, wtorek 24 kwietnia 2018
Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy
Nic dziwnego, że pizza ma swoje międzynarodowe święto. fot: PixabayDodaj do Facebook

Dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy

DR
Chyba każdy z nas kocha pizzę. Jest to jedna z najsmaczniejszych przekąsek na każdą porę dnia. Pizza sprawdzi się w każdej konfiguracji, z warzywami, mięsem, czy owocami morza.

Nic dziwnego, że pizza ma swoje międzynarodowe święto. Jest to napopularniejsze i jedno z najchętniej jedzonych dań przez osoby w każdym wieku, w każdym zakątku świata. Skąd się wzięła pizza? Jej historia zaczęła się już prawdopodobnie w starożytnej Grecji. Podawano wtedy płaski chleb posmarowany oliwą, z dodatkiem czosnku i posypany ziołami. Potrawa zawędrowała póżniej do Rzymu. Gdzie w XVII wieku zaczęto dodawać do niej sos pomidorowy, który dziś jest nieodłącznym elementem pizzy. Pod koniec XIX wieku w Neapolu z okaji przyjazdu królowej Małgorzaty do zrobienia pizzy użyto pomidorów, mozzarelli i bazylii, które miały przypominać barwy Włoch. Zaczęła ona wtedy po raz pierwszy przypominać obecną postać pizzy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama