, sobota 15 grudnia 2018
Strażacy na sesji Miasta Cieszyna
Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Cieszyn- Pastwiska Czesław Drobczyński w bardzo ekspresyjnym wystąpieniu zwrócił się do obradującej Rady Miasta o “wyłuskanie” z kasy miasta środków na zakup nowego samochodu pożarniczego dla jego jednostki. fot: FJDDodaj do Facebook

Strażacy na sesji Miasta Cieszyna

FJD
Na XXXVIII Sesji Rady Miasta Cieszyna w dniu 26 października Ochotnicza Straż Pożarna Cieszyn –Pastwiska, przedstawiła władzom miasta prośbę o dofinansowanie zakupu nowego samochodu pożarniczego.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Cieszyn - Pastwiska Czesław Drobczyński w bardzo ekspresyjnym wystąpieniu zwrócił się do obradującej Rady Miasta o “wyłuskanie” z kasy miasta środków na zakup nowego samochodu pożarniczego dla jego jednostki. Przedstawił szereg bardzo racjonalnych i przekonywujących powodów, dla których ten samochód jego zdaniem jest niezbędny dla efektywnego funkcjonowania jego jednostki w razie pożaru. Przekonywał zabranych o tym, że strażakom z jego jednostki bardzo leży na sercu bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, a w dniu dzisiejszym z tym starym, często nie sprawnym samochodem zabezpieczyć tego nie potrafią. W ostatnich latach daje się zauważyć tendencję wzrostową wszelkiego rodzaju zagrożeń i kataklizmów, a nasza OSP nie posiada odpowiedniego sprzętu potrzebnego do ich usuwania, bo w starym samochodzie nie ma na niego miejsca. - W poprzednich latach czyniliśmy starania o pozyskanie nowego samochodu, ale albo brakowało pieniędzy w budżecie, albo było brak determinacji wśród naszych władz do podjęcia takiego wyzwania... Powinno nam wszystkim na tym zależeć, aby nasze jednostki OSP z terenu miasta się rozwijały i były zdolne do podjęcia każdych działań ratowniczych.... - powiedział Prezes OSP Cieszyn – Pastwiska. Jego determinacja w dążeniu do pozyskania nowego samochodu pożarniczego ujawniła się także w słowach - Wybaczcie mi moją szczerość, ale nikt z Was nie może być pewny wyboru na następną kadencję w 2018 roku i budżet na 2019 będzie uchwalać już nowa rada. W dalszym swoim wystąpieniu przed włodarzami miasta roztoczył także wizję uroczystości w formie pikniku jaka by się odbyła przy przekazaniu tego nowego samochodu pożarniczego, w której głównym punktem byłoby przekazanie kluczyków do nowego samochodu oznaczonego logiem fundatora jakim byłoby Miasto Cieszyn. -Myślę drodzy państwo, że nie znajdziecie lepszej okazji do agitacji przed wyborami na następną kadencję- powiedział na zakończenie swojego wystąpienia Prezes OSP Cieszyn - Pastwiska.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Oczywiście sami "fachowcy" snują swoje wywody..

Niech się radni nie dadzą wmanewrować w bezsensowne zakupy. Zmarnują tylko miejskie pieniądze, pokażą się na festynie a i tak nie będzie to miało żadnego wpływu na wynik wyborów. Gdyby kupowanie samochodów strażakom przekładało się na wynik wyborów, to poprzedni burmistrz i radni powinni być wybierani dożywotnio. Druhowie pomarudzą, ponarzekają a potem na pocieszenie zamiast polewać wodą z nowej sikawki, poleją czym innym, przecież są najlepsi w polewaniu. I wszystko będzie po staremu.

Buhaha...sorry ale osp to niepotrzebny cholernie drogi przeżytek. W Cieszynie mam 6 jednostek osp...czujecie to 6 JEDNOSTEK. I każda ma samochód lub nawet 2. Kiedys bylo tak że w każdej wsi był wóz z końmi i pompa. I na miare  tamtych czasów to mialo sens. Dziś mamy psp z samochodami ktore z jednego konca miasta na 2 przejedzie w pare minut..koniem sie nie dało tego zrobic . Wiec czy nie logiczym byla by likwidacja osp w miastach skoro jest psp + ewentualnie jedna jednostka jak np osp bobrek która jest w krajowym systemie pożarniczy. Wiecie jaka jest statystyka wyjazdów osp w Cieszynie...nie uwierzycie...niektóre jednostki wyjeżdżały 2 razy za cały rok.!!!. I jak wyglada ich praca widziałem pare razy psp zapiredziala a osp podpiera sie o swoje nowe  samochody  ewentualnie sprzata po akcji. Osp to zgraja chłopaków ktorzy realizuja swoje dzieciece marzenia o byciu strazakiem...za ktore placi słono społeczeństwo. Chcecie sie chlopcy bawic to za swoja kasę. Ktoś powie ze robia to za swoją...no nie. Miasto płaci za ubezpieczenie za paliwo za wyjazdy strażaka itd. A zagranie komendanta słabe..szantaż ...jak bym to juz widział pare lat temu...I pojawiły się nowe samochody w mieście. Ile kosztuje samochód...zależy czy ciężki czy średni wóz. Może nawet 1 mln zł. Druga sprawa większość przetargów jest ustawiona . W jak sposób a no prosty w przetargu okresla sie rozstaw osi i kąt natarcia samochodu i w tym momencie wskazujemy juz producenta. Bo ten parametry okreslaja czy to będzie mercedes volvo czy iveco. Producenci tacy jak ISS czy Szczesniak albo Bocar maja umowy z konkretnymi markami. I jesli np firma x robi wozy na podwoziach Iveco a y na Volvo a w przetargu rozstaw osi wskazuje ze to Iveco to kto wygra przetarg...? Firma y tez kupi iveco ale juz paredziesiat tys drożej wiec przegra. I pytanie po co to wszystko..żeby auto stało w garażu i sie na niego kurzylo ? A moze żeby chłopcy mieli frajdę i na festynie dumnie paradowali nowymi wozami....co ma obecnie miejsce. Mówię nie do 6 jednostek osp w Cieszynie. Osp ma sens w miejscowościach oddalonych znacznie od komend psp ale nie u nas gdzie jest jedna na drugiej Cieszyn Skoczów Ustroń. Popatrzmy sie na osp u kolegów w Czechach jeżdżą starymi poczciwymi wozami...a Państwo nadal stoi i ma sie dobrze a nowe wozy sa ale w psp a czemu bo maja bardzo praktyczne podejście nie wydaja kasy na rzeczy ktore sa niepotrzebne nie sponsoruja pewnych grup społecznych ktorzy żądają pieniedzy benefitow i tym podobnych. I pewnie dlatego zakończą rok sporą nadwyżka w budżecie a my jak zwykle dziura 60 mld. przez to rozdawnictwo.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama