, piątek 14 grudnia 2018
WOŚP zagra przez dwa dni nad Olzą
W tym roku ożyje nie tylko Rynek, ale również Zamek Cieszyn oraz ośrodki sportowe. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

WOŚP zagra przez dwa dni nad Olzą

red.
Choć 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowany jest na 14 stycznia, to nad Olzą będzie grać już 13 stycznia na koncercie przedfinałowym w Bladym Świcie. W tym roku ożyje nie tylko Rynek, ale również Zamek Cieszyn oraz ośrodki sportowe. Wszystko to dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

- Wzorem ubiegłego roku Sztab 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie postanowił zorganizować taki Finał, który na długo zapadnie w pamięć wszystkich Uczestników. - czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku.

Kwestowanie zaczyna się już w sobotę
W zeszłym roku była tylko scena na Rynku, gdzie odbywały się koncerty. Na ten finał organizatorzy przygotowali coś specjalnego. Już 13 stycznia dla WOŚP w Bladym Świcie po drugiej stronie Olzy zgodziło się zagrać kilka różnorodnych zespołów: AGG, RIFT, Chasis, Demontaż, Lethal Stab oraz Valdenburg. Wszystkie informacje dotyczące przedfinałowego koncertu są dostępne tutaj.

Wielki Finał
Właściwa część odbędzie się w niedzielę 14 stycznia. W tym dniu Cieszyn prawdziwie ożyje. Od rana będzie można wziąć udział w Biegu „Policz się z cukrzycą oraz ucz się pierwszej pomocy” trasą cieszyńskiego parkrunu, na Rynku znów będą kąpać się Morsy i Foczki, ze sceny rozbrzmiewać będzie różnorodna muzyka, będzie prowadzona akcja krwiodawstwa, PCK wraz Ochotniczą Strażą Pożarną z naszego regionu stworzą swoje „Miasteczko PCK”. OSP zaprezentuje sprzęt ratunkowy otrzymany od WOŚP w 2017 roku oraz zainscenizuje akcję wyciągania rannych z wraku samochodu. Ponadto zaplanowana jest również strefa dziecka, ozdabianie pierniczków oraz wyświetlanie bajek z diaskopu. Dla WOŚP zagrają nie tylko muzycy, zrobią to również cieszyńscy siatkarze na hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego. Dodatkową atrakcją będzie Foto Budka umiejscowiona na Zamku. Wszystkiego dopełnią najważniejsi w tym dniu - wolontariusze, którzy będą kwestować na ulicach całego miasta i okolic.

Wszystkie szczegółowe informacje są dostępne na Facebooku Cieszyńskiego Sztabu Finału WOŚP.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama