, poniedziałek 24 luty 2020
Nowi dziekani na cieszyńskich wydziałach Uniwersytetu Śląskiego
Dr hab. prof. UŚ Zenon Gajdzica był jedynym kandydatem na stanowisko dziekana WEiNoE. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Nowi dziekani na cieszyńskich wydziałach Uniwersytetu Śląskiego

JM
Prof. zw. Małgorzata Łuszczak na wydziale artystycznym i dr hab. prof. UŚ Zenon Gajdzica na wydziale etnologii i nauki o edukacji zostali nowymi dziekanami cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego. Będą pełnić swoje funkcje w latach 2012-2016.

O stanowisko dziekana na wydziale artystycznym ubiegało się trzech kandydatów. Oprócz prof. zw. Małgorzaty Łuszczak, która w głosowaniu elektorów zdobyła 34 z 66 ważnie oddanych głosów, prof. UŚ Michał Korzistka (17 głosów) oraz prof. UŚ Wiesław Cienciał, dotychczasowy dziekan wydziału, który zdobył 15 głosów.

Dziekan-elekt w latach 2002-2008 i od 2009 roku jest dyrektorem Instytutu Sztuki UŚ, członkiem Senatu śląskiej uczelni, Kapituły Nagrody UŚ Pro Scientia et Arte. Jest członkiem Polskiego Związku Artystów Polskich i Ogólnopolskiej Międzyuczelnianej Rady Edukacji Artystycznej oraz Zespołu ds. Promocji przy Prezydencie Miasta Katowice. Od roku 2006 jest kierownikiem Katedry Interdyscyplinarnej Kreacji Artystycznej. W swojej działalności artystycznej zajmuję się grafiką cyfrową, rysunkiem i multimediami. Więcej informacji na temat prof. zw. Małgorzaty Łuszczak można znaleźć tutaj.

Dr hab. prof. UŚ Zenon Gajdzica zastąpił na stanowisku dziekana wydziału etnologii i nauki o edukacji prof. dr hab. Halinę Rusek. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Gajdzica pełnił do tej pory funkcję prodziekana ds. Naukowych i Współpracy z Zagranicą Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji. Od 2001 był kierownikiem studiów podyplomowych. W latach 2005-2007 pełnił funkcję kierownika Pracowni, a od 2008 roku Zakładu Pedagogiki Specjalnej w ramach Instytutu Nauk o Edukacji WEiNoE UŚ. Zagadnienia podejmowane, przez Zenona Gajdzicę, w opracowaniach naukowych dotyczą przede wszystkim procesu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością, ich socjalizacji oraz teoretycznych podstaw pedagogiki specjalnej.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratulacje Panie Zenonie.

Mamy w naszych uczelniach zamknięte środowisko profesorskie, w którym swoi wybierają swoich i między sobą ustalają, kto będzie rządził i w jakim celu. Wsobny chów i wsobny wybór władz uczelni pozwala profesorom spokojnie ignorować innowacyjność oraz potrzeby studentów i społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama