, piątek 26 kwietnia 2024
Zamek Cieszyn zaprasza na wernisaż wystawy: Na styku realności i symulacji
Wystawa zatytułowana "Na styku realności i symulacji" prezentuje wybór prac z cyklu "klony", którym autor zajmuje się od kilku lat. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Zamek Cieszyn zaprasza na wernisaż wystawy: Na styku realności i symulacji

SM/MAT.PRAS.
Zamek Cieszyn zaprasza na wernisaż wystawy: Na styku realności i symulacji

Matrycą dla powstałych prac są naturalne rośliny - sfotografowane i powielane tworzą barwne kompozycje lub pejzaże. fot. mat. pras.


Zamek Cieszyn zaprasza na wernisaż wystawy: Na styku realności i symulacji

W przeciwieństwie do grafiki warsztatowej, w której matryca zazwyczaj nie jest prezentowana, autor zestawia powstałą pracę z obiektem, który jest jej archetypem. fot. mat. pras.

W środę 23 października o godz. 16.00 Zamek Cieszyn zaprasza do Bastei Zamku Cieszyn na wernisaż wystawy autorstwa Jarosława Skutnika - adiunkta Instytutu Sztuki na cieszyńskim Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wystawa zatytułowana "Na styku realności i symulacji" prezentuje wybór prac z cyklu "klony", którym autor zajmuje się od kilku lat.

Matrycą dla powstałych prac są naturalne rośliny - sfotografowane i powielane tworzą barwne kompozycje lub pejzaże. Podobnie jak w grafice warsztatowej, wielokrotne odbijanie niszczy matrycę. Jednak w przeciwieństwie do grafiki warsztatowej, w której matryca zazwyczaj nie jest prezentowana, autor zestawia powstałą pracę z obiektem, który jest jej archetypem. 

Jarosław Skutnik urodził się w 1963 roku w Mońkach (woj. podlaskie). Jest absolwentem Cieszyńskiej Filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Tytuł magistra uzyskał w roku 1993 w pracowni rysunku prof. Jarosława Kozłowskiego oraz pracowni grafiki  warsztatowej prof. Tadeusza Jackowskiego. W latach 1992-1993 otrzymywał stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Od roku 1994 pracuje w Instytucie Sztuki na cieszyńskim Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (obecnie jako adiunkt), gdzie prowadzi pracownię grafiki. W swojej twórczości wykorzystuje  grafikę  warsztatową, grafikę komputerową, rysunek i instalacje. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych miedzy innymi w: Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Słubicach, Bielsku–Białej, Oronsku, Cieszynie, Rzeszowie, Krośnie. Wystawiał również poza granicami kraju: w Londynie, Ostrawie, Žamberku, Oldenburgu, Wiedniu.

Wystawę "Na styku realności i symulacji" będzie można podziwiać do 4 listopada.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama