, wtorek 12 maja 2020
IV Ogólnopolski Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu
Wśród uczestników przeważały kobiet. Chociaż nie zabrakło również kilku mężczyzn. Zorganizowano również zajęcia dla dzieci.  fot: JMDodaj do Facebook

IV Ogólnopolski Zjazd Twórczo Zakręconych w Ustroniu

JM
W miniony weekend Ustroń stał się ogólnopolską stolicą miłośników rękodzieła. Już po raz czwarty odbył się Ogólnopolski Zjazd Twórczo Zakręconych. To największe tego typu wydarzenie w kraju.

Pod Czantorię przyjechało ponad 400 osób z całego kraju. Ci, którzy na co dzień tworzą w zaciszu czterech ścian nie tylko mieli okazję pochwalić się swoim pracami, ale też wymienić się radami i spostrzeżeniami na temat swojej pasji. Nawzajem się uczą. To jedna z nielicznych ku temu okazji. Wśród uczestników przeważały kobiet. Chociaż nie zabrakło również kilku mężczyzn. Zorganizowano również zajęcia dla dzieci.

- To największa tego typu impreza w kraju. Zorganizowaliśmy warsztaty z 29 technik rękodzieła. Wśród nich m.in. warsztaty z szydełkowania, filcowania, scrapbookingu, wikliny, haftu krzyżykowego, patchwork, frywolki - opowiada Dariusz Branny, jeden z organizatorów wydarzenia.

Rękodzieło wraca do łask. Mamy już dość produkcji masowej, identycznych ozdób na każdym kroku. Chcemy otaczać się przedmiotami pięknymi i wyjątkowymi. Osoby zajmujące się rękodziełem sięgają po nowe, często bardzo efektowne, techniki. Realizowana kiedyś przede wszystkim przez osoby starsze pasje, coraz częściej stają się pasjami również młodszych. I jest dla każdego. Było to można zobaczyć w Ustroniu.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

UU ja tez lubie "rekodzielo"

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama