, środa 14 kwietnia 2021
Zebrali 1906 zł na leczenie Paulinki
Podczas niedzielnego offroadu uczestnicy imprezy zbierali pieniądze na leczenie Pauliny. fot: Tomasz BaranDodaj do Facebook

Zebrali 1906 zł na leczenie Paulinki

BARBARA ŚLIŻ [AKTUALIZACJA: 10.02.2012, GODZ. 14.45]
Zebrali 1906 zł na leczenie Paulinki

Zrzeszona Grupa Śląskich offroadowców 4x4 chętnie bierze udział w imprezach charytatywnych. fot. Tomasz Baran

Paulinka od ponad półtora roku poddawana jest nieustannym zabiegom wspomagającym leczenie poparzonej skóry, ciągła rehabilitacja pomoże odzyskać jej całkowitą sprawność. Kierowcy offroadowi postanowili wspomóc dziewczynkę. W Zamarskach zbierali pieniądze na leczenie Pauliny.

Offroad to przede wszystkim zabawa i mnóstwo adrenaliny. Kierowcy nie zwracają uwagi czy z ich samochodów zejdzie lakier czy odpadnie lusterko, jadą prawie na oślep, by tylko poczuć niesamowitą frajdę z przebywania na torze, z pokonywania coraz to trudniejszych podjazdów i stawiania sobie nowych, sportowych celów.

Zrzeszona Grupa Śląskich offroadowców 4x4 chętnie bierze udział w imprezach charytatywnych. Zabawa na torze w Zamarskach, która odbyła się w niedzielę, 5 lutego, była kolejną, w której wzięli udział. Na słynną Wojnarówkę przyjechało 20 samochodów i mnóstwo chętnych do zakupu cegiełek przeznaczonych na leczenie Pauliny. - Już kilkakrotnie braliśmy udział w takich akcjach charytatywnych, jeździmy przede wszystkim dla dzieci z domu dziecka, sami od siebie coś robimy i nic z tego nie mamy, poza radością i satysfakcją, która jest cenniejsza niż pieniądz. Dzisiaj zbieramy dla Pauliny, bardzo cieszymy się z tego, że dzieci się cieszą, a my przy tym zbieramy doświadczenia, poznajemy nowych ludzi - komentował Janusz Gudowski z Rybnika.

Przypomnijmy Paulinka została poparzona w wyniku wybuchu butli z gazem. Strażacy wyciągnęli ją z mieszkania, ta jednak zawróciła po swoją babcię. - To jest niewiarygodne ile odwagi było w tym małym dziecku, jaki impuls zadziałał, że Paulinka ruszyła na pomoc. Tym bardziej my dorośli powinniśmy jej pomóc - mówił Grzegorz Dik, kierowca offroadowy.

Nie był nawet straszny 10-stopniowy mróz, który wszystkim dawał się we znaki. Na zmarzniętych miłośników offroadu czekała gorąca grochówka i ognisko. - Przyjechaliśmy przede wszystkim pomóc, ale też z ciekawości, chcieliśmy skorzystać z tego toru. Trzynaście godzin spędziliśmy na przygotowaniu samochodu specjalnie na ten dzień - mówili Sebastian i Marcin Soczewica z Simoradza. - Bardzo często uczestniczymy w takich imprezach, ja to robię głównie dla swojego syna, żeby zobaczył, że nie sztuką jest siedzieć w domu, ale by zrobić coś pożytecznego. Lato czy zima, pogoda nie odgrywa dla nas żadnej roli. Zbieramy pieniądze dla Paulinki, która jest bohaterką całej tej akcji - komentował Maciej Zacierka z Jastrzębia. - Najbardziej podobają mi się takie nissany patrole, ja lubię jak jest dużo błota, wtedy jest najlepiej - dodał Wiktor Zacierka.

Śliska, momentami niebezpieczna trasa wymagała nie lada umiejętności, by swobodnie móc ją przejechać. Kolumna samochodów offroadowych z miłośnikami tego sportu kilkakrotnie przejeżdżała Wojnarówkę, by dostarczyć uczestnikom jak najwięcej wrażeń. Akcja odniosła nie mały sukces. - W sumie udało nam się zebrać 1906 zł, to spora kwota, która z pewnością pomoże w leczeniu małej Pauliny - mówił Sylwester Szablicki, organizator niedzielnej imprezy.

Kilka dni po imprezie udało się zebrać dodatkowe pieniądze na leczenie Pauliny. W sumie organizatorzy zebrali 2340 zł, a kwota ta nadal rośnie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama