, niedziela 9 sierpnia 2020
Proboszcz z Koniakowa odwołany
Przytaczamy poniżej pełny komunikat kurii biskupiej. fot: diecezja.bielsko.plDodaj do Facebook

Proboszcz z Koniakowa odwołany

RED.
W dniu wczorajszym kuria w Bielsku-Białej wydała „Komunikat w sprawie ks. Proboszcza w Koniakowie”. Ksiądz, który rzekomo miałby w przeszłości dopuścić się pedofilii, złożył prośbę o zwolnienie z pełnienia funkcji proboszcza w parafii w Koniakowie i chce zamieszkać poza parafią.

Przytaczamy poniżej pełny komunikat kurii biskupiej:

Proboszcz parafii św. Bartłomieja w Koniakowie ks. Jerzy Kiera złożył na ręce Ordynariusza Bielsko-Żywieckiego ks. bp. Romana Pindla prośbę o zwolnienie z pełnienia funkcji proboszcza oraz o zgodę na zamieszkanie poza parafią.

Ks. bp Roman Pindel przychylił się do obu tych próśb, jednocześnie mianując tymczasowym administratorem parafii w Koniakowie ks. wikariusza Grzegorza Tomaszka.

Postępowanie to jest zgodne z normami Kongregacji Nauki Wiary i instrukcją Konferencji Episkopatu Polski, i ma na celu rzetelne zbadanie i wyjaśnienie wątpliwości powstałych wokół osoby ks. Jerzego Kiery.

Przypomnijmy, że sprawa zaczęła się kilka tygodni temu. Poszkodowany czuje się Krystian Legierski, polityk i działacz środowisk LGBT, który wychował się w Koniakowie i jako chłopiec był przez jakiś czas ministrantem. Legierski opowiada, że to wtedy był molestowany przez księdza. Sprawa zaczęła się na prywatnym koncie Facebook należącym do Legierskiego, następnie przedostała się dalej. Aktualnie zajmuje się nią także cieszyńska prokuratura po złożeniu zawiadomienia przez Izabelę Morską, która poznała historię Legierskiego i postanowiła interweniować. Równolegle we wrześniu „Dziennik Zachodni” dotarł do osób, które również potwierdzają, że brały udział w spotkaniach z księdzem, który podawał im alkohol i puszczał filmy pornograficzne. Osoby te chciały zachować anonimowość. Kuria biskupia w Bielsku-Białej od początku zaznacza, że sprawa zostanie wyjaśniona i jest przygotowana na wdrożenie tej procedury.

Komentarze: (14)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
- godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

W Koniakowie ewakuacja dziada Kiera.
Niedawno to samo w Skoczowie Dewor, po skandalu obyczajowym.
Nieżyjący skoczowski proboszcz Karol Picha, który jeszcze czeka na odwaznego jak Legierski biografa.
Tamże haniebna "tablica smoleńska, śmietnik po Zuberze i jego politykierach wikarych.
W Ogrodzonej za ołtarzem pisowski agitator, nie wiedzieć czemu zwany ojcem Kondziołka.
Tajemnicze zniknięcie z parafii w Cieszynie proboszcza Satławy.
Pijany proboszcz za kierownicą w Jasienicy.
.
To nie są pojedyncze, przypadkowe zdarzenia proszę państwa.
To tylko nasze małe podwórko.
A gdzie cała Polska?
Klerowi puściły hamulce.
Jaja sie dopiero zaczynaja.
Zgniłe, podwędzane w kadzidlanym dymie.
.

wiadomo nic nowego kosciol to organizacja przestepcza i pedofilska

13 grudnia 2002 zrezygnował z funkcji arcybiskupa Bostonu w związku z przestępstwami seksualnymi w Kościele amerykańskim
- ryba psuje się od głowy (Bernard Law)

Koscióił katolicki istnieje 2000 lat i niejedna zawieruchę przeszedł, sparwę wyjanią osoby kompetentne a nie czwarta władza. WYŻYWAJCIĘ SIĘ.............................

Koscióił katolicki istnieje 2000 lat i niejedna zawieruchę przeszedł, sparwę wyjanią osoby kompetentne a nie czwarta władza. WYŻYWAJCIĘ SIĘ.............................

Mała uwaga: tak zwany 'kościół katolicki' istnieje co najwyżej 1000 lat, od czasu schizmy zwanej na Wschodzie zachodnią, a na Zachodzie - wschodnią.
Te 1000 lat dostarczyło mnóstwo dowodów, że sam kościół się nigdy nie oczyści - ale to już twój problem.

Do Ignacego: Kościół"katolicki" jako religia/organizacja przestępcza/ rozpoczął swoją działalność w roku 313 kiedy to Konstantyn Wielki uznał ją jako jedną z legalnych religii Rzymu.Wcześniej była sektą i szkoda,że tak nie zostało.Czy wiesz ile waży strój biskupa/pułkownika kościoła katolickiego/ 17 kg i noszenie tego ma służyć stwórcy ?-nie mylić z bogiem-Do głoszenia słowa bożego nie potrzeba mercedesów i pałaców biskupich-wystarczy farosz w cichobiegach,abo sandałkach w jakich chodził nad Jordanem niejaki Chrystus.

Ciekawe kiedy ludzie się opamiętają i zaczną myśleć i nie dadzą się tym w sutannach - nie daleko tegoż proboszcza odwołanego (Mlaskawka )organizowane jest bierzmowanie dla trójki dzieci rodzice muszą przygotować 15 obiadów dla księży oraz dary i prezenty dla BISKUPA . Pytam się dlaczego i za co to obowiązek i powinność tego Biskupa.

Polska odzyskuje godnosc!

Póki co nie ma żadnych dowodów przeciw proboszczowi, a ten zboczeniec Legierski zrobi wszystko, żeby zaistnieć.
Żeby kogoś osądzić trzeba winę udowodnić. Gazeta Codzienna wzorem innym szmatławców już wydała wyrok.

Póki co nie ma żadnych dowodów przeciw proboszczowi, a ten zboczeniec Legierski zrobi wszystko, żeby zaistnieć.
Żeby kogoś osądzić trzeba winę udowodnić. Gazeta Codzienna wzorem innym szmatławców już wydała wyrok.

To nie ty przypadkiem niedawno równie gorliwie broniłeś biskupa Wesołowskiego, tego, co pedofilił na Dominikanie, potem został przez papieża zdymisjonowany i aresztowany w Watykanie, a na koniec tamże zginął (poległ?!...) w niewyjaśnionych okolicznościach ?

Tak oto pleban z Koniakowa zapisał kolejną stronę w opasłych tomach dzieła pt. "1050 lat historii perwersyjnych występków katolickiego kleru na polskiej ziemi".
W kolejce czeka postać Karola Pichy, świadomie nie używam skrótu śp.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama