, niedziela 5 lipca 2020
Cieszyński szpital dołącza do 26. Finału „Orkiestry”
W ciągu 22 lat współpracy do szpitala dotarła aparatura medyczna o łącznej wartości 1 410 568 zł. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cieszyński szpital dołącza do 26. Finału „Orkiestry”

mat.pras.
Po raz szósty w Szpitalu Śląskim w Cieszynie będzie się odbywać kwestowanie na rzecz WOPŚ. Cieszyńska lecznica wiele zawdzięcza Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu 22 lat współpracy do szpitala dotarła aparatura medyczna o łącznej wartości 1 410 568 zł. Zostały nią obdarowane oddziały: otolaryngologiczny, geriatryczny, chirurgiczny dla dzieci, pediatryczny, SOR a także neonatologiczny.

Podczas 26. Finału WOŚP będzie prowadzona zbiórka pieniędzy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Po raz kolejny Fundacja Jurka Owsiaka wesprze oddziały noworodkowe. Neonatologia była celem dla WOŚP już siedem razy. Dotąd za pieniądze zebrane podczas finałów zakupiono 3844 urządzenia medyczne warte w sumie 121 909 333,39 złotych. Po 26. Finale na wsparcie WOŚP mogą liczyć oddziały podstawowe. Wyposażone one zostaną w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny.

Przypominamy, że cieszyński oddział neonatologiczny nosi imię „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” i do tej pory otrzymał sprzęt o wartości 505 528 zł. – Nasze dzieci i personel są bardzo wdzięczni „Orkiestrze” za regularne doposażanie naszego oddziału – mówi Kazimiera Karczmarczyk, ordynator neonatologii – bez nowoczesnego sprzętu nie można mówić o skutecznym leczeniu. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych. W Polsce funkcjonuje 3-stopniowy podział ze względu na poziom specjalizacji, oddziały podstawowe to tzw. I oraz II stopnia referencyjności. Cieszyński oddział neonatologiczny do nich należy, więc mamy ogromną nadzieję, że trafią do nas – tak bardzo potrzebne – stanowiska do resuscytacji noworodków, inkubator oraz aparat do nieinwazyjnej wentylacji – wyjaśnia Pani Ordynator.

W Szpitalu Śląskim w Cieszynie kwestowanie odbywać się będzie w hallu głównym i na oddziałach w godzinach od 10.00 do 16.00.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Można będzie wylicytować na rzecz orkiestry hojne dary mainstreamowych polityków.
Sikorski i Balcerowicz przekazali na WOŚP przejażdżkę rowerową i spacer... z samymi sobą!
Będzie pewnie ostra licytacja. Może wygra ktoś z Cieszyna lub z Wisły?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama