, środa 22 maja 2019
Godzina “W” na Rynku w Cieszynie
Uroczystość swoim krótkim przemówieniem zainaugurował burmistrz miasta Cieszyna Ryszard Macura. fot: FJDDodaj do Facebook

Godzina “W” na Rynku w Cieszynie

FJD
W środę 1 sierpnia w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego władze miasta i powiatu oraz mieszkańcy Cieszyna o godz. 17:00 zgromadzili się na miejskim rynku, aby uczcić ten 63-dniowy heroiczny zryw mieszkańców Warszawy.

Uroczystość swoim krótkim przemówieniem zainaugurował burmistrz miasta Cieszyna Ryszard Macura, zapraszając jednocześnie przybyłe delegacje do złożenia kwiatów pod tablicą Króla Jana III Sobieskiego oraz pod pomnikiem bohaterskich harcerzy Podbeskidzia. Obydwa te miejsca mają swoją harcerską historię, która w przypadku tablicy Króla Jana III Sobieskiego mówi nam o harcerzach, którzy z narażeniem życia ocalili ją przed hitlerowskim najeźdźcą. Zaś drugi pomnik upamiętnia poległych w czasie II Wojny Światowej harcerzy, którzy poświęcili swoje młode życie naszej Ojczyźnie. Zgodnie z przyjętym scenariuszem przybyłe delegacje przemaszerowały pod wyżej wymienione miejsca i złożyły pod nimi wiązanki kwiatów.

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Uroczyste obchody rocznicy Powstania Warszawskiego działają jak egzorcyzmy na lewactwo. Potomkowie (czy autentyczni, czy ideologiczni) tych, których zwieźli nad Wisłę na sowieckich tankach ciężko znoszą nasze święta narodowe.

tym, co mają - i słusznie - problemy z moim "70 lat" wyjaśniam, że jest to oczywiście zwyczajna literówka, w zasadzie cyfrówka - miało być 60 lat i chodziło [w przybliżeniu oczywiście, jak w przypadku 30 i 40] o rok 1956, krwawo okupiony, który bez wątpienia stanowi cezurę w walce o wyrwanie się spod sowieckiego buta, był ważnym krokiem w walce Polaków o niezależność od Moskwy i o demokrację właśnie - jeżeli jednak ktoś i z tym poglądem się nie zgodzi - trudno darmo, wtedy mogę jedynie zalecić studiowanie najnowszej historii Polski
pozdrowienia dla uważnych czytaczy;)

Schowaj cholewy "obrońco niezależności i demokracji".

bolszewickie i faszystowskie pisiactwo nieuchronnie skończy w pierdlu
p.s.
a te "chowane cholewy" to skąd przywiozłeś - z tarnowskiego? rzeszowskie?

Panie Ryszardzie panu już dziękujemy! Ministrantem też pan już nie będzie...

Niektórzy tu piszą o demokracji "wywalczonej 70 lat temu". Zapewne są tacy, których to zdziwi, ale nie wszystkich.
Sowieccy kolaboranci na okoliczność tzw. transformacji ustrojowej udrapowali się w płaszcze Konrada, ale nawet jak się tam owijają szczelnie to i tak prędzej, czy później ubeckie cholewy im spod tego płaszcza wystają.

Kiedy po 89 roku w Polsce miałeś demokrację? Może za rządów SLD albo PO?

może też

Pogląd o istnieniu jakiejś "wywalczonej demokracji przed 70 laty" jest tak osobliwy, że trzeba mieć zdrowo zryty beret, by coś takiego teraz pisać. Mogę tylko przekazać pozdrowienia od rzeczywistości, która jest gdzie indziej.

I to jeszcze naciąga opaskę nie na tą rękę co potrzeba- wszystko dla promowania się sic!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama