, wtorek 10 grudnia 2019
W Chybiu powstanie Zielona Klasa
Zielona Klasa umożliwi uczniom SP 1 udział w lekcjach z dala od szkolnych ławek.  fot: UG ChybieDodaj do Facebook

W Chybiu powstanie Zielona Klasa

red./mat.pras.
Trwają prace nad budową Zielonej Klasy przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu. Będzie to murowana wiata wraz z ogródkiem ekologicznym (warzywno-kwiatowym). Budowa ma się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

Zielona Klasa umożliwi uczniom SP 1 udział w lekcjach z dala od szkolnych ławek. Takie warunki przybliżą im zagadnienia związane z otaczającym nas środowiskiem, a nietypowa forma zajęć będzie działać dopingująco i pozwoli na łatwiejsze przyswojenie przekazywanej im wiedzy. Zielona Klasa pobudzi również ciekawość i aktywność dzieci.

- Całość przedsięwzięcia wykonywana jest w ramach projektu unijnego „Wspólnie poznajemy przyrodę” realizowanego w partnerstwie pomiędzy Gminą Chybie (Szkołą Podstawową nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Chybiu) a Szkołą Podstawową i Przedszkolem z Polskim Językiem Nauczania im. Żwirki i Wigury w Cierlicku - informuje Urząd Gminy Chybie.

W ramach projektu zaplanowano także wycieczki i dni projektowe dla uczniów z obu szkół.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama