, poniedziałek 19 października 2020
Niepełnosprawność na co dzień:  Asystent osobisty – składanie ofert
Wśród gmin Powiatu Cieszyńskiego, które uzyskały dofinansowanie w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”, znalazły się: Gmina Cieszyn, Goleszów oraz Hażlach.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: Asystent osobisty – składanie ofert

Iwona Włodarczyk
Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej umożliwia osobom z niepełnosprawnością na pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym, samodzielne załatwienie wielu spraw w urzędach, wyjście do kina teatru czy dotarcie do lekarza.

Dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Solidarnościowego Powiaty i Gminy mogły wnioskować o fundusze na ten rodzaj wsparcia.
Wśród gmin Powiatu Cieszyńskiego, które uzyskały dofinansowanie w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”, znalazły się: Gmina Cieszyn, Goleszów oraz Hażlach.

Adresatami programu są osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne.

Termin składania ofert został wydłużony do 31 sierpnia, w ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Również Organizacje pozarządowe mogą starać się o wsparcie wynoszące nawet do 100 proc. kosztów realizacji usług asystenta - edycja programu 2020-2021.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama