, środa 25 grudnia 2019
 Laur Studencki dla profesora z Cieszyna?
Wśród nominowanych w tegorocznej edycji nagrody Laur Studencki znalazł się prof. Wiesław Cienciała, dziekan Wydziału Artystycznego w Cieszynie. Fot. www.laurstudencki.pl  Dodaj do Facebook

Laur Studencki dla profesora z Cieszyna?

JAKUB MARCJASZ
Laur Studencki, coroczna nagroda studentów Uniwersytetu Śląskiego, może w tym roku trafić do Cieszyna. Wśród nominowanych w kategorii Przyjaciel Studenta znalazł się prof. Wiesław Cienciała, dziekan Wydziału Artystycznego w Cieszynie. Laureata w internetowym głosowaniu wybiorą sami studenci. Głosowanie zakończy się w środę 19 stycznia o północy.
- Ciepły, serdeczny, zawsze uśmiechnięty - jeśli ktoś poprosiłby o opisanie w trzech słowach dziekana Wydziału Artystycznego, to z pewnością byłyby to te słowa. Mimo, że prof. Cienciała pełni funkcję dziekana wydziału to na próżno można szukać sztywnej bariery pomiędzy nim i studentem, bariery, która u wielu profesorów istnieje. Profesor Cienciała zawsze potrafi znaleźć czas dla studenta i odpowiedzieć na najbardziej nurtujące go pytania - argumentowała zgłoszenie kandydatury prof. Cienciały, Katarzyna Barańska.

Podobnie o swoim wykładowcy wypowiada się Justyna Masny, studentka III roku edukacji artystycznej. - Jest człowiekiem obdarzonym dużymi zdolnościami, którym towarzyszy ciepło, serdeczność, uśmiech na twarzy. To przyjaciel studentów, dla którego każdy nasz problem jest ważny.

- Idea Lauru Studenckiego narodziła się w 2007 r roku z refleksji i dyskusji o potrzebie podziękowania ludziom i instytucjom, które okazały nam studentom, pomoc w organizacji naszych przedsięwzięć, wspomogły nas finansowo, czy po prostu zainspirowały do tworzenia - mówi Maciej Konopka, koordynator ds. Nagrody Środowiskowej Laur Studencki 2010. - Nie byłoby całej tej działalności, gdyby nie przychylne nastawienie ludzi, którzy podejmują wiążące decyzje w ważnych dla nas sprawach. Z wielkiej potrzeby i chęci podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie w krzewieniu szeroko pojętej akademickiej kultury Samorząd Studencki postanowił przyznać nagrody środowiska studenckiego.

Studenci przyznają swoje wyróżnienia w czterech kategoriach: Organizacja Przyjazna Studentom, Promotor Kultury Studenckiej, Wydarzenie Kulturalne Roku, Przyjaciel Studentów. Jest także Nagroda Honorowa.

Laur w kategorii Przyjaciel Studentów jest najbardziej prestiżowym, bo o jego przyznaniu decydują sami studenci. - Nagroda ta jest manifestem wdzięczności, jaką obdarzamy człowieka, który jest nam szczególnie bliski i najbardziej prostudencki. Tym samym dziękujemy za postawę pełną zaangażowania i kreatywności - mówi Konopka.

Oprócz prof. Wiesława Cienciały wśród nominowanych znaleźli się m.in. prof. Tadeusz Sławek - były rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz portierzy z Domu Studenckiego nr 7 w Katowicach.

Głosować można na stronie www.laurstudencki.pl.
Komentarze: (13)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dajcie spokój ze zmianami via "wolne duchy", spontaniczne osoby z inwencją... - gorset urzędowy, "mentalność kariery", hierarchia miernych i wiernych,etc , stoją na straży rutyny i mizerii...- ale siła osobowości poszczególnych osób, które stanowią o urodzie i żywotności środowiska akademickiego, ich hart i non-konformistyczna siła, niech, właśnie mimo przeciwności, trwają...

proszę o zmiany na lepsze !

?

może

koło już wymyślono...

włącznie z OSCARAMI i SZYMONAMI ...?

dowartościowanie - KOGO? CZEGO? itd...?

Jak zawsze w Cieszynie widziany jest tylko wydział artystyczny!!!! a co Etnolodzy i Pedagodzy to juz nie istnieją?? znam wiele "lepszych" osób dal których LAUR ten by sie bardziej należał!!!
Hańba!

czego uczą ich HARVARDY ...?
Gdzie sa katedry chrzescijańskie w tym kraju?

PILCH jest jeden, a reszta ...?

bez gołego brzucha i pępka ... ? Cenzura ...?

jakiś niepodobny ...?

bo z kimś ostatnio paliłem zioło i nie wiem czy to nie on. Gadał tak filozoficznie... przyjemnie było

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama