, sobota 22 stycznia 2022
Bielski Sanepid przejmuje obowiązki Cieszyńskiej Stacji
Główny Inspektor Sanitarny wyznaczył Stację, która przejęła dotychczasowe zadania cieszyńskiego Sanepidu, jest nią Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej.  fot: G.Altmann.Pixabay.plDodaj do Facebook

Bielski Sanepid przejmuje obowiązki Cieszyńskiej Stacji

red.mat.pras
We wtorek (24 marca 2020 r.) w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia się koronawirusem przez kilku pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie, placówka została zamknięta. Równocześnie cały personel Stacji został poddany kwarantannie.

Główny Inspektor Sanitarny wyznaczył Stację, która przejęła dotychczasowe zadania cieszyńskiego Sanepidu, jest nią Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej.

- W powiecie cieszyńskim sytuacja powinna się szybko ustabilizować, ponieważ bielski Sanepid przejął już obowiązki po cieszyńskiej Stacji. Ponownie pojawił się dostęp do informacji dotyczącej zakażeń się koronawirusem pod numerami telefonu: 504 022 816 oraz 514 122 992 - mówi Sylwia Pieczonka, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego.

Przeprowadzone testy na obecność koronawirusa pośród pracowników cieszyńskiego Sanepidu pozytywne wyszły u 9 osób.
- Wciąż czekamy na wyniki badań reszty załogi Stacji - dodaje Sylwia Pieczonka.

- Od samego początku, od kiedy w naszym kraju pojawił się koronawirus wywołujący chorobę zakaźną COVID-19, aż do momentu wykrycia zakażenia tym patogenem u pracowników Stacji, cały tamtejszy personel pracował z wielkim zaangażowaniem, po 12-14 godzin na dobę przede wszystkim myśląc o zdrowiu naszych Mieszkańców. Pracowali w święta i w weekendy. Co bardzo ważne, cały czas były dostępne telefony dyżurne, działające 24 godziny na dobę. Pracownicy pomagali mieszkańcom naszego Powiatu, jak najlepiej potrafili. Podkreślę również to, że moja współpraca jako osoby pełniącej funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie z pracownikami Sanepidu była znakomita, zawsze mogłam liczyć na pomoc z ich strony, za co im dziękuję. Przepraszam wszystkich zainteresowanych za chwilowe zamieszanie spowodowane przyczynami niezależnymi od personelu naszego Sanepidu – podkreśla rzeczniczka Starostwa Powiatowego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama