, czwartek 25 kwietnia 2024
Koniec dopalaczy w Czechach?
Samorządowcy z Czeskiego Cieszyna byli pierwszymi, którzy postanowili zwrócić uwagę władz w Pradze na problem "dopalaczy". fot. ARC Dodaj do Facebook

Koniec dopalaczy w Czechach?

JAKUB MARCJASZ
Władze Czeskiego Cieszyna już w styczniu apelowały do swojego rządu o jak najszybsze zajęcie się problemem otwieranych u nich sklepów z dopalaczami. Jeszcze w tymi miesiącu Izba Poselska ma zająć się nowelizacją ustawy o substancjach uzależniających.
Przypomnijmy: o problemie przenoszenia przez właścicieli zamkniętych w Polsce sklepów z dopalaczami za Olzę na początku roku napisała Gazeta Wyborcza. Zaledwie w ciągu kilku tygodni tylko w Czeskim Cieszynie powstały cztery takie punkty (dwa z nich są całodobowe), które od razu znalazły klientów wśród Polaków.

Samorządowcy z Czeskiego Cieszyna byli pierwszymi, którzy postanowili zwrócić uwagę władz w Pradze na problem. Jeszcze w styczniu Petr Nečas, premier czeskiego rządu, zapowiadał, że będzie rozmawiał o możliwościach rozwiązania tej kwestii z ministrem spraw wewnętrznych. Już marcu kwestią nowelizacji ustawy o substancjach uzależniających zajęła się czeska Izba Poselska.

Nowe rozwiązania, które poparła współrządząca ODS, przewidują wpisanie trzydziestu trzech środków chemicznych na listę zakazanych specyfików. W przyszłości łatwiejsze ma być też uzupełnianie jej o kolejne zakazane substancje.

- Cieszy mnie, że problemem tym udało się nam zainteresować klub poselski ODS, który natychmiast rozpoczął prace nad nowelą ustawy o substancjach uzależniających - mówi Stanislav Folwarczny, zastępca burmistrza Czeskiego Cieszyna. - Po rozmowach z grupą posłów sejmu z regionu Morawsko-Śląskiego Jaroslavou Wenigerovou, Jaroslavem Krupkou i Igorem Svojákem otrzymaliśmy zapewnienie, że nowela ustawy będzie zatwierdzana w przyśpieszonym postępowaniu, na spotkaniu Izby Poselskiej w marcu. Mamy nadzieję, że Izba będzie w tej kwestii pracować równie szybko jako rząd.

Folwarczny podkreśla, że problem dopalaczy nie dotyczy tylko przygranicznego regionu Morawsko-Śląskiego, ale wykracza poza jego granice.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wraźcie se do żici saletre z cukrem pudrem i przywiercie łogjyń dupki jełopy :D he he

zjedz kilo cukru na czczo.

"Wiadomo co zakazane najlepiej smakuje i największy popyt generuje"
Rozumowanie 10-12 latka.

...

tak jak cukier bo zdrożeje.Wiadomo co zakazane najlepiej smakuje i największy popyt generuje

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama