, niedziela 28 luty 2021
30. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Bez Granic przeniesiony na 2021 rok
Jubileuszowa edycja festiwalu miała się odbyć w pierwszym tygodniu października. fot: Małgorzata KoniorczykDodaj do Facebook

30. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Bez Granic przeniesiony na 2021 rok

MM
30. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Bez Granic przeniesiony na 2021 rok

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w powiecie cieszyńskim oraz związanymi z nią obostrzeniami zapadła decyzja o przeniesieniu 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic/Bez Hranic na rok 2021. Jubileuszowa edycja festiwalu miała się odbyć w pierwszym tygodniu października.

- Obostrzenia sanitarne związane z zakwalifikowaniem powiatu cieszyńskiego do tzw. żółtej strefy, brak jasnej perspektywy poprawy tej sytuacji w krótkim czasie, a także niepewność pod tym względem w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego nie pozwalają nam na zrealizowanie programu festiwalu w odpowiednim zakresie, w formie bezpiecznej dla naszych widzów - piszą w swoim oświadczeniu organizatorzy 30. edycji festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Bez Granic to kolejna transgraniczna impreza, która postanowiła odwołać zaplanowane na rok 2020 punkty swojego programu. Jeszcze w kwietniu decyzję o przeniesieniu 30. edycji Święta Trzech Braci podjęli włodarze Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Na początku sierpnia podobną decyzję podjęli organizatorzy Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, a także organizatorzy Cieszyńskiego Fortuna Biegu. W tym tygodniu podobna decyzja zapadła w kwestii organizacji Święta Herbaty oraz XX edycji „Skarbów z cieszyńskiej trówły”, którą wspólnie organizują Zamek Cieszyn oraz Ośrodek Wolnego Czasu Amos z Czeskiego Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama