, środa 8 grudnia 2021
Cieszyn: Uczniowie potrzebują komputerów
Może, to być tablet, komputer, a nawet komórka. Bywa, że wymieniamy komputer na nowy, ale stary jeszcze w całkiem dobrym stanie zalega w szufladach. To dobry moment by w tych trudnych czasach oddać go , lub użyczyć bardziej potrzebującym. fot: T.Mikołajczyk,Pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Uczniowie potrzebują komputerów

UM
Zamknięte szkoły postawiły przed nauczycielami, a szczególnie dziećmi zupełnie nowe wyzwania. Bywa jednak, że zdalna nauka pomimo dobrych chęci jest problemem z powodu braku sprzętu w wielu rodzinach. Grozi to więc wykluczeniem dzieci z e-nauczania. By pomóc w tej sytuacji radna miasta Cieszyna oraz liderka klubu „Siła" - Joanna Wowrzeczka ogłosiła zbiórkę sprzętu komputerowego, który zostanie przekazany tym najbardziej potrzebującym.

Obecna sytuacja w kraju i na świecie zmusiła nas wszystkich do pozostania w domach, zdalnej pracy ale i nauki. W natłoku informacji o koronawirusie, zamknięte w domach dzieci uczą się zdalnie. Wydawać by się mogło, że dzisiejsze czasy już dawno wymogły na nas posiadanie w domu komputera. Jednak w zwyczajnym funkcjonowaniu jeden komputer był wystarczający, nawet w wielodzietnych rodzinach, teraz jeden komputer to stanowczo za mało.

Może, to być tablet, komputer, a nawet komórka. Bywa, że wymieniamy komputer na nowy, ale stary jeszcze w całkiem dobrym stanie zalega w szufladach. To dobry moment by w tych trudnych czasach oddać go lub użyczyć bardziej potrzebującym.

- Do tej pory jeden komputer nam w zupełności wystarczał, teraz rozpaczliwie potrzebujemy kolejnego, bo trójka dzieci w wieku szkolnym nie jest w stanie pracować jednocześnie - mówi Pani Magda, mieszkanka Cieszyna. - Mieliśmy zamiar nawet kupić kolejny komputer jednak w obecnej sytuacji nie jest to możliwe. Mąż obecnie pozostaje na urlopie bezpłatnym, bo zamknięte granice i obostrzenia rządowe zmusiły go do pozostania w Polsce. Nikt nie wie jak długo ta sytuacja potrwa, ale coraz trudniejsza sytuacja finansowa i obawa o przyszłość wymusza szukanie oszczędności- podkreśla zatroskana kobieta.

Każdy, kto zna działania radnej Wowrzeczki wie, że trudne sytuacje są dla niej wyzwaniem, szczególnie gdy zachodzi obawa wykluczenia, czy ludzkiej krzywdy. Od lat pomaga tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Wystosowała więc apel o przekazanie bądź użyczenie sprzętu i próbuje dotrzeć do rodziców i dzieci, którzy potrzebują go najbardziej.

W związku z napływającymi do mnie informacjami na temat wykluczenia dzieci z e-nauczania, na razie kanałami prywatnymi zaczynam zbierać informacje kto mógłby się podzielić (oddać, pożyczyć) sprawnym sprzętem (komputer, tablet, komórka), od razu gotowym do użycia. Kilka rodzin, gdzie jest po kilkoro uczących się plus rodzice pracujący on-line stanęło z dnia na dzień w obliczu kłopotu, którego sami nie rozwiążą. Może mamy czym się podzielić? Można tutaj pisać albo dzwonić bezpośrednio do mnie 607 051 752 - czytamy na profilu Facebook Joanny Wowrzeczki.

Każdy koto może oddać lub użyczyć sprzęt komputerowy, ale również Ci którzy pilnie go potrzebują mogą zgłaszać się pod podany wyżej nr. telefonu. Z informacji, które pojawiły się już przy okazji apelu radnej Cieszyna wiemy, iż pojawiły się już pierwsze deklaracje przekazania sprzętu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama