, sobota 6 marca 2021
Porody rodzinne powracają do Szpitala Śląskiego w Cieszynie
Powrót porodów rodzinnych do Szpitala Śląskiego jest odpowiedzią na potrzeby pacjentek - przyszłych mam i ich partnerów, dla których okres wstrzymania tego typu porodów nie był łatwy.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Porody rodzinne powracają do Szpitala Śląskiego w Cieszynie

red.mat.pras.
Porody rodzinne powracają do Szpitala Śląskiego w Cieszynie

Powrót porodów rodzinnych do Szpitala Śląskiego jest odpowiedzią na potrzeby pacjentek - przyszłych mam i ich partnerów, dla których okres wstrzymania tego typu porodów nie był łatwy. fot.pixabay

Od poniedziałku, 15 lutego Szpital Śląski w Cieszynie wznawia porody rodzinne. To dobra wiadomość dla par przygotowujących się do porodu. Rodzice lub inne bliskie osoby muszą jednak spełnić określone warunki, by móc wybrać tę formę porodu.

Powrót porodów rodzinnych do Szpitala Śląskiego jest odpowiedzią na potrzeby pacjentek - przyszłych mam i ich partnerów, dla których okres wstrzymania tego typu porodów nie był łatwy. W trosce o dobre samopoczucie i komfort, ale również bezpieczeństwo i zdrowie przyszłych rodziców, dzieci, a także personelu medycznego, przygotowana została specjalna lista wymogów, która pozwoli wszystkim lepiej się przygotować do tego najważniejszego wydarzenia w życiu.

Jakie zasady będą obowiązywały zainteresowanych wspólnym porodem?

Osoby przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny co najmniej 14 dni przed planowanym porodem maksymalnie ograniczyć krąg kontaktów z innymi osobami. W ten sposób zostanie zminimalizowane ryzyko ewentualnego zakażenia. Osoba towarzysząca jest dopuszczona do uczestnictwa w porodzie rodzinnym pod warunkiem uzyskania ujemnego wywiadu epidemiologicznego oraz braku objawów chorobowych, które mogą sugerować zakażenie SARS CoV-2.

Kolejny warunek dotyczy bezpośrednio osoby towarzyszącej - osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji absolutnie nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala. Po wejściu na teren szpitala rodząca i osoba towarzysząca powinni zdezynfekować ręce w wyznaczonym miejscu.

Powrót porodów rodzinnych jest nie tylko bardzo dobrą wiadomością dla mam, ale także fantastycznym prezentem dla ojców.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama