, wtorek 18 stycznia 2022
Poszukiwania zakończone. Trwają prace
Co ważne ta inwestycja już w 2017 roku otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Poszukiwania zakończone. Trwają prace

red.
W końcu ruszyła długo wyczekiwana przebudowa trybuny zadaszonej stadionu w Chybiu. Największym problemem okazało się znalezienie wykonawcy, jednak już od ubiegłego tygodnia firma Alfa-Cieszyn z Bielska Białej prowadzi prace na stadionie.

Na to zadanie wójt gminy Chybie Janusz Żydek ogłosił aż pięć przetargów. Dwa z nich nie spotkały się z żadnym zainteresowaniem ewentualnych wykonawców, a przy kolejnych dwóch procedurach ceny ofert zdecydowanie przewyższały kwotę zabezpieczoną w budżecie gminy na to zadanie. Następnie zastosowano tryb zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych i po negocjacjach udało się wreszcie podpisać umowę.

Co ważne ta inwestycja już w 2017 roku otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, a jej wartość umowna to kwota ponad 730 000 zł. Ostateczny koszt poznamy jednak po końcowym rozliczeniu kosztorysowym.

Podpisana umowa zakłada odbudowę wraz z przebudową trybuny głównej z zadaszeniem oraz pomieszczeniami magazynowymi pod nią, wykonanie nowego oświetlenia trybuny z istniejącej instalacji elektroenergetycznej, wykonanie nowego chodnika z kostki betonowej drobnowymiarowej, budowę drenażu opaskowego i kanalizacji deszczowej oraz zabudowę nowych krzesełek na całej długości trybuny. Trybuna zostanie podzielona na 4 sektory, w tym 2 sektory zadaszone. W efekcie powstanie ponad 500 miejsc siedzących dla mieszkańców i turystów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama