, czwartek 20 luty 2020
Bąków: Zielona Pracownia już otwarta
O możliwościach wyremontowanej i przystosowanej do zajęć sali przekonali sieę nie tylko uczniowie, ale też Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, radni: Maria Krutyła, Karol Gajdzica i Stanisław Balas, sołtys Bąkowa oraz rodzice.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Bąków: Zielona Pracownia już otwarta

red./mat.pras.
Bąków: Zielona Pracownia już otwarta


Bąków: Zielona Pracownia już otwarta

W Szkole Podstawowej w Bąkowie została otwarta oczekiwana przez wielu zielona pracowania. O możliwościach wyremontowanej i przystosowanej do zajęć sali przekonali się nie tylko uczniowie, ale też Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, radni: Maria Krutyła, Karol Gajdzica i Stanisław Balas, sołtys Bąkowa oraz rodzice.

- To była podróż do przeszłości, bardzo się cieszę, że dziś uczniowie nie pamiętają już co to jest tablica i kreda. Korzystają z multimedialnej tablicy, elektronicznych mikroskopów i przyrządów. Cieszę się, że taką pracownię udało się zorganizować w Bąkowie. To dopełnienie termomodernizacji, którą właśnie zakończyliśmy. Zmienił się wizerunek szkoły na kolorowy, zmieniła się również efektywność energetyczna. Pozyskane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozwoliło również na stworzenie profesjonalnej pracowni przyrodnicze, więc mamy komplet – dodaje Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

W ramach zadania zakupione zostało wyposażenie ekopracowni m.in.tablica multimedialna, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. W sali zostały postawione nowe meble, stół ekspozycyjny do wykonania doświadczeń i pomoce dydaktyczne – tablice, preparaty, urządzenia do przeprowadzania doświadczeń. Na parapetach ustawione zostały doniczki z kwiatami i roślinami, o które dbać będą uczniowie.


Przeprowadzony został generalny remont podłogi, odnowiono ściany i lamperie, które odzwierciedlają słoneczne barwy. Na ten cel gmina pozyskała fundusze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, jako jedyna w powiecie.
Pracownia jest dopełnieniem przeprowadzonej termomodernizacji, która została wykonana w Bąkowie. Szara szkoła jest kolorowa, ciepła i przyjazna środowisku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama