, poniedziałek 22 października 2018
Cieszyn: Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach
Uczestnicy spotkają się pod pomnikiem Ślązaczki (plac przed Wzgórzem Zamkowym), by następnie stoczyć pierwszą z rund w Zamku Cieszyn, gdzie rozegranych zostanie w kolejnych dniach łącznie dziewięć rund systemem szwajcarskim. fot: PixabayDodaj do Facebook

Cieszyn: Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach

mat.pras.
16 października o godz. 8.30 rozpocznie się oficjalne otwarcie Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017, których zasadniczym celem jest wyłonienie reprezentacji Wojska Polskiego na Mistrzostwa NATO w Szachach „US Texas 18" i propagowanie szachów w środowisku wojskowym.Uczestnicy spotkają się pod pomnikiem Ślązaczki (plac przed Wzgórzem Zamkowym), by następnie stoczyć pierwszą z rund w Zamku Cieszyn, gdzie rozegranych zostanie w kolejnych dniach łącznie dziewięć rund systemem szwajcarskim.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokona Ryszard Macura Burmistrz Miasta Cieszyna, płk Tomasz Malinowski - Przewodniczący Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego, oraz Adam Dzwonkowski - Prezes Polskiego Związku Szachowego. Uroczystość poprowadzi Jerzy Kufel, Wiceprezes Wojskowego Stowarzyszenia „Sport-Turystyka-Obronność". Swoją obecność podczas Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017 potwierdził również Bogdan Ścibut – Dyrektor Generalny Ministerstwa Obrony Narodowej.

Mistrzostwa odbędą się przy wsparciu i pomocy: Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Polskiego Związku Szachowego, Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „SWAT" i Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa. Organizatorem wydarzenia jest Wojskowego Stowarzyszenia „Sport-Turystyka-Obronność".

Turniej rozegrany zostanie w kategorii indywidualnej w oparciu o przepisy Polskiego Związku Szachowego. Na bazie ww. wyników prowadzone będą dwie dodatkowe klasyfikacje, tj. w kategorii: żołnierze i pracownicy wojska, spośród których wyłoniona zostanie reprezentacja Wojska Polskiego na Mistrzostwa NATO w Szachach „US Texas 18" ; w kategorii – byli żołnierze, emeryci wojskowi.
Nagrody przyznane będą również w kategorii „inne" między innymi dla najlepszej zawodniczki w kategorii – kobiety, za najciekawszą partię, fair-play. Przewidziano także dyplomy za pierwsze trzy miejsca w turnieju szachów błyskawicznych.

18 października o godz. 20.00 rozegrany zostanie również Otwarty Turniej Szachów błyskawicznych z udziałem Klubu Szachowego MUKS „SZS" Cieszyn.

Zakończenie Mistrzostw – rozdanie nagród odbędzie się 21 października.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Antoni będzie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama