, niedziela 28 luty 2021
Przypomnienie o obowiązku odśnieżania dachów
Do usunięcia zalegającego na dachach budynków śniegu zobowiązanisą właściciele i zarządcy nieruchomości. fot: MMDodaj do Facebook

Przypomnienie o obowiązku odśnieżania dachów

MM
Po intensywnych opadach śniegu połączonych ze znacznym spadkiem temperatur, druga połowa lutego to już zapowiedź nadchodzącego ocieplenia. Zmiana warunków pogodowych niesie ze sobą spore zagrożenie ze strony zalegającego na dachach śniegu, do usunięcia którego zobowiązani są właściciele i zarządcy nieruchomości.

W ostatnich dniach na terenie powiatu cieszyńskiego pojawiły się zapowiadane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm. Śnieg towarzyszył nam ponad tydzień z uwagi na niskie temperatury.

W najbliższych dniach spodziewane jest ocieplenie, w efekcie którego pokrywa śnieżna ulegać będzie topnieniu. Świeży śnieg zalegający na dachu nie stanowi zbyt dużego zagrożenia, jednak problemy zaczynają się pojawiać, gdy śnieg zalega na dachu przez kilka dni, a temperatura zaczyna rośną. Śnieg staje się wtedy mokry, przez co zwiększa się jego ciężar stwarzające realne zagrożenie gwałtownego osunięcia się.

Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Brak wywiązania się z tego obowiązku może skutkować mandatem, a także zakazem użytkowania obiektu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama