, czwartek 19 lipca 2018
Cieszyn na pokładzie Pulse of Europe
Pulse of Europe (ang. Puls Europy)  fot: cs.wikipedia.orgDodaj do Facebook

Cieszyn na pokładzie Pulse of Europe

Pulse of Europe to proeuropejski ruch obywatelski założony pod koniec roku 2016 we Frankfurcie nad Menem, którego celem jest zachęta mieszkańców Unii Europejskiej do publicznego promowania tożsamości europejskiej. Ruch ma być przeciwwagą dla prawicowych i nacjonalistycznych partii o programie eurosceptycznym. Pulse of Europe nie realizuje żadnych partyjnych celów, nie jest powiązany z żadnymi wspólnotami interesów, i pozostaje ruchem ponadwyznaniowym.

Dzieje Cieszyna sięgają IX wieku i wiążą się z grodem słowiańskiego plemienia Golęszyców. Po kilkunastu stuleciach to piękne i malownicze miasto trafiło na niebieski pokład Pulse of Europe z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Nie każdy wie, że Cieszyn jest miastem, które dzieli rzeka Olza, która w przeszłości wyznaczała granicę państwa. Jednak po przystąpieniu Polski i Czeskiej Republiki do unijnej struktury granica zniknęła, ale pozostały mosty które łączą oba kraje i pozostawiają nam przestrzeń do zorganizowania wydarzenia wspólnie i w porozumieniu z czeską sekcją Pulse of Europe.

Już 3 września o godzinie 14.00 chcemy wszystkim udowodnić, że Cieszyn to książkowy przykład na korzyści jakie płyną ze Zjednoczenia Europy, dlatego zorganizujemy polsko - czeskie wydarzenie, które będzie miało początek na moście sportowym na alei Łyska.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca cała Europa wychodzi na ulice. Spotykamy się w wielu europejskich miastach, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14-tej. Obok samych wieców czy udostępnianego uczestnikom mikrofonu, chodzi przede wszystkim o to, żeby zaznaczyć naszą obecność – i tym samym wysłać mocny, konkretny sygnał.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Szanowny Redaktorze(-ko) to każdy wie, że granica państwowa na Olzie nie zniknęła! Zniknęły tylko posterunki graniczne, a to nie to samo.

Popierać "europejskość", gdy nie jest ona sama jeszcze ostatecznie zdefiniowana? (Patrz Wikipedia)
Powiedzcie mi kto zasila fundację, a powiem Wam czyje interesy ona propaguje.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama