, środa 19 luty 2020
Cieszyn: Jesienią Wojska Obrony Terytorialnej zaczynają szkolenia
W Cieszynie wojsko już przejęło obiekty dawnych koszar, po adaptacji pomieszczeń na przełomie listopada i grudnia rozpoczną się tam pierwsze wykłady i ćwiczenia.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Cieszyn: Jesienią Wojska Obrony Terytorialnej zaczynają szkolenia

REDAKCJA/MAT.PRAS.
Cieszyn: Jesienią Wojska Obrony Terytorialnej zaczynają szkolenia

Jesienią w koszarach wojskowych rozpoczną się pierwsze szkolenia WOT.

W województwie śląskim tworzony jest 133. batalion lekkiej piechoty. To kontynuacja rozwoju brygady w województwie śląskim, a jednocześnie odpowiedź na duże zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej w naszym regionie.

Wojska Obrony Terytorialnej przejęło już obiekty dawnych koszar wojskowych w Cieszynie. Po ich adaptacji na potrzeby nowej działalności, na przełomie listopada i grudnia rozpoczną się tam pierwsze wykłady i ćwiczenia. - Wiemy, że kilkaset osób czeka na powołanie. Teraz będą mogli rozpocząć szkolenie i dołączyć do grona śląskich terytorialsów. Sama tak zwana szesnastka, czyli szesnastodniowe szkolenie podstawowe odbędzie się jeszcze w Gliwicach, jednak już szkolenia rotacyjne będą odbywać się w cieszyńskim batalionie - informuje dowódca Śląskiej Brygady płk Tomasz Białas.

Na terenie województw opolskiego i lubuskiego rozpoczęło się także formowanie dwóch batalionów, które tymczasowo zostaną podporządkowane pod istniejące brygady Obrony Terytorialnej. Docelowo pododdziały te wejdą w struktury planowanych do utworzenia lokalnych brygad. W województwie opolskim pierwszy batalion w Brzegu stworzy 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama