, niedziela 21 kwietnia 2019
Podsumowanie 2018 roku w polityce

Jakie były najważniejsze wydarzenia polityczne w regionie Śląska Cieszyńskiego, i nie tylko? Poniżej zamieszczamy nasze zestawienie.

O czym powiada tablica zamkowa

Tablice umieszczane na murach budynków upamiętniają. Upamiętniają ludzi bądź wydarzenia. Ale bywają też „za”, albo i „przeciw”. Toczą swoją wojenkę z pamięcią lub amnezją, a niekiedy forsują mity i legendy na przekór prawdzie i historii. Różnie to wygląda.

- DR - 29 listopada 2018 - 19:00
Organizacje pozarządowe - życie po 2020 r.

Reakcja środowiska organizacji pozarządowych na aferę reprywatyzacyjną w Warszawie ukazuje realną kondycję tzw. trzeciego sektora, szczególnie tej jego części, która odpowiada za monitorowanie działań podejmowanych przez instytucje publiczne.

Jak to możliwe, że przez tyle lat, pod czujnym okiem organizacji strażniczych zajmujących się patrzeniem na ręce przedstawicielom władzy, temat ten jest i był praktycznie nieobecny w działaniach i dyskursie tzw. trzeciego sektora?

- DR - 06 września 2017 - 18:00
Pięć minut…

Jeżeli założysz, że nie ma nadziei, gwarantujesz sobie, że ta nadzieja nigdy się nie pojawi. Jeżeli założysz, że możliwość zmieniania rzeczy istnieje, wtedy pojawia się prawdopodobieństwo, że zmienisz świat na lepsze.
Noam Chomsky

- DR - 30 sierpnia 2017 - 18:00
Samotna matka – kilka pytań i nieco mniej odpowiedzi…

Śpij kochana śpij.

Śnij spokojnie śnij.

Już wkrótce będzie jak w niebie

gdy Książę zwabiony Twym czarem

pokona obronną poczwarę

i spije nagrodę z Twych ust…

Nieco prowokacyjny prolog występujący w roli tła wobec dalszych rozważań.

- DR - 23 sierpnia 2017 - 18:00
Psychopatologia miłości, czyli wbryknięcie

Bądź ostrożny, kiedy pochłonięty swoimi sprawami
stoisz nad brzegiem rzeki.
Możesz zostać wbryknięty do wody

Kłapouchy

- DR - 16 sierpnia 2017 - 18:00
O inicjatywie obywatelskiej w Cieszynie [KOMENTARZ]
Zdjęcie główne
Tytuł zdjęcia głównego: 
brak
Nadtytuł: 
O inicjatywie obywatelskiej w Cieszynie

Cieszyniacy mogą zaangażować się we wsparcie lokalnych inicjatyw pod warunkiem, że zostaną o nich w odpowiedni sposób poinformowani. Dziś mało kto wie, jak wiele zmian może się zadziać w naszym otoczeniu, jeśli klikniemy we właściwym miejscu i we właściwym czasie. I ty możesz kształtować swoje otoczenie! Jak?

- Anula - 20 maja 2015 - 23:12
Burmistrz Cieszyna jak Pinokio
Zdjęcie główne
Tytuł zdjęcia głównego: 
18 czerwca radny Krzysztof Herok złożył "legitymację" członka Platformy Obywatelskiej i wystąpił z partii, rezygnując z funkcji wiceprzewodniczącego cieszyńskiego Koła PO
Nadtytuł: 
Moim Zdaniem: Burmistrz jak Pinokio

- Gdyby burmistrzowi Mieczysławowi Szczurkowi za każdą wypowiedzianą nieprawdę rósł nos, to pewnie ten byłby już monstrualnej długości, a gołębie z jego wysokości mogłyby spokojnie obserwować bawiące się na cieszyńskim Rynku dzieci - pisze Krzysztof Herok, radny Rady Miasta Cieszyna.

- Anonim - 10 lipca 2013 - 10:32
Dzień Św. Jana
Zdjęcie główne
Tytuł zdjęcia głównego: 
Na miedzach, suchych łąkach, żółtymi drobnymi kwiatkami zakwita słynna cieszyńska Czantoryjka, Tysiecznik, Tysioncznik, czyli Centuria pospolita (Centaurie vulgare), obecnie roślina ginąca, objęta całkowita ochroną, kiedyś powszechnie stosowana przy dolegliwościach żołądkowych, wątrobowych, żółtaczce i hemoroidach. fot. Hans Hillewaert/wikimedia commons
Nadtytuł: 
MOIM ZDANIEM: Dziś dzień Św. Jana

Dziś św. Jana (Chrzciciela), a "Dzień świętego Jana woła: rwij rumianek, zbieraj zioła, bo domowe ziółka, leki lepsze niż z apteki". Z tym dniem wiązało się wiele zwyczajów i obrzędów, bo to najdłuższy dzień i najkrótsza noc w roku.

- Anonim - 24 czerwca 2013 - 15:50
Eskalacja napastliwych ataków na Polaków
Zdjęcie główne
Tytuł zdjęcia głównego: 
ARC SPOT
Nadtytuł: 
Eskalacja napastliwych ataków na Polaków

W niedzielę, 26 stycznia na zboczu Połednej w Bystrzycy ponownie dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika gen J. Šnedárka (przed miesiącem pomnik został zdewastowany przez nieznanych sprawców).

- Anonim - 31 stycznia 2013 - 13:45
reklama