, niedziela 28 luty 2021
Czechy: Stan wyjątkowy przedłużony o kolejne dwa tygodnie
Od poniedziałku, na kolejne dwa tygodnie w Czechach zacznie obowiązywać nowy stan wyjątkowy.  fot: MMDodaj do Facebook

Czechy: Stan wyjątkowy przedłużony o kolejne dwa tygodnie

MM
Długo nie trwała radość z planów zwolnienia z części obostrzeń i restrykcji, które obowiązywały w Czechach na podstawie stanu wyjątkowego przedłużanego regularnie od 5 września. Mimo braku zgody czeskiego parlamentu na jego przedłużenie, premier Czech przychylił się do prośby niemal wszystkich marszałków województw. Od poniedziałku, na kolejne dwa tygodnie zacznie zatem obowiązywać nowy stan wyjątkowy. Pewne zmiany mają jednak nastąpić.

W rozmowach marszałków poszczególnych województw z premierem pojawiły się jednak warunki obowiązywania nowego stanu wyjątkowego. Dotyczą one m.in. zniesienia godzin policyjnych, przywrócenia normalnych godzin pracy w urzędach, umożliwienie prowadzenia niektórych działalności usługowych oraz sklepów, otwarcie muzeów, galerii sztuki i przyspieszenia prac nad powrotem uczniów do szkół. Wśród postulatów marszałków nie znalazły się natomiast zapisy dotyczące wznowienia działalności przez branżę gastronomiczną, która podobnie jak w Polsce działa w trybie na wynos i z dowozem.

Wydłużenie obowiązywania stanu wyjątkowego w Czechach oznacza zatem przedłużenie obowiązywania dotychczasowych obostrzeń i zakazów. Od poniedziałku, 15 lutego nie należy się nawet spodziewać wprowadzenia wszystkich zmian, o które apelują marszałkowie województw. Dwutygodniowy okres obowiązywania stanu wyjątkowego ma być bowiem okresem przygotowań i rozmów, nad planowanym odmrożeniem poszczególnych dziedzin życia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama