO będą mogli poznać również oceny swoich pociech dzięki e-dziennikom. Już teraz natomiast, nie wychodząc z domu, mogą zapisać je do przedszkola. Główną zaletą systemu jest to, że jest on obiektywny. - Rodzic wypełnia elektroniczny kwestionariusze i to system, biorąc pod uwagę szesnaście kryteriów, decyduje o przyjęciu dziecka - tłumaczy Bogdan Ficek, dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych, który powstał po podziale Wydziału Kultury i Edukacji. - Unikniemy również sytuacji z przeszłości, kiedy rodzice zapisywali swoje dzieci do pięciu przedszkoli. Teraz będą musieli wybrać jedno oraz dwa rezerwowe.

Oprócz nowego systemu, ZOJO wzbogacił się także o serwery do jego obsługi oraz sprzęt komputerowy.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1,5 miliona złotych i w 85% sfinansowany jest ze środków unijnych.
Komentarze: (24)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czesto tak w zyciu bywa ze ten co staje w obronie moralnosci i glosno krzyczy i jest święcie oburzony , sam w swoim życiu przykladem nie swieci , ale najlepiej w czyimś oku żdżbło zobaczyc niz w swoim belkę !!!!! Ale w tym artykyle nie o tym mowa wiec na temat dyskutujcie !!!!!

chyba, że to ściema?

Przynajmniej jeden, który miał odwagę nazwać rzecz po imieniu. Brawo!

Nic mi nie opadło. Szczycę się tym,że nie wypisuję "lewych" zwolnień , nie biorę łapówek, śpię spokojnie. Dlatego mam odwagę wypowiadać się w sposób kategoryczny!

...

po prostu trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejśc, a dyrektor Wójcik zdaje się pogubiła się w czasie. Czuła się zbyt pewnie i wyszło jak wyszło - kolejny klops po skoczowsku...

na takich rygorystycznych zasadach - przypuśćmy, oceniamy lekarzy cieszyńskich - który wypisał choć raz lewe zwolnienie, wziął łapówkę, popełnił błąd w sztuce - zwalniamy dyscyplinarnie z pracy i zakaz wykonywania zawodu na minimum 5 lat, ok?... No to ni ma ani jednego w tym mieście. Ciebie też nie.

najważniejsze jest,czy była dobrą dyrektorką - jeżeli tak a o zwolnieniu zadecydował incydent - starostwo nadużywa nieodpowiedzialnie kompetencji... udając protekcjonalnie...odpowiedzialną reakcję...

pieniądze są do wydania, więc majstrujemy, rozszerzamy, nadbudowę poszerzamy...

i na reakcje starostwa nie trzeba było długo czekać: "Cieszyńskie starostwo odwołało dyrektorkę skoczowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Powód: na dzień przed feriami poleciała do Egiptu na wczasy. Swoją nieobecność próbowała usprawiedliwić przedstawiając zwolnienie lekarskie.
O sprawie, która wywołała w Skoczowie wiele dyskusji, pierwszy napisał "Głos Ziemi Cieszyńskiej". 14 stycznia, czyli w ostatnim dniu przed feriami, dyrektorka Danuta Wójcik nie pojawiła się w szkole. Okazało się, że tego ranka poleciała z Pyrzowic na wczasy do Egiptu.

Gdy sprawa wyszła na jaw władze starostwa wezwały ją na dywanik. Wójcik przedłożyła podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, a także rezygnację ze stanowiska. Później zmieniła jednak zdanie i dostarczyła zwolnienie lekarskie.

Oburzone władze powiatu postanowiły zwolnić dyrektorkę. - To sytuacja zupełnie nielicująca z etyką nauczyciela - podkreśla starosta Czesław Gluza...."

Z głupim nie warto dyskutować. Głupiego trzeba puszczać przodem.

CISO, ZOJO...to biurokratyczne zabawy i synekura

Sprawdziłem oba loga. Nie widzę problemu , są zupełnie inne. O co zatem chodzi?

bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, ze logo CISO dla B. Ficka na zlecenie ratusza przerysowała z Joomla Zamkowa Pracownia Dizajnu Ewy G.

Porównajcie logo CISO z logo Joomla! http://antyweb.pl/wp-content/uploads/2011/03/joomla-logo.png
Bez komentarza...

Jeżeli ktoś na zwolnieniu lekarskim leci do Egiptu , to jest oszustem!!! Jeżeli jest to nauczyciel , to pokazuje to kondycję moralną i etos tego środowiska. JEŻELI JEST TO NAUCZYCIEL I DYREKTOR W JEDNEJ OSOBIE , TO JEST TO HANIEBNE!!!

Nic nie zastąpi kontaktów Face to face a poza tym internet dobry na wszystko ??????? czy na pewno????? A co do e-dzienników to w nich amerykańskie dziatki same sobie poprawiały sobie oceny już 25 lat temu /polecam film Gry wojenne/

Gratuluję Panie Dyrektorze.

zrodził się w głowach urzędników Wydziału Kultury i Edukacji Urzędu Miasta w Cieszynie..." Jeśli naprawdę tak było - marnie to widzę, współczuję rodzicom.

Witamy w świecie "wielkiego brata", który wie wszystko i widzi. Mam nadzieję, że oprócz "śledzenia" uczniów, będzie można zobaczyć i ocenić pracę nauczycieli, dyrektorów i zwykłych "urzędasów" Hę?

I o to mamy nowe zadanie dla starego burmistrza ktory tak pokochal urzad miejski ze nadal w nim jako dyrektor pracuje . Bedzie mogl doskonalic Cieszynski Informatyczny System Oswiatowy i oby mu lepiej szło niz kierowanie calym miastem !!!!!!!

pupilek cieszyńskiego ratusza

od dawna udowadniasz w GC, ze z myśleniem masz problem - teraz wiemy, że także ze wzrokiem

weźcie dajcie sobie na wstrzymanie - gmina pozyskała duże pieniądze na informatyzację oświaty , po to aby zrobić skok cywilizacyjny w tej materii, a wam ciągle źle! i nawet logo przeszkadza!...co za ludzie!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama