, wtorek 20 sierpnia 2019
Uroczystość Wszystkich Świętych
W tym dniu udajemy się na cmentarz i nawiedzamy groby bliskich nam osób.  fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Uroczystość Wszystkich Świętych

red.
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu udajemy się na cmentarz i nawiedzamy groby bliskich nam osób.

To dzień w którym Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Przypomina również o wspólnocie ze Świętymi. Z kolei 2 listopada obchodzi Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywany przez nas „Dniem Zadusznym” lub „zaduszkami”. W tym dniu Kościół wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu.

W związku z tym, że jest to okres, kiedy odwiedzamy groby bliskich, wyjeżdżając na cmentarze oddalone od miejsca zamieszkania. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność, przede wszystkim na drogach. Pamiętajmy również o utrudnieniach w ruchu w okolicach cmentarzy. Policja ostrzega również przed kradzieżami, do których często dochodzi w tym czasie na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz przed włamaniami do domów i mieszkań.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama